Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a különbségek? Hogy...

Mik a különbségek? Hogy tudnám egyszerűen megjegyezni őket, összekeverés nélkül?

Figyelt kérdés

Angolból az egyszerű, folyamatos és befejezett múlt időt.


Példamondatoknak is örülnék a könnyebb megértés és összefüggések miatt.



2021. dec. 1. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Pont mint ahogy megjegyzed az egyszerű, folymatos és befejezett jelent. Ha 2021-ben nem sikerül a neten példamondatokat találnod akkor gratulálok.
2021. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerű múlt idő:Valamikor régen a múltban történt cselekvés.(nincs kihatása a jelenre) Példa:I went to school. (Iskolába mentem).Folyamatos múlt:Az egyik múltbéli cselekvés közben történt egy másik esemény is. Példa:I was going to school when I saw her in the street.(Épp iskolába mentem,amikor láttam őt az utcán).Befejezett múlt:Két múltbéli cselekvés közül az egyik hamarabb történt,mint a másik.(Előidejűség).Példa:I had had breakfast first then I went to school.(előbb megreggeliztem,aztán iskolába mentem.(a két had nem elírás,az egyik a segédige,a másik a have breakfast múlt idejű alakja.)
2021. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

vedd meg szalai nóra igeidők c. könyvét

minden benne van, amiből megérted mind a 12 igeidőt

2021. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

When he came home, she cooked the dinner.

Amikor (amint) az ember hazaért, (erre fel) a felesége megfőzte a vacsorát. (Mindkettő egyszerű múlt, mert elbeszélésben felsorolásszerű, egymás után következő események, sőt így akár ok-okozati viszonyban is lehetnek.)


When he came home, she was cooking the dinner.

Amikor (midőn) az ember hazaért, a felesége (éppen) főzte a vacsorát. A folyamagos múltban jelzett dolog már történt akkor, amikor az egyszerű múlttal jelzett esemény egyszer csak bekövetkezett. (Utóbbi "pontszerűen" megjelölhető időben, pld 8:35-kor érkezett, míg a folyamatos múltat "a folyamat közben" látjuk, ahogy zajlik.


When he came home, she had cooked the dinner.

Amikor (mire) a férfi hazaért, (addigra már) a felesége meg is főzte a vacsorát.

A befejezett múlt még eggyel hátrébb teszi időben, azaz "múlt a múltban", az egyszerű múlttal jelzett esemény előtt, annak is (abból a szemszögből is) a múltjában történt.

2021. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!