Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerű emberek között mitől...

Egyszerű emberek között mitől vannak ekkora különbségek?

Figyelt kérdés
Mitől van az, hogy némelyik egyszerű (kevés iskolát végzett, kevéssé megfizetett munkakörben dolgozó, sokak által lenézett, butábbnak tartott stb.) ember mégis annyira kulturált, kedves, jó szándékú, tisztelettudó, nyitott, érdeklődő - mások meg ugyanilyen helyzetben erőszakosak, támadóak, közönségesek, durvák, faragatlanok, "bunkók", egyszóval kulturálatlanok?

ápr. 18. 16:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9 Azért kérdezem mert érdekel honnan jött eredetileg ez a szó, mert sok helyről hallani kb 10 éve. Pl, milyen könyvben szerepelt, vagy mi lehet az eredete. Azt pl szívesen elolvasnám ahonnan ered.
ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem a kérdést, de keress rá még egyszer az egyszerű ember fogalmàra. Intelligens= egyszerű, máris kizárja egymást.
ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az érdekes válaszokat!


11-es válaszolónak:


Hitrendszer: amennyire én tudom, ez a vallásokra vonatkozik. Még a 21. sz.-ban is sok ember életét a vallás határozza meg. Ez a szertartásszerű cselekményeken túl egyfajta filozófia is, szempontok az élethez (pl. népszavazásnál elfogadható-e a halálbüntetés? stb.) Némelyik keleti kultúrában (pl. Irán, India) nem történt meg a vallás és az állam szétválasztása, mint Európában a felvilágosodás (1750 k.) idején. (Ez Magyarországon csak 1945 után történt meg.) Azaz a vallási vezetőknek a jogrendszerbe is beleszólásuk volt, és van még ma is a világ sok helyén. Magyarországon pl. egy püspöknek hatalmas tekintélye volt 1945 előtt, földbirtokok és emberek százainak élete fölött döntött VILÁGI vezetőként (és hívek ezrei fölött vallási vezetőként).


A hitrendszerek fejlődésével a vallástörténet foglalkozik:


[link] (itt van alul irodalomjegyzék is)


Két könyvet külön ajánlok:

[link]


[link]

ápr. 19. 10:10
 14/15 anonim ***** válasza:
13 Köszönöm szépen. Csak amit észrevettem hogy egy ideig mindig hitről beszéltek, és aztán elkezdték mindenhez hozzátenni a rendszer szót. Pl hitrendszer, és még volt másik kettő ami nem jut eszembe de nemrég hallottam, ehhez a témához kapcsolódik az is.
ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiában jó sok éve tartósan népszerű volt önkorlátozó hiedelemrendszereket emlegetni, és elő-előkerül a megfelelő kontextusban ma is. Szerintem érdemes egy kérdőjellel mellégondolni ezt is.
ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!