Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen savanyú az átlag...

Miért ilyen savanyú az átlag magyar?

Figyelt kérdés

Valahányszor hazatérek egy külföldi utazásból, legyen az szegényebb vagy gazdagabb ország, az első benyomás egyből az, hogy itt mindenki pesszimista, savanyú, rossz ránézni az emberekre például a metrón.


Nyilván megvan az oka az átlagnak, hogy miért legyen ilyen, de brutális érzés ide visszajönni.


Ti hogy vagytok ezzel?



ápr. 28. 07:18
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy a 6-os irja, en se ezt latom meg. Pedig en is sokat jarok kulfoldre es megyek haza.


Az ugye megvan, hogy a vilagot olyannak latja mindenki, amilyen o maga is? 🙂

ápr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
69%
Mert csórók vagyunk, betegek, nincs minek örüljünk.
ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem lehet az anyagi helyzettel magyarázni. Jártam nálunk sokkal szegényebb országokban, mint Banglades, Kambodzsa, Pakisztán, amik szegényebb országok, de mégis sokkal boldogabbak ott az emberek, mint itthon a magyarok.
ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
22%
Gyurcsany elszamoltatasat varjuk 14 eve. Szerinted miert vagyunk kovaszos uborkak?
ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan abból indulsz ki, hogy egy nyaraláson euforikus állapotban mindenkit életvidámnak gondolsz és csak a magyarok ne lennének azok?🤣Én éltem is Németországban, Angliában (az a releváns tapasztalat, nem a nyaralás), ugyanilyenek az emberek mindenhol, csak ott még a jobb anyagi helyzet mellett is panaszkodnak minden szarért.
ápr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok, egyedül talán melegebb országokban, Latin-Amerikában vidámabbak átlagban az emberek tapasztalataim alapján, de az is csak a jó időnek + tengerpartnak tudható be, ki ne lenne boldog, ha egész évben süt a Nap meg a tengernél lakik.
ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
96%
5ös, érdekes, én 20 évvel ezelőtt nem tapasztaltam ezt.. az emberek nagy része eljárt programokra, szórakoztak, mosolyogtak segítettek a másikon...
ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
97%

Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy amikor itthon szállodában vagytok, a személyzet mennyire vidám, mosolygós? Ha elmész egy bárba itthon, a bárista szokott énekelni, vagy mondjuk egy pincér egy étteremben mondjuk strandon?


Azért kérdezem, mert itthon még ilyet nem láttam, igaz, csak kevés helyen voltam, és hátha ti ilyennel itthon találkoztatok.


Horvátországban és Dominikán ezzel a jelenséggel viszont találkoztam.


Nem lehet a boldogtalanságot mindig a pénzre fogni, ez kifogás. Rengeteg szegény ország emberei boldogok, sőt boldogabbak, mint a magyarok, pedig hozzájuk képest itthon kánaán van. A magyarok többségének sose elég semmi, hatalmasok az igényeik, a generációs traumákról nem is beszélve.


Nem hiába terjedt el ez a mondás is: "Dögöljön meg a szomszéd tehene is." Az irigység ebben az országban olyan szinten van jelen, mint a levegő.


A rosszindulatúság, az önzés, az egoizmus, az érzéketlenség is az eget veri.

ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Csak nézd meg a himnuszunkat, az is csupa panaszkodásból, sopánkodásból áll.
ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

#19

Úgy bizony. Sőt rengeteg magyar karácsonyi zenétől is eret lehetne vágni, mert olyan szomorú a dallama.

ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!