Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen savanyú az átlag...

Miért ilyen savanyú az átlag magyar?

Figyelt kérdés

Valahányszor hazatérek egy külföldi utazásból, legyen az szegényebb vagy gazdagabb ország, az első benyomás egyből az, hogy itt mindenki pesszimista, savanyú, rossz ránézni az emberekre például a metrón.


Nyilván megvan az oka az átlagnak, hogy miért legyen ilyen, de brutális érzés ide visszajönni.


Ti hogy vagytok ezzel?



ápr. 28. 07:18
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

39, engem nőként az is meglep, bár csak Európán belül van tapasztalatom, hogy az emberek érdek nélkül kedvesek. Nekem elég kultúrsokk volt, hogy férfiak nem ismerkedés miatt kedvesek, hanem mert mindenkivel azok.


Itthon megszoktam, hogy ha valaki hozzám szól, az akar valamit.

ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

"Es Mo-n is ha mondasz 3 kedves szot a penztarosnak, amikor fizetsz, mindjart mas a hangulat. Peldaul."


Igen, egyvöl feltételezi, hogy vagy ki akarsz vele kezdeni (ha férfi vagy), vagy át akarod verni valamivel (ha nö vagy).

Olyan, hogy kedvesen visszaszól vagy netán mosolyog, gyakorlatilag nincs MO-on.

Sok éve tapasztalom, itt külföldön automatikusan kedvesen viselkedik mindenki a pénztárossal vagy mással, ott mindenki mosolyogva, pozitívan reagál, ezért amikor MO-on vagyok, automatikusan így viselkedek, és mindenhol negatív visszajelzést kapok. (Sajnos)

ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elmentünk ilyen irányba, akkor hagy mondjam el, hogy az én férjem egy kedves, közvetlen, viccelődős fajta, aki a pénztárossal is viccelődik vagy mond valami helyzettől függő poént akár férfi akár nő a pénztáros. Eddig mindig sikere volt 😅😅😅😅 mindenkinek fel tudja dobni a napját, aki veszi a lapot azért, aki meg búvalbélelt az láthatóan feldobódik kicsit. Talán ha 1-2 olyan szitu volt, amikor sótlan vén szipirtyó rosszallóan nézett ránk 🤣🤣🤣

Az viszont sok mindenkinek benyomása, hogy a magyarok nem túl kedves és segítőkész emberek, kicsit borúlátóbbak és kicsit sok az irigy rosszindulatú ember. Ez szerintem bizalmatlanságból ered ezen a téren van mit fejlődni.

ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

42

De, van ilyen. :)

Kb ugy,mint amit a 43-as irt. Es szerencsere nekem is tobb ilyen ismerosom van, aki igy csinalja, legalabb emlekeztetnek ezzel, h igy is lehet es erdemes is.b(en nem savanyu vagyok, de introvertalt, szoval nem mindig jut ez eszembe magamtol)

ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
51%
Én nem savanyúnak látom őket, hanem komolynak. Nekem az a bajom, hogy itt mindenki kövér.
máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Vannak frusztradékok, de szerencsére azért nem mindenki.
máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

45

A mindenki kövér erős általánosítás de sajnos van benne igaz. Mondhatjuk a rossz táplálkozási szokásoknak, a hagyományos magyar konyha arra épült, hogy a határban a földeken dolgozó parasztok fizikai állóképességét biztosítsa, de egy mai irodai ülőmunkát végzőnek nem való. Az egészséges életmódhoz az alapanyagok nagyon drágák, sokan eszik az olcsó sz@rokat! Lásd albán pékségek és társai.

Életmód váltás kellene testileg és lelkileg is!

máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
51%
Tipikus példája hogy nem tudod hogy mit nem tudsz, Nagyon átlagra veszed a magyart, magyarországon nem csak budapest létezik. Talán megváltozna a véleményed hogyha tudnád milyen az élet a depressziós fővároson kivül.
máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!