Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalom miért ítéli el,...

A társadalom miért ítéli el, ha valaki az öngyilkosságot választja?

Figyelt kérdés
Miért kell kényszeríteni valakit arra, hogy boldogtalanul élje le az életét? Az öngyilkosság jó pár esetben egy megoldás, amivel minden gondnak véget lehet vetni.
máj. 3. 19:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Többségben a hívők.
máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Mert azt akarják hogy szenvedj és ne szabadulj. Nem vicc. Az emberek azt élvezik ha szenvedsz és ha boldog vagy az utálják. Legalábbis a többség.
máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként aki az öngyilkosság kapujában van, azt pont nem fogja érdekelni, hogy a tettét elítéli-e a társadalom, vagy sem.. Egyébként meg nem lehet, hogy azokat kéne inkább elítélni, akik öngyilkosságba kergetnek valakit?

Julcsa, vagy Béla nem úgy fog kelni aznap, hogy hmm, de jó is lenne megöngyilkolni magam, mert olyan kedvem van.. Ez egy hosszú folyamat, ilyenkor már pszichózisban van az ember és nem ura önmagának. Öntudatlan állapotban van.

máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Azért is elítélik, mert félnek hogy az ő gyerekük vagy valakijük is megteszi, és nem akarják hogy ez egy divatos "megoldás" legyen, ezér ahol lehet ellene vannak. És vannak olyanok is akik simán csak kárörvendenek, pl valaki öngyilkos lett, még szidják is, mert ez kell a szadista lelküknek.
máj. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Elítéli a társadalom, mert mérget és gyűlöletet vált ki az emberekből. Az öngyilkost nem ismerő vadidegenek képtelenek átérezni más ember baját ezért idegesek lesznek, mondván "csak feltűnési viszketegsége van, nincs semmi baja" miközben idegesek arra a dologra is, hogy másoknak ezzel kárt okozhatsz (vonat elé ugrás pl.) vagy feleslegesen terheled az egészségügyi embereket (a semmiért ölted meg magad és emiatt valakinek össze kell szedni a holttested, dolgoznia kell vele, stb.)

Emellett azért is lesznek mérgesek, mert aki mérges az keménylegény, és ezzel egyúttal megmutatja a környezetének, hogy Ő felsőbbrendű. Másodlagosan pedig azzal hogy valaki keménylegényt játszik, könnyebben tudja tagadni és kizárni magából ezeket a tragikus eseményeket, nem ülepedik le rajta.

A családja csak szimplán mérges lesz rá, mert sugárzik az életképtelenség az érintett személyről, ami negatív arcot vet a családról összességben. Meg ezzel tagadja, hogy neki bármi köze lenne az öngyilkosunk kilátástalanságához.

Az elit pedig nyilvánvalóan azért ítéli el, mert a kapitalista rendszernek alapfeltétele a kisemberek kizsigerelése. Minnél több embert tudsz kizsigerelni, annél több pénzt tudsz zsákmányolni. Ha a bérrabszolga megöli magát, akkor nincs aki előállítsa nekik a tőkét. Ha bebukik a rendszer akkor a dúsgazdagoknak is annyi.

A vallások szerint nincs szebb dolog az életnél, és mivel a vallások egy ország kultúrájában főszerepet játszanak, természetes, hogy a vallás tanítása szerint fog gondolkodni a társadalom többsége. Ha a vallás azt mondja, hogy minden szenvedés ellenére is az élet gyönyörű, a hívők és a tradíciókövetők ezt nem fogják megkérdőjelezni. A vallások szerint az élet eldobása megbocsájthatatlan bűn, és vagy a pokolban kötsz ki, vagy egy rosszabb reinkarnáció következtében térsz vissza szenvedni.

És hát az is igaz, hogy minek siettetni a dolgot? Miután meghalsz, lesz több milliárd éved nem létezni, amíg az univerzum hőhalála be nem következik. Addig ezt a 70-80 évet fél lábbal is ki lehet bírni. Minnél idősebb vagy, annál kevesebbet kell már csak.

máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Lehet most emiatt le leszek pontozva, de ha már így feltetted ezt a kérdést, akkor leírom. Én személy szerint azért ítélem el az öngyilkosságot, mert az egyet jelent a feladással.


Az öngyilkosság soha nem jelent megoldást. Igen, rohadt nehéz beismerni, hogy baj van, és felkeresni egy szakembert... De mint bármi másért, a boldogságodért is meg kell dolgozni. Ezt senki más nem teheti meg érted, csakis te.


Mert lehet, hogy te boldogtalannak tartod az életed, meg teljesen kilátástalannak a helyzetedet, de vannak olyan emberek, akik még ennek is örülnének. Mint pl. a beteg gyerekek, akik szegények nem élhetik meg a felnőttkort. Neked ott az esélyed egy boldog életre, neki nincs.


Az egyetlen opció, amivel kapcsolatban el tudom képzelni, és nem ítélem el az öngyilkosságot, az az, ha valaki beteg. Minden más esetben elítélem.

máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Ki ítéli el? Szerintem a lőtéri kutyust se érdekli, mindenki a saját dolgaival foglalkozik. Engem pl az exvőlegényem megfenyegetett hogy megöli magát, ha elhanyom...hát mondom csak nyugodtan , a te döntésed, nekem édes mindegy. Abszolut hidegen hagyott a dolog.
máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 soma9111 válasza:
100%
Egyetértek!
máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
Mert szadista rohadékok.
máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

En is voltam mar hasonlo helyzetbe, h igy v ugy kinyirom magam, de meg szerencsere elek es mondhatni jobban vagyok.

És már nincsenek ilyen gondolataim és cselekedeteim, de aki ezt az utat válassza megértem és nem ítélem el

máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!