Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy ilyen sok a...

Mi az oka, hogy ilyen sok a proli a magyarok között? Arányaiban nézve rengeteg. Fiatalok között is. Mi lehet a magyarázata?

Figyelt kérdés
máj. 12. 23:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"Miért, minek nevezzek egy ápolatlan, folyton káromkodó, alkoholtól piros fejű, dohányos, elhízott valakit, aki szellemileg is igénytelen? Nem érdekli a kultúra, nem olvas könyveket, csak a bulvármédia a szórakozása?"

Folyton káromkodónak, alkoholistának, dohányosnak, elhízottnak, szellemileg igénytelennek, kulturálatlannak, műveletlennek, esetleg taplónak, suttyónak, bunkónak, stb. Sok lehetőség van (rögtön írtam 10 lehetőséget), de a proli/proletár nem ezt jelenti, amit itt felsoroltál. Ezt egy primitív suttyó nem tudja, vagy nem érdekli, ezért keveri a szavakat.

máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

11-es: A proli szó jelentésmódosuláson ment keresztül. Eredetileg a munkásosztálybeli embert jelentette, aztán ettől részben elszakadt, ma a szellemileg-testileg igénytelen, műveletlen embert értjük alatta. Lehet proli egy diplomás ember is, valamint egy munkás se biztos, hogy proli.

Vicces, hogy még engem nevezel primitív suttyónak. Te írtad azt a hozzászólást, ami szerint aki prolizik, az egy beképzelt ember? Nem lehet, hogy találva érezted magadat, ezért vagdalkozol?

Amúgy a prolikat élőben sokat lehet tanulmányozni Pesten pl. az 50-es villamoson. Ott sok utazik.

máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

11:


De, a proli alatt ma már igénytelen, tájékozatlan, primitív, alapszükséglehetnek élő embert értjük. Az, hogy ezzel nem vagy tisztában, a a te problémád, az meg esetleg ez neked nem tetszik, igazából a kutyát nem érdekli. Kioktatást, nevelést meg sztem senki nem kért.


Tele van a GYK ilyen hozzád hasonló offoló, beszólogató észkombájnokkal, akik ha egyszer ilyen stílusban nyilvánulnának megaz utcán, elég hamar a fogaikat szedegetnék össze a földön.

máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
jav: az a te problémád, az meg, hogy esetleg ez neked nem tetszik*
máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13.: Szerintem ő is egy proli, azért akadt ki.
máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!