Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy reagáltok, mikor...

Ti hogy reagáltok, mikor valaki kioktat titeket?

Figyelt kérdés
Főleg az az eset idegesít, mikor az embernek gőze nincs arról amit mit mond, csak mondja hogy okosabbnak tűnjön vagy a saját komplexusait leplezze vagy nem is tudom milyen okból
2013. máj. 19. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha normálisan elmondja a véleményét, az oké, de valljuk be, Magyarországon a többség nem ezt csinálja, csak tele van frusztrációval és komplexusokkal, és meg akarja mutatni, mekkora ász. Nem tudtad?:). Magyarországon mindenki ért mindenhez. Ezen az oldalon meg kb. 90% hülyeségeket beszél, a nők meg hisztiznek meg kérdést töröltetnek.
2013. máj. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sonmi válasza:
próbálom elengedni a fülem mellett, ha úgy gondolom marhaság amit mond. hamar felkapom a vizet, az meg nem éri meg, hogy idegeskedjünk rajta, mert csak magunknak ártunk vele.
2013. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha egyszerűen csak kioktat, akkor megmondom neki kerekperec, hogy kikérem magamnak a hangnemet, ne oktasson ki. viszont ha tisztában vagyok vele, hogy hülyeséget mond, akkor igyekszem visszavágni, és beégetni mindenki előtt, amiért értelmetlen dolgokat beszél..
2013. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez szándéktól függ,ha valaki jót akar neked csak épp rossz stílusban teszi akkor azt normálisan meg kell vele beszélni,hogy ez a hangnem túl megy a tűréshatárodon. Ha valaki viszont azzal a szándékkal teszi,hogy lealázzon,határozott hangon be kell neki szólni.
2013. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lázadót hozza ki az emberből és még akkor sem tudok neki igazat adni, ha momentán igaza van, csak épp olyan arrogáns stílusban közölte a mondandóját, hogy a bicska kinyílt a zsebemben.


Sajnos nagyon sok esetben tapasztalok ilyet. Itt a gyk-n is, fórumokon is és a való életben is. Sokan nem is gondolják végig, hogy lenéző, lesajnáló, fölényes-felettes stílusban betámadják az embert, akkor az mit fog reagálni?


Magam is úgy működöm, hogy simán lehet nekem ellentmondani, felhívni a figyelmemet, hogy nagyon benéztem valamit, vagy rosszul látok bizonyos helyzeteket, de akkor és ott nagyon fontos az a TISZTELETADÁS, hogy azért, amiét mi másképp látunk valamit, azért nem kell TRAMPLI módon belegázolni a másik ember önérzetébe.


Amúgy a kedvencem és pszichológia tankönyvet lehetne írni abból, amikor itt feltesz valaki egy kérdést és erre jön egy válaszoló, aki azonnal ellene fordítja, beszól egy-két vitriolos, kioktató és dehonesztáló mondatot, aztán minden különösebb feszültség feloldás nélkül felküldi a választ a honlapra, mintegy "jól helybenhagyva" a kérdezőt.


Néhány példa: volt hogy egy srác el volt keseredve, hogy valószínűleg csalja őt a felesége, el van keseredve. Na, ha hiszitek, ha nem, volt olyan, aki kerek-perec betolta a srác arcába, hogy "ott lett volna a lehetőség, hogy boldoggá tedd, nem tetted, megérdemled". Hát én, a kívülálló, köpni-nyelni nem tudtam, ahogy e sorokat olvastam.

Másik eset: férfiember, bizonytalannak érzi a párkapcsolatát, a párja korábban nagyon ragaszkodó volt, emberünk emiatt le is mondott egy csomó programról, aztán asszonypajtinak kezd kinyílni a kis csipája és el akar menni többször egész éjszakára csajos összeröffenésekre. A srác meg értetlenül áll a dolog előtt, mert a csaj elég szeszélyes, ő vív szabadságharcot az ellen a rövid póráz ellen, amit korábban ő szabott ki. No emberünk már meg is kapta a frankót, miszerint egy női hisztivel ér fel a kérdése.

Na ezekre mit lehet mondani?


Személyesen nekem is volt egy kalandom, autóval gurulok egy kertvárosban, mellettem gyalogol egy nő. Hirtelen elém ugrik egy kutya, én rádudálok. Erre a nő elkezd rikácsolni, hogy, hogy megijesztettem a dudálással. Én mondom a nőnek, először udvariasan, hogy elnézést kérek, nem akartam megijeszteni, de a kutya miatt dudáltam. Erre minden normálisan szocializált ember engedékenyen reagálna. Nem úgy a kedves hölgyike. Mi volt a reakciója? Az, hogy "de akkor is". Na sajnos akkor nekem is kibújt a hatelemi és a kapa a számon és olyan takarosan elküldtem a pitschába, hogy láttam is rajta, hogy ledöbbent, aztán rájött, hogy ő kezdte a túlreagálást, csak én elhajtottam onnan. Én sem vagyok hibátlan, de az ilyen "deakkorisok" kinyitják a bicskát a zsebemben.

2013. máj. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!