Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen elvesztettem önmagam?...

Teljesen elvesztettem önmagam? Újra a régi akarok lenni!

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem teljesen kifáradtam, ki vagyok zsigerelve.Éjszaka rendszeresen kel a lányom(6hós), nappal mindent egyedül oldok meg(azt sem tudom néha hogy a lakást takarítsam ki vagy a gyerekkel foglalkozzak, közben még főzzek is) .Magamra nincs idő se pénz..egyáltalán nem vagyok boldog. Barátok eltűntek, nevetni egyáltalán nem tudok már vagy nem szívből...Fáradt vagyok és elvesztettem a mosolygós Önmagam. Itthon is egyre több a vita. Úgy érzem csak én tudok ezen a helyzeten változtatni csak arra vagyok kíváncsi h van-e vki hasonló helyzetben??Hogy léptetek túl ezen ? Újra jó kedvű szeretnék lenni és optimista, boldog anyuka!!!!!!
2010. júl. 5. 12:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt már tudom hogy indulok el és milyen lépéseket fogok megtenni hogy jobb legyen : -nem fogok főzni hanem rendelünk valahonnan és nem lesz annyira fontos hogy makulátlan tisztaság legyen(persze kosz sem lesz )- a bevásárlást a férjemre bízom és heti 1 szer én is ki fogok mozdulni (tornázni)
2010. júl. 5. 12:06
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem már 20 hónapos a lányom, és a helyzet semmit sem változott.Illetve de, a férjem múltkor beszólt, hogy ő dolgozik, én itthon vagyok, ezért minden az én dolgom, takarítás, főzés, gyereknevelés, a cég dolgai stb...
2010. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Én is hasomlóképp érzem magam. Bár én sokat vidulok és mókázok a 7 hós kislányommal. De néha úgy érzem én is, hogy elég... Fáradt vagyok,minden nap ugyan az a sztori. Olyan mint ha 2 gyerekem lenne(párom). Örülök, ha heti 2x van időm a sportolásra. Mióta megvan a kislányom nincs oállandó rend és tisztaság. Mert egyszerüen nem bírom már. Néha úgy érzem erre én nem készültem fel. Ha már nagyobbacska lesz a gyerek már könnyebb lesz, főleg ha már azt eszi amit mi. Kell legyen valami ami egy kis erőt ad, kikapcsol. Találj magadnak valamit és old meg a gyerkőcöt valahogy.
2010. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem tudom...

Mi tavaly épitkeztünk, idén kertet csinálunk, tehát apa munkából haza, ki a kertbe. Nekünk csinálja...

Nekem 3 gyerek itthon (legnagyobb 4,5, ő oviba jár), mindent én intézek, ellátom a gyerekeket, mosok, takaritok, bevásárolok, stb.. Egyedül annyi, hogy nem főzök, hanem hozatom a kaját.

Nekem általában nincs semmi problémám, boldognak kellene lenned elvileg, én az vagyok. Néha, ha betegek, akkor elfáradok, kiborulok, de 3 beteg gyerek mellett ennyit tán szabad...

Szóval igazából nem tudom, neked mi lehet a baj. Talán ha arra gondolsz, hogy más 3 gyerekkel csinálja ugyanezt, vidáman, akkor könnyebb :-)

Ezt neked belül kell tudni lerendezned...

2010. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia, ismerem az érzést. én pont 1 éve uyganebben a cipőben jártam. akkor volt az enyém 6 hónapos. nem lehetett letenni, állandóan nyűglődött, napirend nuku, segítség nuku, alvás nuku. kivoltam rendesen.

mára úgy alakult a hylezet, hogy a másfél éves kislányom mellett már jut idő magamra is, pl. most hogy alszik, én netezgetek. :)

mert most már reggel vasalok, amíg az apja elkészül, főzni délután, mielőtt elmegyünk a játszóra, vagy előkészítem a vacsit akkr, este meg befejezem, miután hazajött az apja, takaírtás 1x egy héten nagytakker, péntek du, addig elmennek az apjával boltba meg csavarogni. az apróbb dolgokat már simán el tudom mellette végezni. régebben? ha beraktam ajárókába, 1 percig max. elvolt, de volt hogy annyit se. sokszor főztem úgy, hogy ő az ehyik kezemben, a fakanálé a másikban....utána amikro márszott, akkor meg felcsimpizett a lábamra, és übvöltött hogy vegyem fel....egy minutát alig játszott el magában. kb. olyan 3-4 hónappal ezelőttig egy kezemen meg tudtam volna számolni, hogy hány olyan nap volt, amikor azt mondtam magamban: na ma jó napunk volt. képzelheted.

én nagyon sokszor játszottam vele, mindig felvettem amikor kérte (a gerincem bánta, de már azi s rendbe jött), együtt aludtunk, ha éjjel ébredt, ha hússzor, akkor hússzor kapott cicit. persze én voltam a legszarabb anya, aki nem neveli önállóságra, és elkényezteti és stb.

ehhez képest ma egy teljesen normális életvezetésű kislányom van, aki 16 hós kora óta magától átalussza az éjszakát, és csak akkor dilizik kicsit, ha nagyon fáradt vagy jön a foga, vagy oltáskor. de azt minden gyerek megteszi. és nem neveletlen, nem szófogadatlan, meg lehet beszélni vele a dolgokat, ahhoz képest hogy a dackorszak tombol. és amikor főzök, stb. akkor ő elvan magának, azokat a játékokat játssza, amiket anno együtt. vagy kitalál újakat. már értei, hogy előbb megcsinálom ezt, befejezem, aztán megyünk sétálni, játszóra stb.

a táraság hiány az bizony megviseli az embert....nekem jön minden héten 1x egy kolléganőm, az már maga a menny. aztán kb. ennyi, mert más városban lakunk, mint a rokonaink, barátink. néha vki jön hétvégére, de ez sem gyakori. kicsit befordul az ember. persze a gyerekhez lehet meg kell is beszélni, de az mégis olyan érzés, mintha az ember monológokat folytatna. de náűlunk már ez is megváltozott, épp tengpa mondtam a férjemnek, hogy érdekes, mert a kislányunk még csak pár szót mond, én meg állandóan beszélek hozzá, mégsincs az az érzésem, hogy csak magamnak mondom, mert most már teljesen megért mindent, teljesen más mpst már. persze ez még mindig nem ugyanaz mint a felnőtt társaság, de én azzal vigyazstalom magam, hogy elrepült ez a másfél év, még másfél, és megy óvodába....

én mostanában kezdem élvezni, hogy itthon vagyok vele, sokáig bizony csak nyűg volt.

ismeretséget kötöttem egy itteni kismamával is, na nem a játszón, mert igen zárkózottak erre az emberek, hanem a neten, ő is onnan költözött ide, mint én. ilyenekkel te is próbálkozhatsz.

fel a fejjel, majd jobb lesz nálatok is a helyzet! :)

2010. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sem találom önmagam. Sokat játszom a picivel, dehát ez nem elég. Férjemmel néha kirúgunk a hámból, de csak otthon a konyhában. Naplót is írok, az sokat segít. Próbáltam városunkban megismerkedni anyukákkal, néhányszor együtt megyünk sétálni. Vettem magamnak egy fitnesslabdát, azzal tornázom. A takarítás csak akkor, ha a pici egyedül játszik vagy alszik, én is úgy vagyok vele, hogy megvár. Felüdülés egy közös séta hármasban vagy egy egynapos kirándulás. De mindezekhez két személy kell, te és a férjed rugalmassága!
2010. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12:17-es vagyok megint. Sajnos panelban lakunk, tehát még kert sincs, de ezt kell elfogadni. A főzést úgy próbálom, hogy egy óra alatt elkészíthető ételt varázsoljak az asztalra. És nem stresszelek rajta, hogy kész lesz -e. Igaz barátnőim messze laknak, azért marad a telefon és az internet, de oly jól esik néha beszélgetni velük. Máskülönben bele szoktam gondolni, hogy van akinek ezerszer rosszabb nálunk. Nem segít a férje, vagy egyedül neveli a kicsit. Vagy netán beteg a gyereke. Ezért én örülök a helyzetünknek. Egészséges vagyok és a pici is! Ennél fontosabb nincs is! Eddig ez nem volt nekem fontos, de amióta a Pici van, mindennél fontosabb hogy hárman jól kiegészítsük egymást!
2010. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket a dolgokat azért látod ilyen sötéten, mert nem mozdulsz ki otthonról. A hosszútávú "csak baba-társaság" nagyon le tudja építeni az embert. fontos, hogy sokat járj közösségbe, találkozz, beszélgess felnőttekkel is.

Kell, hogy egy héten legalább egyszer kimozdulj egyedül, még ha csak egy-két órára is.

Én úgy vagyok a takarítással, főzéssel, hogy nem az az első, de azért igyekszem tisztaságot tartani. Ha meg nem tudok főzni, akkor rendelek valami menüt. 5 hónapos a babánk:))

2010. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló időszakom annak ellenére, hogy a férjemben mindenre lehet számítani. Aztán, mikor elkezdtem tornázni járni (heti kétszer), és többször rábíztam a férjemre a kislányomat, amíg én barátnőkkel találkoztam vagy csak egyszerűen elmentem vásárolni-nézelődni, azóta úgy érzem, kiegyensúlyozott lettem.

Legutóbb pl. a (gyerektelen) barátnőim kitalálták, hogy mennek a múzeumok éjszakájára és hirtelen ötlettől vezérelve én is csatlakoztam meg egy szintén kisgyerekes barátnőm. Nagyon jó volt, pedig csak csatangoltunk kicsit a városban, benéztünk egy-két múzeumba és sokat nevettük és beszélgettünk.

Mi különösen figyelünk arra a férjemmel, hogy legyenek kettesben töltött estéink (persze ehhez kell egy bevállalós nagymama is, ez nem vitás).

A lényeg, hogy kiszakadj egy kicsit a napi rutinból (ami jelen esetben a gyermek egész napi ellátása és a háztartás), így tudsz kicsit feltöltődni.

Sok sikert!

2010. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most,hogy jó idő van,én is kaját rendelek,menza kaját,mégcsak nem is oly drága! 8 hós,és 8 éves gyermekeimmel minél többetpróbálok szabadban lenni!Télen főzök,mert akkor ugyse vagyunk egész nap utcán.Sok időt spórolok így!Takarítás egy héten 2szer,a többi nap csak ahol a papok táncolnak./mondjuk egy hajfestés rámférne/....A barátok szerintem nem eltűnnek,amig mi is dolgoztunk,ők is dolgoztak,most mi itthon vagyunk,és várjuk az estét,hogy társaságba legyünk.nem tudom,ez érthető e,ahogy leírtam az uccsó mondatot?!
2010. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!