Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Olyan létezhet, hogy nem...

Olyan létezhet, hogy nem akarok többet barátokat?

Figyelt kérdés

Volt egy csomó barátnőm és egy nagy baráti köröm, akikről szép sorban kiderült, hogy mind csak kihasználtak, méghozzá nem kis szinten.

A legrosszabb a gyerekkori barátnőm volt. Ő olyan szinten alátett nekem, hogy akkorát estem, hogy évekig nem tudtam felállni miatta. De én hülye megbocsájtottam és megint megpróbált kihasználni. Szült egy gyereket a nyomorba, a nagy semmibe és azt akarta, hogy én legyek a keresztanyja. És rá akart venni, hogy hagyjam ott a sulit és menjek el dolgozni. És persze kinek adjam a pénzt? Vele megszakadt a kapcsolat és utána visszahallottam a pletykákat, hogy én csak a pénze miatt barátkoztam vele és a többi. Szóval vicc ez az egész. Hallani se akarok róla soha többet.

A másik ilyen "jóbarát" miatt majdnem akkora bajba kerültem, hogy ki tudja, mennyire tehette volna tönkre az életemet. Vele is megszakadt a kapcsolat. Nem vettem fel neki többet a telefont és mindenhonnan letöröltem. Persze utána én voltam a szemét, hogy magára hagyom a bajban, az tök mindegy, hogy belerángatott volna egy olyan hülyeségbe, amihez semmi közöm. Ennyit a nagy barátságról.

Volt még egy csomó bulizós haverom, akik egyszer megjelentek, egyszer eltűntek, ahogy a kedvük tartotta, de még züllött létükre se toltak ki velem annyira, mint az állítólagos barátaim.

Volt még egy idióta, akivel egy másik lánnyal lógtunk együtt. Először a barátnőmet kezdte el pénzzel zsarolni, utána engem, végül mindketten hagytuk a francba, igyekszem lerázni, mert ez nem normális.

Amikor már mindenkivel megszakadt a kapcsolat, maradt egy barátnőm, akivel tartottam a kapcsolatot. De róla is kiderültek dolgok. állandóan irigy volt rám, azt mondta, hogy nekem semmi problémám nincs az életben, csak neki és ő öngyilkos lesz stb (nyugi, nem lett öngyilkos, ahhoz túl gyáva). A másik, hogyha pl neki volt munkája, nekem meg nem, azt mindig az orrom alá dörgölte. Egy idő után ezt meguntam és ennek a "barátságnak" is annyi lett.

Ez 3 éve történt. Azóta itt állok barátok nélkül és képtelen vagyok bárkit is a bizalmamba fogadni, néha irtózok az emberektől. Nem akarok többet olyan barátokat, akik csak kihasználnak, rendeseket akarok. Igényem van az emberek társaságára, mert rossz egyedül, barátok nélkül. De a hideg kiráz a gondolattól, hogy újra megismétlődhet az, ami történt.



2013. máj. 6. 19:26
 1/5 anonim válasza:
kedves kerdezo, en azt gondolom,hogy probalj egy kicsit kemenyebb lenni, ne hagyd hogy kihasznaljanak, esprobalj olyan lenni, hogy eszukbe se jusson az hogy becsapnak, vagy kihasznalnak, es ne adj masodik eselyeket, eddig en is eleg zarkozott voltam es vagyok is, es mindenki gonosz volt velem, de aztan odafigyeltem jobban magamra, es nem torodtem masokkal, probald meg, most van 2 legjobb baratnom, akik regebben nem voltak velem joba, de mivel kemenyebb lettemm, mar szorulnak a segitsegemre, es hianyzom nekik, hat kb ennyi :) sok sikert, es bisztos talalsz uj baratokat
2013. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Épp ez az, már nem hagyom magam, de így meg úgy látszik, a kutyának se kellek:(
2013. máj. 6. 19:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy a franc tudja, lehet, hogy csak nem futottam össze normális emberekkel, csak ilyen kihasználósakkal.
2013. máj. 6. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra,lássák az emberek,hogy egy erős egyéniség vagy saját egyéniséggel,véleménnyel,amit kész vagy megvédeni. Így talán már nem vonzanád be az ilyen embereket.
2013. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mellanka válasza:
Semmi baj nincs veled. Sot. Ezek az emberek eddig a te energiadbol eltek. Te sokkal tobb vagy, es voltal, mint ok. Nagyon ritka a baratsag, es az se a napi szintu dumalgatos sztori. Az emberek erdekbol foglalkoznak a masikkal, vagy sajnalatbol. A parkapcsolat boven eleg, hiszen kinek van energiaja tobb ember napi szarsagaira? Oszinten.. ha valakinek azert kell barat, hogy az megoldja az eletet, vagy mert gaz egyedul csajozni/pasizni menni, akkor csak csinalja.
2019. máj. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!