Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne anyámat leszokt...

Hogyan lehetne anyámat leszoktatni arról hogy szórakozzon a kajával?

Figyelt kérdés
Hazajön a melóból 16:30. Megy ki a kertbe, utána szappanoperát néz, majd veszekszik apámmal. 19:30 kor kezd el főzni, salátát is csinál. Panaszkodik, panaszkodik: nekem mennyit kell itt dolgozni, fáradt vagyok stb. Ha azt mondjuk ne főzzön elengedi a füle mellet. Ha más akar magának kaját csinálni kiutálja a konyhából. A végeredmény: hasfájás nekem most, mivel az (20:30) olaj amiben sütött avas volt, a húst túlsütötte, és túl nagy adagot adott ami tocsogott az olajban. Ha azt mondom nem akarok enni megsértődik. Ha azt mondom korábban ettem mást furcsán néz megsértődik. Ez megy már jó ideje. ??

2013. máj. 21. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
fél nyolckor? Akkor már hova? Egyszerű kezdd el te - már ha agilis van a témában - korábban a főzést! :) Lehet jó is fog esni neki!
2013. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi idős vagy, de kb. fél óra 3-4 szelet húst kiklopfolni és kisütni, hozzá a köretet is meg lehet csinálni párhuzamosan. Én tuti nem állnék neki fél 8-kor főzni, vagy inkább felvenném a filmet, helyette főznék és kaja után nézném meg a filmet.
2013. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Apám hatkor jön meg a melóból másnap mind a kettejüknek kell valami főtt étel féleség...
2013. máj. 21. 21:49
 4/10 A kérdező kommentje:

volt csirkemáj is, meg valami olajban süthető tészta krumpliból.


Hja és nem eszik anyám csak megcsinálja a kaját de ha más nem eszik azon megsértődik!

2013. máj. 21. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

És te mind ezt végig nézed? Mondjuk próbálkozz meg egyszer azzal, hogy segítel neki. Anyukád fáradt már, nem csak a munkától, hanem az élettől is. Hidd el nekem, nem szándékosan csinálja ő. Az meg, hogy elrontja néha a kaját, hát istenem. Legkevésbé tudsz rajta segíteni úgy, hogy elitéled. Leülsz vele egyszer beszélgetni, és közlöd vele, hogy segíteni szeretnél neki a házi munkában, esetleg a kerted gondozod te, hogy ne neki kelljen már munka után minden nap a kertel is foglalkoznia, meg még kaját is csinálnia!! Ha nem tetszik neki, akkor éhség sztrájkba kezdel.

Egyáltalán nem tetszik a hozzállásod.

2013. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megetted a romlott kaját, akkor sajnos rajtad nem lehet segíteni!
2013. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Stilness: leírta, hogy segíteni nem lehet az anyjának, mert hisztizni kezd és elhajt mindenkit a konyhából. És a te hozzáállásod sem tetszik, mert idióta anyák sajnos vannak. Kérdező, anyámra ismertem soraidban. Ezt művelte évekig és borzalmas volt. Az egész csak a műsorért megy, hogy ő jelenetet rendezhessen, legalábbis anyám pontosan ezt élvezte benne. Ha nem mondtuk meg h mit főzzön, akkor nem főzött. Ha mondtunk vmit, az sose volt jó éppen vmiért. Ha bementünk h segítsünk és nem kussban tettük, akkor jött a jelenet, hogy "a legjobb lenne ha békén hagynánk őt, amikor az élete egyik legundorítóbb dolgát csinálja" - főz a családjára. Soha semmi se volt jó neki. Abból h azt írtad h ő nem eszik a kajából, de pofákat vág, ha ti sem esztek számomra egyértelművé teszi, hogy műsort ad ő is. Megoldást sajnos az én példámból nem tudok adni, szüleim elváltak, anyámmal nem tudom tartani a kapcsolatot, mert még millió agyalágyult baromságot csinált és csinál folyamatosan, senkire nem hallgat, mindenkire haragszik, igazi remete életet él, de legalább büszke rá, mondjuk a saját ostobaságának köszönheti.


Egy jobb pillanatában próbálj beszélni vele, hogy szívesen segítetek a konyhában, ettől ő nem lesz kevesebb, cserébe egy picit próbáljatok már korábban vacsorázni, mert nem bírja a gyomrod a kései vacsorát. Nem kötekedni akarsz, meg nem őt terhelni ezzel (el tudom képzelni h kiakadna mert így nem látja a sorozatát), hanem segíteni, mert tudod h ő is sokat dolgozik és fáradt. Én ezzel próbálkoznék anyámnál, ha újra fiatalabb lennék. Nem a kajával szórakozik, haragszik apádra, haragszik a világra is, nem akarna mást, csak megnézni a sorozatát és lenni. De ehhez képest van egy családja, akinek enni kell adni, mert ő a nő. Amíg tudja elhúzza, gyűjti az erőt, megnézi a sorozatát, aztán az utolsó percben nekifog kaját csinálni, amit utál és tiszta szívből gyűlöl, dehát a férfinak is enni kell adni, muszájból megcsinálja, kész van, szabadság, érdekli is már őt h milyen lett. 29/L

2013. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Számtalanszor megpróbáltunk mi főzni, egy ideig távolból nézte, aztán mondta ez rossz, az rossz, de béna vagy nem úgy kell, menj onnan. Szerintem ő szeret főzni, a konyhában van a legnagyobb hatalma a kaján keresztül, ha tényleg nem főzhetne és basáskodhatna a konyhájában biztos belepusztulna!
2013. máj. 22. 19:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg utál főzni, az a legnagyobb baja. Rendeljetek néha pizzát, hátha nem lesz akkor morc. Munka és kert után még főzni pocsék lehet estébe nyúlóan.
2013. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se akar annyira főzni, különben nem mártírkodna, hogy ő nem eszik belőle, de nektek kell. Meg ha szeretne főzni, akkor érdekelné, hogy jó is legyen és hogy nektek ízlik-e. Azért főz csak, mert muszáj. Szerintem ha nem tudtok beszélni vele, akkor próbáljatok meg nem foglalkozni a játszmáival. Ha éhesek vagytok, de még a környéken nem látszik h kezdene bele a vacsiba, akkor szóljatok h bocs, de ti ilyenkor vagytok éhesek és egyetek. Főzzetek ti vagy rendeljetek. Előbb vagy utóbb csak érzékeli, h semmi értelme ragaszkodni ahhoz h ő főzzön, átengedheti másnak is néha.
2013. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!