Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne kigyógyulni a...

Hogyan lehetne kigyógyulni a naivitásból?

Figyelt kérdés

Egy csomószor megszívtam már a naivitásom miatt. Régóta tudom már, hogy naiv vagyok, és voltak olyan helyzetek, amikbe azért nem mentem bele, mert azt gondoltam "na, nem dőlök be, nem leszek megint naiv" és így lemaradtam egy csomó jóról. A másik oldal is természetesen igaz, hogy bedőlök olyan óvodás dolgoknak, hogy lesül a pofámról a bőr. És az az érdekes, hogy az esetek 90%-ban rosszul döntök, és így sokszor vagy átvernek, vagy lemaradok valamiről.

És ez extra gáz nekem, mert lánytól talán még elfogadható, de én fiú vagyok, és az önbizalmamnak sem tesz jót.



2013. máj. 23. 16:30
 1/5 anonim válasza:
Csalódásokkal..az idő meg a rosszakarók majd kigyógyítanak
2013. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
biztos van olyan haverod baratod aki nem naiv es altalaban "megmondta elore" lol
2013. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amugy szerintem a naivitasbol nem kell feltetlen kinoni, szerintem sokkal jobb ha - akar egy fiu is - inkabb kicsit naiv, johiszemu minthogy megkeseredett pesszimista legyen. engem is eleg sokszor atvagtak mar, de elhataroztam hogy akarattal meg fogom orizni a bizalmam az emberekben, nem akarok megkeseredni en sem, es nem akarok elutasitani olyan embereket tevedesbol akik nem szolgaltak ra.

plusz, tudjatok azokat az embereket akiknek a tekintetebol mar eltunt a tuz es az elet a sok csalodas miatt, na en ezt nem akarom. az nem az en hibam ha az emberek gonoszak, en mindenkinek megadom az eselyt, a kedvesseget, a bizalmat. szerintem ez a mai vilagban sokkal ertekelendobb mintha valaki mar elore megmondta/tudta stb

2013. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alaposan meg kell fontolni, hogy kinek és mit hiszel el. Mielőtt bedőlsz valakinek vagy valaminek, alaposan vizsgáld meg, hogy a forrás szavahihető-e.
2013. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem tudom ki lehet-e gyógyulni belőle, mint ahogy elkapni is nehéz. Nem tudod valaki jó barát segítségét kérni? Én megkérdezném vki más véleményét mielőtt döntenék és összevetném az én véleményemmel, egy idő után csak ráéreznél, hogy mi a helyes út. Vannak ilyen emberek, egyik barátnőm 25 éves és nála naivabb embert még nem láttam, sokszor butának is nézem miatta. Például képes volt arra, hogy taxival ment haza munka után (kávézóban dolgoztunk és éjjel 1kor zártunk), aznap este 3kor végeztünk és ő engem reggel 9-kor hívott föl sírva, hogy most szállt ki a taxiból, mert nem merte megsérteni a taxist, aki belekezdett vmi világvégéről szóló agymosásba és úgy érezte, hogy neki végig kell őt hallgatnia. Aztán sírva hívott fel 9kor, hogy ugye nem fog a pokolra jutni, mert a taxis neki mindenféle bűnökről beszélt és idézett a Bibliából is, pontosan megmondta h melyik oldalon mit talál és ez őt teljesen kiborította. És ígérjem meg h nem fog a pokolra jutni.. amúgy nem vallásos..


Szerintem próbálj meg sokat olvasni, akár itt kérdésekre adott válaszokat, vmi pszichológiás könyveket esetleg, bármit, ami egy picit tágítja a fejed és több adatból talán jobb döntést tudsz meghozni később. Gondolom ha egy poénnak egyszer már bedőltél, másodjára csak nem dőlsz be újra. Több tapasztalatot kellene szerezned a világról, akkor okosabban tudnál dönteni.

2013. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!