Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából nem lehet kigyógyu...

Anorexiából nem lehet kigyógyulni? Kicsit megijedtem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, és ősszel volt egy anorexia szerű betegségem. Azért nem mondom, hogy az, mert orvos nem látott. Csak... éppen hogy nem. Lefogytam 12 kilót 3 hónap alatt. Ebből úgy-ahogy kigyógyultam, mert kicsit rendeződött az életem. Ezért nem voltam orvosnál. Most viszont megint kezdődik. Nem tudok enni, megint csak azon jár az agyam, hogy hízok tőle. Kövérnek látom magam :/ Egyedül nem fogok tudni ebből kimászni?


2013. máj. 7. 13:39
 1/5 anonim válasza:
Szia. Mindenképpen lásson orvos. Az nem normális, hogy "kövérnek látod magad", úgy hogy írtad, hogy mennyit lefogytál. Nem szabad elhagyni a témát mert komoly baj lehet belőle.
2013. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy egyedül mindig ilyen lesz, hogy lesz jobb és rosszabb időszak. Jobb lenne, ha orvoshoz mennél.


Egyedül nem fog menni. Sokat segít majd az orvos, meg kell a család és a barátok mint támasz de te is kellesz hozzá. Fontos, hogy hatalmas akaraterőd legyen hozzá.


Egy ismerősöm majdnem belehalt. Neki egy otthonba segítettek BP.-n. Neki 1 1/2 és 2 év közt sikerült valahogy kigyógyulni.

18/l

2013. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kellene beszélned valakivel (akár pszichológussal).


Az értelmetlen félelmek megszüntethetők!

2013. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azaz igazság, hogy ez egyedül nem megy, hamar újra rá lehet állni egy sínpályára, amiről kell valaki , aki letérít.

Legjobb lenne tényleg , ahogy az előttem hozzászóló is írta keresni egy pszichológust. Ma már vannak olyanok, akik kifejezetten evés zavarok problematikájával foglalkoznak. Közösen gondolkodva meg kell találnotok, hogy nálad mi az, ami kiváltja ezeket a gondolatokat és miért.

2013. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gond egy szál se, ha azt is hozzá tudod tenni, hogy jajj de szép kövér vagyok!( De ugy igazán hittel.) Egyébként segitség!!
2013. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!