Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alacsonyabb az intellige...

Miért alacsonyabb az intelligencia szintjük a BMW-seknek?

Figyelt kérdés
Hogy függhet ez össze, az vesz BMW-t aki bunkó amúgyis, vagy miután megvette válik azzá? Azt látom az utakon, hogy mintha minden ész nélkül közlekednének, kanyarban előzgetnek, beállnak a mások által fentartott követési távolság helyére, mintha az agyuk helyén valami más lenne. És érdekes módon ezt csak a BMW-seknél veszem észre.

2013. máj. 31. 08:05
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Jó hozzászólások érkeztek, én mindenkinek hasznosat adtam, nem húztam le senkit, mert ez egy filozófiai kérdés. :)

Oké, még azt is értem, hogy ő úgy érzi tudja mit csinál, és hogy jól fog a fékje, jók a reflexei. De azt nem tudja megítélni, hogy az én kocsim az olcsó gumijával, régi fékkel hogy fog viselkedni, ha rám ijeszt, elém vágódik, stb. És sejtem, hogy ezzel azt szeretnék elérni, hogy janinak tűnjenek, de hát az ellenkezőjét érik el, mert csak butának tűnnek.

2013. máj. 31. 12:39
 12/28 anonim válasza:
85%
Nah akkor, Nekem is BMW-m ,van, e46 328i, én csinálom rendben van, vigyázok rá pedig 25 éves vagyok, nem állatkodok, nem okozok elő közlekedési balesetet a felelötlen viselkedésemmel, és nem is kísértem az ördögöt, arra hgy állatkodjak ott van a fedettpálya ahol magamon kívül mást nem kockáztatok!!! És nem csak a BMW-ssek lehetnek bunkók az utakon, én személyszerint többet láttam suzukisbol!!!
2013. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
93%
Szóval akkor egy nagyon hülye ember vagyok mert van egy ízlésesen tuningolt BMW E34-esem,annek ellenére hogy van egy gyönyörű családom egyetemet végeztem,van két gyönyörű gyerekem és egy jó állásom és hogy szeretem az autómat,hát akkor nagyon hülye lehetek hmmm...
2013. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%

hát igen ... a tuningolt BMW-sek általában azok, de ne sértődj meg, ez csak egy adottság, nem tehetsz róla.


:)


na amúgy viccet félretéve, dehogy, nem ezen múlik, csak mondjuk úgy h van egy adott sztereotípia, és mint mindig, a kialakulásának vannak okai, de persze nem lehet ráhúzni mindenkire. az a kérdés csak h egy adott sztereotípia milyen %-ban igaz az adott korban, az adott társadalmi rétegben, az adott helyen.

2013. jún. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszolónak: ez a válasz csak hatalmas önteltséget bizonyít, nem intelligenciaszintet vagy felelősségtudatot. De remélem az is van. :)

Nekem is van két szép gyerekem , jó állásom, szeretek élni, és épp ezért másokra is vigyázok az utakon, nem csak magamra gondolok. Bele tudok gondolni abba, hogy mikor előzök, esetleg velem szemben egy 70 éves néni jön, akit már infarktussal műtöttek és nem fogom ráhozni a szívbajt azzal, hogy az utolsó pillanatban vágok vissza a sávomba, hogy ezzel megmutassam, hogy én vagyok az úr.

2013. jún. 8. 08:03
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd már abba ezt a brutális demagógiát kérlek...

Ilyen emberek vannak, semmi köze az autókhoz. Minden autótipussal megesik ez, a különbség annyi, hogy esetleg egy suzukist nem látsz annyit ezt csinálni, mert az autója nem képes rá, érted? De, ha lenne neki suzuki helyett mercije, bmw-je, audija, jaguarja, akármilye, megtenné sűrübben. Nem az auto a lényeg, hanem aki vezeti!

Ezért, kérlek szépen a kérdésed egy brutális sztereotipiára épített demagógia.

2013. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%
Azért egy Suzuki is képes legalább 120-szal menni, úgyhogy badarság ez a "nem képes" érv. A demagógia szónak meg nézz utána, ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám, tipikus BMW-s dolog, hogy olyan hangzatos szavakat használsz, aminek nem is tudod a jelentését :)
2013. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%

"Miért alacsonyabb az intelligencia szintjük a BMW-seknek?"

De minél alacsonyabb? :) Valamilyen viszonyítási alapot meg kellett volna határozni. Például Einstein IQ pontjainál biztosan alacsonyabb érték az övék, igaz ez úgy általában a népesség nagy részére is.


Jó, értem, minden más autótulajdonosénál alacsonyabb az intelligencia szintjük.

Tehát szerinted minden BMW sofőrnek az intelligencia szintje alacsony.

Ennek analógiája szerint, minden veréb madár, tehát minden madár veréb.


Pedig nem minden madár veréb, és nem minden BMW tulajdonos buta, tahó, bunkó.

Nem lehet, hogy csak ezt a márkát veszed észre? Én például Merciket és Porschékat láttam mostanában mozgássérült parkolóban keresztben állni, az utakon meg száguldozni, a belvárosban pedig a kocsisorok közé befurakodni. Akkor kiírjak én is egy ilyen kérdést, csak a mercisekre és a porschésokra vonatkoztatva?


Engem rendszeresen beengednek maguk elé BMW, Audi tulajok. Ez meglep, de így van. Előbb beenged a forgalmi dugóban egy luxusautós, mint bárki más. Akik állandóan le akarnak szorítani, vagy versenyezni akarnak velem (csak elfelejtenek szólni, úgyhogy a "versenyhelyzetben" továbbra is battyogok a magam nyugodt kis tempójában), azok a Suzuki swift, Ford Fiesta és Skoda Fabia, Honda Civic, Astra GSI és hasonló közép, vagy alsó-közép kategóriás autó tulajdonosok. De nem mind! Csak egy részük. A többség rendes, előzékeny.

Mégis, mekkora felháborodást keltene, ha kiírnék egy olyan kérdést, hogy a suzukisok, vagy az akármilyen más autóval közlekedők hüyék-e?


Ha egy suzukis állatkodik, az természetesen rendben van, mert csak megmutatja a többieknek, mit tud, de ha egy bmws, akkor az buta bunkó, és benzinpazarló.

Azt is megfigyeltem, hogy a felső kategóriás peugeotosok jó szokása városon kívül, záróvonalon, kereszteződésben előzni, ez már két alkalommal előfordult. Akkor minden peugeotos hülye, vagy vak? Nem hinném.


Az miért jelentené a gondolkodás hiányát, ha valaki kanyarban előz? Én is szoktam, ehhez még BMW sem kell nekem. Több, mint 10 év aktív vezetési tapasztalattal a hátam mögött merek hasonló manőverekbe kezdeni, ha belátható a kanyar, és tudom, hogy még vissza tudok érkezni időben akkor is, ha a legrosszabb szituáció áll elő. Ha nincs kockázat, és az előttem haladó csak battyog, akkor miért ne, ha nincs tiltva?

Vagy ez így rendben van, mert nem bmwvel követtem el eme esztelen tettet?

Megesett már velem az is, hogy két autó közé besoroltam. De ha egyszer bmwvel tettem volna ilyet, akkor biztos kaptam volna egy anyázást.


Ha összegyűjtesz 100, az utakon baromkodó hülyegyereket, abból talán ha 10-20 BMW tulaj lesz, akkor is lehet, hogy sokat mondok. De nekem még igazán velük sincs bajom. Egy kis odafigyeléssel elkerülöm őket. Javaslom tedd ezt te is és viselkedj az utakon te is.

2013. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%

Miért, neked mennyi az IQ-d? Hány diplomád van?

Milyen autód is van? Gyártsunk rá hasonló színvonalú sztereotip kérdést?

Mert ez most ugyanolyan kérdés, mint hogy ha megkérdezte volna valaki, hogy

"Miért suttyó minden suzuki tulajdonos?"

"Hogy függhet össze, suttyó amúgyis, vagy miután megvette válik azzá?"

vagy azt, hogy

"Miért buzí minden francia autó tulajdonos?"

"Hogy függhet össze, buzí amúgyis, vagy miután megvette válik azzá?"

Te csak szeretnél egy BMW-t ahogy én is, de én legalább beismerem és nem ekézem őket azért, mert nekem nem telik, csak egy csoffadt roncsra.

2013. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Hát ez a saját statisztikám, és 1000 esetből 800 BMW, 100 merci, 90 suzuki, 10 egyéb márkájú autó. Amiket a bunkóságba sorolok: kanyarban záróvonalon előzés, ide-oda cikázás a több sávos úton (nem bír megmaradni 1 mp-ig egy sávban), és a megengedett maximális sebességgel haladók mögötti villózás, a másik kocsi tolása, illetve előzés úgy, hogy beáll a másik által fenntartott normál követési távolság helyére. És igen számoltam és rovátkáltam. Sőt videóra vettem :)
2013. jún. 11. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!