Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent számodra magyarnak...

Mit jelent számodra magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
Egy mondatban írjátok le, hogy miért tartjátok magatokat magyarnak. A magyarázkodást, és a kérdéstől való elrugaszkodott válaszokat, kérlek titeket, hogy hanyagoljátok! Idézhettek is, de legjobb lenne, ha teljes egészében önállóan fogalmaznátok meg. Le kell szögeznem (sajnos), hogy: ez nem provokáció, hanem puszta kíváncsiság, ezért szépen kérek minden válaszolni hajlandó embert, hogy vegye komolyan ezt a kérdést, kérést!
2013. jún. 3. 15:15
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Kezdjük elölről! Olvassátok el mégegyszer az első választ. Megvan? Ha igen, mondjátok meg, hogy az első válaszoló miből tudja, hogy ő magyar? Mert én csak annyit tudtam meg, hogy ő hátrányként éli meg a magyarságát, de azt nem, hogy miből jutott arra a ki.aszott következtetésre, hogy ő magyar. Értitek már b.szki! Lassabban nem tudok írni, hogy megértsétek!

Ha nem vagy elég kreatív, hogy elmagyarázd egy mondat keretein belül, hogy miért tartod (gondolod, feltételezed) magadat magyarnak, minek jössz ide? Értetlenkedni, mert "hogy volt pofám megszabni ezeket a feltételeket"? Na ne nevettess már!

Azt megértem, hogy ha valaki rosszul érzi magát, mint magyar, de azt már nem, hogyha idejön panaszkodni emiatt. Mert ennek semmi köze a kérdésemhez. Ennél közérthetőbben nem tudom kifejteni, hogy mi a probléma!!!


Elnézést kérek, hogy indulatos vagyok, de ilyen mértékű értetlen ellenálláshoz még nem volt "szerencsém", és fogalmam sincs mit tegyek, mert ha eddig nem értettétek meg, amit írtam, nagyon nagy valószínűségel, hogy ezután sem fogjátok. Igazán sajnálom!

2013. jún. 4. 13:16
 22/32 A kérdező kommentje:

Alaque


Tudod, sajnállak. Őszintén.

2013. jún. 4. 13:21
 23/32 anonim ***** válasza:
de ne lovagoljunk már ezen! nyugodj meg. leírod hogy neked mit jelent magyarnak lenni?
2013. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Miért érzem hátránynak a Magyarságot?


1.Az oktatás eszméletlenül rossz (pl:Mi tanulunk 13 tantárgyat míg külföldön 7 és így is többet fognak érni vele)

2.Nincs munka lehetőség --) sok család tönkre megy--) szegénység

3.Szinte az összes politikus elcseszi az országot amióta élek csak azt látom egyre rosszabb (Külföldön megy TV be milyen rossz Orbán emberek!)

4.A Magyar emberek gorombák egymással ezenkívül iszonyatosan lusták én úgy érzem a *Magyar ember* mindig túl beképzelt meg is lett az eredménye.


Ezért utálok Magyar lenni semmi olyan dolgot nem tudok felhozni amiért Magyarnak érezném magam csak azt amit rám kényszerítettek Anyanyelvet,Himnuszt,Ünnepeket inkább szégyellem Magyar vagyok s ezért akarok minél előbb lemenni a Magyarságomat letagadni s majd lassan az anyanyelvet elfelejteni mert majd nézzétek meg hol lesz az ország 10-20 év múlva ^^)

2013. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
elmenni* (sajnálom telefonról egész nehézkes az írás)
2013. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Bysk!

"Miért érzem hátránynak a Magyarságot?"

Na ez az a kérdés, amire NEM vártam választ, mivel fel sem tettem. Te mégis már másodjára írod le, csak most bővebben fejtetted ki. Figyelj! Nem rosszból.


23. Azt hiszem én kérdeztem előbb. Milyen jogon várod el, hogy válaszoljak, ha te sem teljesítetted ugyanezen kérésemet? Az oldal neve, nem a Gyakori kérdésekre való visszakérdezésekre való válaszok....

2013. jún. 4. 18:25
 27/32 anonim ***** válasza:
Szia csak azt mondtad én csak azt írom de nem szeretem a Magyart de nem indokoltam meg miért így megtettem és teljesen igazad van nem idetartozó téma ezért sajnálom...
2013. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Alaque ***** válasza:

Azért az a pátoszos kérdés, hogy "mit jelent számodra magyarnak lenni" marhára nem ugyanaz, mintha azt kérdeznéd, hogy "miből jöttél rá, hogy magyar vagy". De oké, te a másodikra vagy kíváncsi, hát elmondom. Abból, barátom, hogy megkérdeztem anyámékat, hogy hol élünk, és azt mondták, Magyarországon. Ebből arra a következtetésre jutottam, figyelembe véve a statisztikai adatokat, hogy legnagyobb valószínűséggel magyar vagyok.


Azt meg, hogy mit jelent számomra, elmondom, majd ha a vita végére értünk - már ha egyáltalán arra vagy kíváncsi, nem pedig arra, hogy ki melyik ovistársától és hogyan tudta meg, hogy milyen nyelven gügyög.

2013. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Alaque:


Most már kezdesz rendkívül idegesítő lenni. Még csak azt sem mondhatom, hogy kiforgatod a szvaimat, mert meg sem értetted, amit írtam. Nem is várhatom, hogy megérts. Ezért kérlek szépen hanyagold ezt a kérdést!

2013. jún. 4. 20:13
 30/32 anonim ***** válasza:
Számomra magyarnak lenni teljesen érdektelen dolog, szerintem nem lehet olyan dologra büszkének lenni amiért nem te dolgoztál meg. A nemzetiség pont ilyen.
2013. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!