Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon csúnyán beszélek és...

Nagyon csúnyán beszélek és nem tudok róla leszokni, mégis mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sokszor vagyok stresszes és olyankor "alapjáraton" is nagyon csúnyán beszélek. Idegenek előtt nem, de család és barátok előtt igen.

Szerintem néha cifrábban adom elő, mint az emberek a kocsmában.

Borzasztóan zavar, mivel lány vagyok. Hogyan szokhatnék le róla? Az a "vicces", hogy ha valaki más mellettem csúnyán beszél, órákig papolok neki, hogy milyen kiábrándító dolog, főleg, ha nőnemű teszi ezt.


2013. jún. 19. 08:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
73%
Csak úgy tudsz leszokni róla ha odafigyelsz rá.. Sajnos máshogy nem megy...
2013. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj oda, ennyi. Egy ideig erőfeszítést igényel nem káromkodni, aztán megszokod.

Olyan ez, mint a nevek előtt névelő használata. Anno nekem is sok erőfeszítésembe telt, hogy leszoktassam magam róla. Ma már oda sem figyelek, és csak indokolt esetben használok emberek neve előtt névelőt. Az a baj, hogy az ilyen Éjjel-nappal Budapest meg Barátok közt sorozatokban erre egyáltalán nem figyelnek, és mutatják a hülye példát az embereknek.

2013. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De egyszerűen nem megy, csak úgy kicsúszik a számon. :(

Annyit tudtam elérni, hogy ha elkáromkodtam magam, leállok vele, de arra sajnos nem tudok odafigyelni, hogy egyáltalán ne jöjjön ki csúnya szó. Régen soha nem beszéltem csúnyán, aztán kb. 2 éve szoktam rá, fél éve próbálok leszokni...

2013. jún. 19. 08:29
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Olyan nincs, hogy nem tudsz odafigyelni. Gondold végig, mielőtt kimondod, és változtass.
2013. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg csak akarás kérdése. Ha nagyon akarnál le tudnál szokni a csúnya beszédről. Kezdve azzal, hogy mielőtt elkezdenél egy mondatot mondani előtte végig gondolod, hogy mit mondasz ki. Az is segíthet hogyha káromkodni akarsz, akkor a csúnya szavak helyett más szavakat mondasz.

Én például ha káromkodni akarok mindig azt mondom, hogy a

" ÓÓÓÓÓÓ hogy nyalnál sőt" vagy " rézfarkú bagoly" vagy " bakker" stb.. ezek nem csúnya szavak, de káromkodásnak megteszi. Főleg hogy ezeket is már csak akkor mondom ha tényleg nagyon ideges vagyok..

2013. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
70%
Egy barátnőm nagyon csúnyán beszélt, de őt is elkezdte ez zavarni. Engem kért meg, mivel sokat voltam vele, ill. soha nem beszélek csúnyán, hogy ha olyat mond, szóljak. Neki bevált, 3-4 hónapon belül teljesen leszokott róla. Kérd meg az ismerőseid, talán segít.
2013. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
53%
Szerintem tarts magadnál egy tollat, és strigulázz a kezedre. Jó ronda lesz, legalább leszoksz róla.:D
2013. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, bevetem mindet, remélem hamarosan sikerül leszokni róla. :)
2013. jún. 19. 15:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Na nemá' bmeg!
2013. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én tettem a csuklómra gumiszalagot és jól meghúztam mikor káromkodtam. Az a baj, h a nap végére megszoktam a fájdalmat. :D De neked hátha sikerül. :)
2013. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!