Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnék leszokni a dohányzás...

Szeretnék leszokni a dohányzásról, de csak azért, mert drága a cigi, már többször próbáltam, de nem sikerült. Szeretek cigizni, de mégis le kéne szokni róla. Mit javasoltok? (Tegnap már feltettem ezt a kérdést, de nem nagyon jött rá válasz)

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha le szeretnél szokni, akkor azt javaslom minél előbb tedd meg, de ne úgy, hogy ma már kevesebbet szívok, holnap meg még kevesebbet, hanem tedd le az egészet úgy, ahogy van, mert az a legtisztább! Nekem a rokonom így tudott leszokni, hogy elhatározta holnaptól nem cigizik, és sikerült is neki! Nagyon nagy akarta erő kellett hozzá. Előtte neki sem volt, sokáig cigizett, de végül csak sikerült! :)
2013. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez kevés a motivációhoz.

Tömd a cigit vagy vegyél e-cigit,

2013. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
84%
Ha csak azért szeretnél leszokni, mert drága a cigi akkor nem fog menni. Tapasztalatból mondom :). Csak akkor fogsz tudni leszokni, ha egyszerűen eldöntöd, hogy cigizhetnél de még azért se, mert te nem akarsz. Úgy se könnyű, mert azért kivánni megkivánhatod még, de nem ugyanaz, mint amikor csak azért nem szivod mert drága. Az utobbi esetben minden perced cigi nélkül maga a pokol :)
2013. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Én azt csináltam,hogy tavaly letettem,de pár hónap után visszaszoktam.De azóta tudom magam kontrollálni és csak napi 5 szál megy el,ami azt jelenti,hogy havonta kb 6000 ft kiadás cigire.Próbáld ki ezt.
2013. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
A férjem is a pénz miatt szokott le 5 éve. Pedig 16 éves kora óta dohányzott, napi több mint egy dobozzal elszívott. Hónap végén kellett kiadnunk egy nagyobb összeget a gyerekre. Hisztizett egy sort, hogy nem igaz hogy sosincs elég pénzünk. Levezettem neki hogy mennyit költ cigire. Leszokott. A pénz szerintem pont nagyon jó motiváló erő.
2013. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

És ez a tökéletes példája annak, hogy a pénz többet ér az egészségnél. Nagyon szomorú! Nem tudom, mi motiválhatna, ha nem az, hogy felnőttél és felfogod, hogy tönkrerakod magad. Ha ez nem, akkor semmi!

Én is szívtam, keményen, aztán felnőttem és ezzel felfogtam, hogy a tetteimnek súlyos következményei lehetnek. Letettem. Akarni kell, de nem a pénzt!

2013. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem azokat az embereket, akik dohányoznak...

Szerintem ez már jó alap a leszokáshoz, hogy pénzt szeretnél spórolni. Még olvasgass utána, hogy milyen káros hatásai vannak - tudom, hogy a főbbekkel mindenki tisztában van, mint pl. tüdőrák - de el se hinnéd még mi mindent okozhat ezen kívül!! Például atherosclerosis, coronaria betegségek (angina pectoris, AMI), thromboembolia, cerebrovascularis betegségek (stroke), perifériás érbetegségek (arteriosclerosis obliterans, Bürger-kór), Periodontális elváltozások, gingivitis (ínygyulladás), fokozott plakk-képződés, fogszuvasodás

korai fogvesztés, gastrooesophagealis reflux, peptikus fekély, hypertonia (magas vérnyomásbetegség),aorta aneurizma, szívelégtelenség, aritmiák, dyslipidaemia, COPD, a dohányzás additív tényező a diabéteszes nephropathia kialakulásában, felgyorsítja a szemfenéki elváltozások kialakulását .... ÉS MÉG ESTIG SOROLHATNÁM. Ez legyen a motiváció, ha másért nem, ezekért szokj le. Hangold rá magad, hogy a dohányzás rossz és tedd le azt a semmirekellő cigit.

2013. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Motiváljon az, hogy meghalhatsz idő előtt rákban.


Szerintem a halálnál nincs nagyobb motivációs erő.

2013. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én egy éve nem dohányzom. A pénz miatt szoktam, de én is nagyon szerettem cigizni.

Egy hétig használtam tapaszt (elvileg 10 hétig kellene), de eldöntöttem fejben, hogy ez fog segíteni. Érdekes dolgokat tud az agyunk művelni, mert képzeld, nem is kívántam a cigit!! Egy percig nem szenvedtem!! Néha eszembe jutott mikor jól bezabáltam, hogy de jól esne..., de mindig csak ennyi gondolat volt.


Azóta még a cigiszagtól is undorodom!!


Egy pillanatnyi döntés az egész... Csak komolyan is kell gondolni!!


10 évig cigiztem


26/N

2013. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

le <- ez kimaradt az elsőí mondatból!


Szoktam le!!

2013. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!