Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az ilyen embereknek van...

Az ilyen embereknek van esélyük normális életre?

Figyelt kérdés
Én még fiatal vagyok 14 éves szóval nem végső elkeseredésemben írtam ki a kérdést. Magamon és a környezetemben is tapasztaltam, hogy nem igazán tud érvényesülni az aki más mint a többi. Az idősebb korosztálynál is felfigyeltem már erre. Engem személy szerint már a barátaim sem vesznek emberszámba. Vannak akik nem is szólnak hozzám. Tudom, hogy ha szeretnék beszélgetni valakivel akkor ne várjam hanem én kezdeményezzek, ezt meg is teszem de elég érdekes dolgok következnek ezután. Miért kell kinézni azt aki más mint a többi? Miért gondolják sokan azt, hogy aki csendesebb annak nincsenek érzései? Miért van az, hogy a félénkebb embereket nem veszik emberszámba? Miért nézik le a másikat csak mert eltér az ízlése, érdeklődési köre?

2013. jún. 3. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Azért,mert a gyerekek iszonyat kegyetlenek tudnak lenni.

Bírd ki az iskolát,utána meg fog szűnni.

Keress hasonló barátokat.

2013. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Van egy olyan kísérlet, hogy megkérdeznek 10 embert, hogy mennyi 4+4. De a 10-ből csak 3 valós kísérleti alany, a többi beépített ember, és azt mondják: 9. A maradék 3-ból 2 szintén 9-et mond, nem vállalják, hogy kilógjanak. Vannak ilyen jellemek. aztán ők persze nem tudják feldolgozni a belső konfliktust, és azt a szégyent magukban, hoyg valójában tudják, hogy 8, és ezért úgy érzik, kilógnak azok közül, akik szerint - azt gondolják - valóban 9, úgy félnek, hogy kiderül ez, és mégis bajuk lesz, hogy ezért ők kezdik el piszkálni a 8-at mondókat, hogy eltereljék magukról a figyelmet.

sokan iylenek, hogy keresnek maguknak valakit, akire a saját rossz érzéseiket rávetíthetik és bűnbakként piszkálhatják.

Nem értem őket meg.

2013. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1: A jellem nem változik pusztán az életkorral meg. Nagyon is sok ilyen felnőtt van!

Nézd csak meg a politikai életet, és hogy kik vannak uralmon, kik gondolják úgy, hogy másokat joguk van kisemmizni, megalázni, arrébbtenni, kriminalizálni!

2013. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen ez a kérdés leginkább a csendes emberekhez való hozzáállásokra irányul. Én az vagyok, visszahúzódó és félénk. Elég rosszul esik, hogy már a barátaimtól, családomtól sem kapok semmi törődést. Nem szeretnék a világ közepe lenni és sajnáltatni sem magam csak rosszul esik, hogy nem számítok senkinek. Én szívesen beszélgetnék a barátaimmal, de ők észre sem vesznek. Nem eggyezik az ízlésünk semmiben. Nem nagyon szoktam tv-t nézni, zenét hallgatni így ezekhez a témákhoz nem is nagyon tudok hozzászólni. Nagyon szeretek rajzolni és minden ezzel kapcsolatos dolog érdekel, ők pedig inkább furcsának és cikinek tartják. A másik pedig, hogy nincsen facebookom. Ezek ma tényleg cikik? Ciki ha nincs Facebook-od? Ciki ha van hobbid? Nyilván az emberek sokkal jobban szimpatizálnak azokkal akik magabiztosak,beszédesek, aktívak, barátságosak . Nekem nem a szociális képességeim az erősségem. De barátságos, érdeklődő, vicces, vidám, bizalmas, megértő tudok lenni azzal akit barátomnak hívok. Nem közeledek rossz kívánságokkal senki felé ennek ellenére van aki még csak rám se néz. Mások is tapasztalnak ilyet? Tudom, hogy aki csendes az egy részben magát rekeszti ki egy adott közösségből de nem hinném, hogy senkiként kell rá tekinteni. Nektek mi a véleményetek róluk? Hogyan közeledtek, egyáltalán megpróbáltok-e barátkozni egy különcnek minősített emberrel?
2013. jún. 3. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

2 Én egyszer beetettem egyik barátnőmmel anno, 14 évesen, hogy 2+2=5 lett, mert megváltoztatták az oktatási minisztériumban:DDDDD


Sz@rd le. A gimi sokkal jobb lesz, a felsőoktatás meg még jobb. Minél feljebb vagy a ranglétrán, annál több eséllyel találkozol értékes, normális emberekkel, akik nemcsak a felszínt látják, hanem azt is, ami mögötte van.

2013. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Én nem értem, hogy miért nem lehet valakit teljesjogú emberként kezelni azért mert van benne valami más. Sérelmek érnek bárkit akibe éppen bele lehet kötni. Engem sokan piszkáltak de egy idő után abbahagyták. Nem foglalkoztam vele, nem reagáltam rá holott belül nagyon fájt és van ami mély nyomot hagyott bennem. Azt hitték nem veszem magamra amiket mondanak, így már nem is volt nekik élvezetes pedig csak nem tudtam megvédeni magamat. A mai napig ilyen vagyok. A beszólásokra nem tudok reagálni. Általában van valaki aki megvéd, én pedig nem várhatom el tőle.
2013. jún. 3. 20:59
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Én teljesen igazat adok neked, ezt saját magamon is tapasztaltam. Főleg mikor azt hiszik valami bajod van, vagy ahogy te is írtad úgy viselkednek mintha nem is lennél normális ember.

De ne aggódj mert a sikeres emberek nagy részét, gyerekkorában utálták, furának tartották, mert más volt.

Amúgy nincs gond azzal, hogy nincs Facebook-od. Azzal van a gond, hogy nekik meg nincs hobbijuk.Mit fognak mesélni a gyereküknek?

Kislányom, ahelyett hogy élveztem volna az életemet, egész nap facebookoztam, mert olyan menő volt?

Egyébként én odamennék hozzád valószínüleg, azért mert megértelek.

Egyszer talán majd megértik ők is.

Te pedig inkább legyél büszke. Mikor felnőtt leszel elmondhatod majd, hogy te nem álltál be a sorba, csakhogy másoknak megfelelj.:))

2013. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 3. 22:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem állsz ki magadért, akkor ki a hibás ha utána rosszul érzed magad? :)


Sok ilyen ember van, keress olyat, aki szeret rajzolni.

2013. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom, meg kéne tanulnom megvédeni magamat. :)

Határozottabnak, és magabiztosnak kell lennem.

Én próbálok olyanokat keresni akik szintén szeretnek rajzolni és hasonló az érdeklődési körünk. Ez nem olyan egyszerű. A barátaim között nincs ilyen, ismerőseim között szintén nincs, akivel tudnék ilyenekről beszélgetni. Másokkal pedig nem igen találkozok. Idegeneket pedig nem rohanhatok le az utcán. Majd csak összefutok valakivel akivel megértjük egymást.

Mindkettőn rajta vagyok, és köszönöm a választ!

2013. jún. 4. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!