Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyuka hibája? Egy elrontot...

Az anyuka hibája? Egy elrontott élet -sajnos- igaz története lejjebb -

Figyelt kérdés
Adott egy gyerek, akit egész gyerekkorában vertek orrvérzésig. Volt, hogy kitörte az üveges ajtót az orrával vagy a tapétán fröcsögött a vér, úgy odavágták. Volt, hogy evés közben tapasztották be a száját a vérrel keveredett, sírástól kihányt kajával. Állandóan lepasszoltál, nagyrészt a nagymama nevelte fel. Amíg az anya haja, körme művészien meg volt szerkesztve, a cipője már árnyalat szerint volt összeválogatva, nem is szín szerint, addig a gyerek egyetlen darab bő bugyogóban járt, pedig volt ruhája, de nem volt kedvük öltöztetni. Iskolába természetesen nem járatták, ahogy kijárta az általánost nagy verések közepette, egy szakmunkásképzőt végzett, érettségije nincs. Éppen lehetett volna, de amikor gimnazista volt, akkor kezdődtek a stiklijei. Lopott az iskolából, így kicsapták. Viszont jó szakember lett. Kamaszkorában is oda ment, ahová akart, nem aggódtak érte. Volt, hogy bányatóból húzták ki, mert majdnem belefulladt, de az anyja azt sem tudta, hogy hol a fia, mert nem kereste. Felnőtt, de nem utálta meg az anyját, hanem ellenkezőleg: betegesen kezdte szeretni. Elkezdte mondogatni, hogy ő csak az anyja miatt él, és csak addig akar élni, amíg az anyja él, neki család nem kell. Az anyja ezt helyeselte, megbeszélték, hogyan legyen öngyilkos az ő halála utána. Mégis lett családja, de persze elhagyta őket, az anyjával él. Illetve többszörös kihágásokat követett el az anyja hatására, aki nem vette rá, de nem is ellenezte, így börtönbe került. A börtönből megírta, hogy onnan ő élve nem jön ki, az anyja már gyűjt a temetésre. Hol lett ez az egész fatálisan elrontva? Hozzáteszem, az apa egy báb volt, és már nem is él.
2009. aug. 6. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hol lett elrontva.Aki ennek a nőnek gyereket csinált jobbat tett volna, ha máshova dugja.Az apa sem 100% hogy mindezt hagyta.A gyerek pedig mentális sérült lett,ami nem csoda. Itt 3 életet csesztek el. Itt lett elrontva.
2009. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos en is ismerek ilyen "csaladot", annyi kulonbseggel, hogy a fiu meg nincs bortonbe, de a szitu ugyan ez.

Hogy, hol rototta el az anya? Hat, nem kellett volna a vilagr hozza a gyermeket, ha tudta, hogy nem tud gondoskodni rola! Csak maganak eljen, ne tegye tonkre mas eletet!

2009. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

hogy van szíve embereknek egy gyereket ütni-verni?? Jó 1-1 kisebb pofon belefér, de orra vérzik.. :O

Isteneemm... annyira durva. Szegény srác. Nagyon sajnálom. :(


16/l

2009. aug. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény :( ez a fogantatásnál lett elszúrva :(
2009. aug. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És előbb utóbb alkoholista lesz a pasi. És majd ez lesz a sztori vége. Ez természetesen az anya hibája. Én nem tudnék egy ilyen anyának hálás lenni.
2009. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rossz helyre született, ott lett elrontva.

Sajnos ebből is látszik, hogy az ember sokszor ahhoz ragaszkodik, aki nem érdemelné meg.

Akkor kellett volna elvenni az anyjától, mikor még egészséges személyiségű embert lehetett volna belőle faragni

2009. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező! Te ki vagy kinek a kije vagy a történetben?


Mert ezen így el lehet siránkozni bármeddig, "De szörnyű-de szörnyű-de szörnyű!" Ez hova vezet? Sehova. Ha megtudod, "Hol lett elrontva?" akkor mi lesz? Nekiállsz és kijavítod? Hogyan? (Szerintem ez lenne a jó kérdés!)


Nem szeretem az ilyen kérdéseket. Vannak érzelmek, amiket az ego irányít és van amiket a lélek. Az előbbiek inkább megkeserítik az életet. Nyomorultul érezheted magad tőlük jó hosszan. Az utóbbiak hasonlíthatnak ezekre, fájhatnak akár jobban is, DE van egy lényeges különbség, ami ráadásul KÖNNYEN FELISMERHETŐ. A lélek valódi érzelmei CSELEKVÉSRE ÖSZTÖNÖZNEK! Ha nem látok ilyet, arra gondolok, ez egy önmagáért való érzelem. Ha viszont azt látom, ez az érzelem arra született, hogy az, aki átéli CSELEKEDJEN VÉGRE, akkor tudom, bármilyen szörnyű is a helyzet, bármennyire is fáj az illetőnek most, nem kell Őt sajnálnom; sőt, örülnöm kell, mert ez egy fontos pillanat, fordulópont az életében, lehet, pont most teljesíti be a küldetését a világon, azt amiért ide született. Ettől még lehet nagyon nehéz neki.


Szóval mit szeretnél TENNI?

2009. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

milyen anyuka????

Te ezt annak nevezed?

Ne is haragudj.....

valószínű lekapnám a műkörmeit és megetetném vele első lépésnek. Azátán az árnyalt cipője jönne.

Büdös R.banc

2009. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
jó gyereket nevelni majd abból kiváló felnőttet 1 árva pofon nélkül is lehet!! Csak érteni kell hozzájuk. Akik csak pofonnal tudnak fegyelmezni ne vállaljanak gyereket mert nem érettek meg a feladatra. Életemben nem kaptam még pofont 17 éves lány vagyok és mégis én vagyok az aki nem cigizett még soha nem füvezett nem csinált semmi meggondolatlanságot. A bátyám ugyanez.. Aki ilyet tesz egy gyerekkel amiket leírtál annak én kapásból 120 év börtönbüntetést adnék :) Nincs annál rosszabb ha egy ártatlan gyerek életét teszik tönkre!!
2009. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ez szörnyű! Tudom, mert én is átéltem ilyet.... Engem is ütöttek-vertek, azzal a különbséggel, hogy én azért nem véreztem, de a torna órán nem mertem levetkőzni.... Az apám egy vadállat volt, anyám meg félt tőle, így nem mert kiállni mellettem. Végignézte, hogy apám akkorát lekever, hogy a falnak esem, onnan meg a földre rogyom..... és még rengeteg durva dolgot tett velem. Nem voltam rossz gyerek (ilyen apa mellett nem is mertem volna), egyszerűen csak élvezte az az állat, hogy szadiz engem. Én is rengeteget sírtam... Megvert, sírtam, utána meg azért vert, meg, hogy ne sírjak.... Melyik gyerek nem sír, ha ütik?!?! Sajnso vannak ilyen... nem is tudom, hogy minek nevezzem őket, de nem szülők! Szóval ilyen selejtes idióták. Ott lett elrontva, hgoy a világra hozták a srácot. Szegényből egy lelki roncs lett:( Nekem is megmaradtak a lelki hegek, de engem 8 éves koromban elvett a gyámhatóság, így nem tudtam volna kárt tenni magamban. Az "anyuka" hibája? Mindkét szülő hibája!! Mindkettővel ugyanazt kéne tenni, amit a gyerekkel tettek!!! Szegény srác ezt soha az életben nem heveri ki, csak reménykedhetsz, hogy nem tesz kárt magában előbb-utóbb. Üdv: Gyuszi
2010. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!