Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen betegség lehet?

Milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon adakozó a baratainak,rokonainak sok mindent add nekik amelyert persze nm kér semmit, de emögött naon hirtelen haragú minden apróságon felhúzza magat ordítozik,ilyenkor picit félünk sokszor vörös a felye, sokszor ég neki a feje mien betegseg lehet ez es hogyan lhet ezt kezelni?

2013. júl. 7. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de asszem én is ilyen vagyok(a vörös fejet leszámítva, annyira nem erőlködök az idegességtől).

Talán azért vagyok türelmetlen, mert már túl sokszor voltam türelmes és segítőkész :D

2013. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alaque ***** válasza:

Az első jól mondja. Nincs ebben semmi különös. Ha valaki folyton csak ad és ad, de nem kér, annak egy idő után elfogy a... a nem tudom mi, de ilyenkor kiborul, ezzel helyrerántja az egyensúlyt, feltöltekezik, hogy újra tudjon adni.


Pszichológiailag (kissé kevésbé ezoterikusan):

Ha folyton csak segít másoknak az illető, de elutasítja a viszonzást, annak sok oka lehet. A legkézenfekvőbb, hogy úgy érzi, valami miatt kompenzálnia kell a túlzott segítőkészséggel - talán épp a hirtelen és túl nyomatékos dühkitöréseket? Persze lehet, hogy épp fordított a helyzet: úgy érzi, hogy ő folyton csak segít és segít, de sosem kap cserébe semmit, és emiatt irdatlan dühbe gurul néha.


Hogy lehet kezelni? Az illetőnek meg kell tanulnia elfogadni a segítséget, és meg kell tanulnia a visszautasítani a "kéregetőket". Nincs itt akkora hatalmas probléma. Azt is mondhatnánk, az illető "statisztikailag kiegyensúlyozott". :D


Amúgy meg, ha nagyon zavar, válaszolj magadban a kérdésre: mi a jobb? Egy hirtelen haragú, de végtelenül segítőkész, melegszívű ember, vagy egy hidegfejű, számító valaki, aki az utolsó gyufaszálig nyilvántartja, hogy kinek mikor mit adott, és ennek függvényében vissza is követeli azt?

2013. júl. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alaque ***** válasza:
*valamit kompenzálnia kell
2013. júl. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nm hiszem h cs ez en cs finomabban irtam le a dolgokat azert ennyire nm finom. Meg mr amióta élek ilyen. Szerintem mr születese ota is ilyen volt.
2013. júl. 8. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!