Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Paranoiás félelmeim vannak,...

Paranoiás félelmeim vannak, félek a sötéttől, gyakran halálfélelem jön rám, a wc-ig sem merek elmenni este egyedül a házban. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Olyan szinten félek mindentől, hogy ez már nem normális. Este ha kint felejtek valami ruhát kiterítve, és be akarom szedni, nem merek egyedül kimenni érte. De nem is kell teljesen besötétedni ahhoz hogy féljek... az a furcsa, hogy az utcára kimenni a sötétbe, nem félek annyira, mint a kertbe kimenni... persze az utcán is félek, de nem annyira. Ez gyerekkorom óta bennem van, de minél idősebb leszek, egyre jobban félek. 18 éves vagyok. Ha este pisilnem kell, csak akkor megyek el wc-re, ha már nagyon kel. Akkor is 3-4 helységben feloltom a villanyt, mégis futva megyek vissza a szobámba, közben eszeveszett módon ver a szivem a félelemtől. A takarót, télen nyáron a fejemre húzom, és minden testrészem betakarom, mert félek. A szüleimet kell sokszor azért is megkérnem hogy kíserjenek le a konyhába. Pedig egybe van a házzal a konyha. Az ajtót mindig gondosan zárom be, néha el is barikádozom. Rettenetes félelmeim vannak tényleg, amikkel már nehéz együttélnem... a konyhába ha este mégis lemerészkedek, annyira félek... alig várom hogy végezzek azzal amiért lementem a konyhába, utána szinte fejvesztve rohanok be a szobámba... mint akit üldöznek.... üldözési mániám is van. Nyugodtabb vagyok ha a szüleim a közelemben vannak, és ébren vannak. És csak úgy tudok elaludni ha megy a tv, beállítom időzítőre hogy kikapcsoljon. De ha kikapcsol, és még ébren vagyok, eszeveszettül kapkodok a távirányítóért hogy visszakapcsoljam, mert nagyon elkezdek félni. Szerintem ez már betegség. Azt szeretném kérdezni, tudnátok-e ajánlani valamit nekem? Mit kéne tennem? Ha elmegyek ezt elmondani a háziorvosomnak, szerintetek mit fog csinálni, hova fog küldeni? Ha elküld pszichológushoz, az nekem sokba fog kerülni? Egyébként visszaemlékezve sem tudok olyan trauma szerűséget, ami ezeket a félelmeket okozná. A szüleim sose bántottak, jó volt a gyerekkorom. Soha nem támadott meg senki, a házba sem tört be senki.. Nagyon rossz így élni. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2013. júl. 8. 20:40
1 2
 1/20 anonim válasza:
tökéletesen magamra ismertem,de nem mennék vele orvoshoz semmi féleképpen...
2013. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
nekem is pontosan ez van... nagyon durva. 18L
2013. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

velem is ez van

számomra sok volt a doom, quake, left4dead, cod5 zombi

este én is félek kertbe..

17f

2013. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én nem nézek horrort, és mégis.... :-\
2013. júl. 8. 23:09
 5/20 anonim válasza:

Én nézek horrort már szinte rendszeresen.

Nem tudom.

Tegnap kettőt is megnéztem.

Silent hill a halott város(nem horror de vad azért.)

És az éjféli etetés(na az igen.)

[>>>Fűrész 6<<< két hét múlva a Viasat6-on !!!!]

De én is elismerem hogy félek a saját házamban!

A fiúmmal szeretnék egy lakásba költözni, egy PANELLAKÁSBA!

A panellakásban már aludtam.

És kifejezetten jól esett a saját házam után...

Valamiért kényelmesebben alszom hogy ha tudom csak max. kettő szoba van átmegyek megnézni van e (valami) ott és ha nincs vissza fekszem.

Ajánlom a panellakást.

2013. júl. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Panelban laktam 17 évig! Egy éve lakok kertesben.

A panelban sokkal jobban féltem... :-\

Amúgy elmentek dokihoz, és kaptam beutalót a pszichiátriára. Jövőhét pénteken kell mennem.

2013. júl. 9. 18:42
 7/20 A kérdező kommentje:
Elmentem *
2013. júl. 9. 18:43
 8/20 anonim válasza:

Hát nem tudom :D

Mindenkinek más az ízlése.

2013. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen igen.

Nekem a panel félelmetesebb. :-D

2013. júl. 9. 20:20
 10/20 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2013. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!