Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerűen nem megy az egyedül...

Egyszerűen nem megy az egyedül alvás, miért?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, és egyszerűen nem merek egyedül aludni. Eddig mindig nővéremmel aludtam, pedig van külön szobánk. Csak elköltözött itthonról már kb. 2 hónapja. 1 hónapig beköltöztem anyuék szobájába, megágyaztam magamnak a földön, csak apa megelégelte. Így hát most már egyedül "alszok". A baj az, hogy én egész este ébren vagyok telefonozok, tévézek, és mikor világosodik, akkor vagyok hajlandó elaludni. Valamiért be pánikolok. Eszembe jut a sok dolog, hiszek a szellemekben és nagyon félek tőlük. TV-vel talán eltudnék aludni, ha apa nem kapcsolná ki. Volt már rá példa, hogy elaludtam még régebben, hajnalba felkeltem és ki volt kapcsolva a TV, bekapcsolni meg nem tudtam, mert nem távirányítóval kapcsolta ki, és megijedtem a sötétbe. Ezért nem is vagyok hajlandó elaludni, mert 1-2 körül mindig beront a szobába megnézni, hogy fent vagyok-e. Olyankor rám szól, hogy minek megy a tv, holott tudja hogy félek! :( Van valami megoldás? Mással is van/volt ilyen?

Normális válaszokat, köszi!


2013. júl. 4. 17:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Vegyél egy sólámpát, halvény fénye van, és nem fogyaszt sokat.
2013. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Apró éjjeli lámpa nem segítene? Vagy gyerekfény? Ilyesmi:

[link]

[link]

[link]

2013. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Van nekem ilyen pici és váltsa a színét. De azzal az a baj, hogy nem az egész szobát világítsa be. :S
2013. júl. 4. 17:23
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
szia,hasonlóan vagyok én is segíteni annyit tudok,hogy beszélhetünk hajnalig
2013. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek egyedül aludni.


Ágyad a fal mellett van? Az biztonságot ad nekem, ha egy oldalról védve vagyok. Plusz úgy takarózom be, hogy a lábam alatt is legyen a takaró.


Történt veled valami, hogy ennyire félsz?

2013. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem épp ezt mondtam anyának, hogy jó lenne, ha a fal mellett lenne, de nagyon nagy az ágy, középen mutat jól, úgyhogy elég tré lenne pakolászni.

Nem történt semmi, csak túl sok szellemes filmet néztem, amik igaz felvételek és hát parázok, belegondolok, hogy valaki megfogja a lábam, kiránt az ágyból meg ilyenek :D

2013. júl. 4. 17:32
 7/17 Stavros Blofeld válasza:
77%
Váltsa meg világítsa? Tényleg? Egyébként egyszerű a problémád, lefekvés előtt igyál meg egy 2-3 deci whiskey-t. Ez megoldja a problémádat és nem fog érdekelni amikor apád bejön hisztizni...
2013. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen betoji vagyok. :)

Sólámpát vegyél, az bevilágítja az egész szobát, kellemes, nem túl erős fénye van. Esetleg szóljon halkan valami kellemes, nyugis zene.

2013. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 miau99 ***** válasza:
100%
Zseblámpa! Kisebb koromba (most 12 éves vagyok) én is féltem, meg mindig bebugyoláltam magam a takaróba, de ez mondjuk nyáron 40 fokba elég kellemetlen érzés. Figy. betörő, vagy idegen ember tuti nem jön be anélkül, hogy észrevennéd/észrevennétek, és gondolj bele, hogy a filmek miatt félsz, vagyis te is tudod, hogy a rémképeket csak a filmek okozzák, vagyis ezek a ,,szellemek" horrorfilmek nélkül nincsenek. Engem mondjuk az nyugtatott le a legjobban, hogy átöleltem valamit:). Azóta alszok plüssel:). Mondjuk te idősebb vagy nálam, de mit szónál, ha ezt kipróbálnád? Én így ki is nőttem ezt a ,,sötétségtől félést". (Egyébként szellemek lehet, hogy vannak, lehet, hogy nincsenek, de tuti nem fog elrabolni, és még a lábadat se fogdossa. Szerintem, ha félsz az ilyen filmektől, akkor ne nagyon nézz ilyeneket, mert ez néhány embernek eléggé fel tudja kavarni a gondolatait.)
2013. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 miau99 ***** válasza:
Bocsi, hororrfilmet írtam, felvétel helyett.:)
2013. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!