Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért így vagyunk...

Vajon miért így vagyunk összerakva?

Figyelt kérdés
Miért élvezzük a szexet? Ha körülnézek, minden élőlény csupán a faj fenntartása miatt párosodik, sőt egyeseknek kefejezetten fájdalmas maga az aktus. Csak az ember az, aki az élvezetért, a testi örömért közösül, sőt, ha nem teszi, előbb-utóbb idegi, szervi baja is származhat az elfojtásból. Ne értsen félre senki, nagyon sok örömöm volt/van a szexben, mindössze csak kíváncsi vagyok, mert ennek nem találom az okát. Úgy értem, az evolúcióban az a szép, hogy kellő ismerettel mindent ki lehet okoskodni. Csak ezt nem...

2013. júl. 15. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A delfinek is szexelnek élvezetből.
2013. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antimod ***** válasza:

"Csak az ember az, aki az élvezetért, a testi örömért közösül"


Ez nem így van, feltételezik a delfinekről, és egyes emberszabású majmokról is. Azonkívül - valljuk be - fogalmunk sincs, melyik állat mit érez közben.

2013. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert az ember már gondolkodni képes lény, alapvetően nem ösztönlény.

Egy állaton a fájdalomérzeten felülkerekedik a fajfenntartási ösztön, de az emberben meglenne az, hogy "tudom, hogy rettentően fáj inkább nem szeretkezek", és nem lesz ösztön ami felülkerekedjen, hacsak nem akar valaki nagyon gyereket. Persze kérdés hogy milyen fájdalommal járna? Egy érzéstelenítés nélküli műtét érzései-fájdalmai? Az kemény lenne.


Szerinte ezért kapcsolódik hozzá pozitív élmény, szinte pótolva az elfojthatatlan ösztönt.

2013. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fura a kérdésed, én eddig mindig úgy gondoltam, hogy pont azért kellemes a szex, hogy az embereket ez ösztönözze a fajfenntartásra. Az már egy más kérdés, hogy az ember intelligensebb, mint az állatok és rájött, hogyan lehet anélkül is szexelni, hogy ne lenne belőle gyerek, így élvezheti az örömöket plusz terhek nélkül is.
2013. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk összerakva.
2013. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A legközelebbi élő rokonaink a bonobók, vagy törpecsimpánzok. Őket nem nagyon szokták állatkerben tartani, mert megállás nélkül dugnak, úgyhogy ez egyáltalán nem példátlan az állatvilágban. Szóval ezt nem kell "kiokoskodni", elég megnézni a rokonainkat.


Egyébként az oka annyi, hogy a csimpánzok erőszakkal intézik el a súrlódásaikat, a bonobók viszont verekedés helyett szexszel vezetik le a feszültséget.

2013. júl. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Makoscsiga ***** válasza:

"Ha körülnézek, minden élőlény csupán a faj fenntartása miatt párosodik"

Akkor nézz körül jobban! Mert tévedsz.


Az, hogy nekünk extra jutalom a szex, gondolom azért jó, mert az emberi akarat nagyon erős, és a fajfenntartás ösztönét könnyen le tudná győzni, ha nem lenne egy extra élvezet faktor, ami miatt szabad döntése a szex keresése és gyakori ismétlése.

2013. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!