Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ez így? Így lehet...

Normális ez így? Így lehet teljes életet élni?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta animemániás vagyok, és mindegyikbe nagyon beleélem magam, és mikor egynek vége van, úgy érzem, mint ha megállt volna minden.. Egyébként undorodom az itthoni társadalmi világtól, sokak szerint képzeletbeli világban élek, és zárt osztályon fogom végezni telenyomva nyugtatókkal..xD De jobban belegondolva így tényleg nem lehet élni.. De egyszerűen fáj a szívem azért, hogy ami mese az az is marad, és hogy én nem az adott karakter életét élem. Tudom beteges vagyok szerintem is és már nem is tudok így élni, de nem tudok elszakadni a számomra "ideális világ" vágyától, hiába tudom, hogy lehetetlen vágyaim vannak.

2013. júl. 17. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak félsz a várható gondok sokaságától. Így szoktuk. A rajzfilmekben épp az a legszebb, hogy kiemelten meg tudják tanítani szembenézni a nehézségekkel azokat, akik erre fogékonynak tartják magukat.
2013. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is egész nap csak kardoznék egy lovagként, de az élet sajna nem ilyen egyszerű. Ez van.
2013. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg beteg vagy, szerintem segítségre lenne szükséged. Nem, ez nem normális!
2013. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utópia az egész. Én rengeteget olvasok, hogy eltereljem a gondolataimat arról, ami itthon történik. Nekem így könnyebb.
2013. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem az.

A gond az hogy számodra csak az a világ létezik, és a körülötted lévő valóságos dolgokkal nem foglalkozol. Nem tudom hogy hány éves vagy jelenleg de ha már 16 év felett jársz akkor már illene a való élettel foglalkoznod mert hiába van egy mese, mert szerintem az anime egy undorító cucc de ne menjünk most bele. Attól hogy még abba minden jó meg minden egyszerű az az életben nem az, és az idő ketyeg, ha vvégig azokat nézed előbb utóbb azt veszed észre hogy már 20 év körüli vagy és dolgoznod kellene már, meg élned a saját életed, párkapcsolat, gyerek stb...

Van egy ismerősöm 26 éves már a srác és ő a mai napig animéket néz és ebbe a világba tartozik bele az egész személyisége, és nem fogja fel a valóságot. Tanul mellette meg dolgozik is egy kis munkahelyen, de az élete romokban hever mert a munkája is egy csőd, pedig sokra vihetné mert olyan családi háttere van ogy simán eltudna helyezkedni akár protekcióval egy jó cégnél, külföldre is mehetne mert beszél 3 nyelvet abból kettőt szinte anyanyelvi szinten. Angol Francia nagyon megy neki, Német az nagyon nem de azon kívül nagyon jól beszél még oroszul és műszaki mérnöki végzettsége van, meg minden, de nem foglalkozik vele mert az neki nehéz meg bonyolult. Pénze persze nincs, szüleinél lakik, barátnőt nem is talál magának pedig nem egy olyan nőt ismerek aki simán összejött volna vele, csak az álomvilága az ami taszítja a nőket, egyszerűen nem talál magának senkit, nem tudja mi az az élet, életébe nem bulizott még, életébe nem ment el napokra egyedül vagy a barátaival valahová.

Ő is gyakorlatilag azóta néz animét amióta Magyarországon adnak ilyet, és hiába döntötte el hogy változtatna ezen nem tud mert neki az az ő világa és neki csak az létezik.Sok barátját elhanyagolta már miatta, és sok olyan dolog zajlott szinte az orra előtt voltak nagyon jó lehetőségek és nem használta ki soha. A húgával dolgozom együtt ő mesélt a bátyjáról meg nagyjából ismerem is őt, és mondta a húga hogy egyszerűen semmire nem képes nem tudja ellátni magát, a szüleik már idősek apja lassan nyugdíjba megy, a cégét az apja testvére veszi át mert a fia ugye az álomvilága miatt nem képes vezetni a céget, meg nem is akarja a húga pedig teljesen más szakmát tanult ő pedig abba az irányba építi az életét. És ha a szülei lassan nem fognak már élni mert az anyukája halálos beteg, apja sem a legegészségesebb sajnos, így hamar eljön az amikor egyedül marad, a húga meg mégsem lehet mindig mellette mert neki is megvan a maga élete.

Ez csak egy példa hogy mi vár arra a srácra, minden lehetősége meglett volna hogy jó karrierje legyen, legyen pénze, meg saját maga alakította volna az életét úgy ahogy akarta volna még ebbe a rossz helyzetbe is nagyon sok jó választási lehetősége lehetett volna, mert sokan nem választhatnak még azok sem akiknek van vagy 3 diplomájuk, de a srác nem fogja fel milyen a világ és mindent eldobott maga körül, mindent ami nagyon jó lehetőség lett volna neki.

Szóval te is gondolkozz el ezen hogy vagy úgy nézel animét hogy tudatában leszel azzal hogy nem abba a világba élsz és csak kikapcsolódás miatt nézed, vagy ha nem tudsz uralkodni maghadon akkor az lesz a legjobb ha teljesen leszoksz róla. De előbb utóbb tényleg kiköthetsz elmegyógyintézetbe is, ha így folytatod, és akkor kényszerzubbonyba leszel becsomagolva egy szobába ahol az agyad elnyomják nyugtatókkal és majd örülhetsz hogy wc-zni fogsz tudni rendesen nem pedig pelenkába....

Jártam már ilyen helyen a munkám miatt és borzasztó miket lát ott az ember. Ne akard ezt.

2013. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Ne várd meg, míg megtudod, milyen azon az osztályon.

Inkább rázd meg magad és állj fel.

Erővel.

2013. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan vagyunk így vele. A "fansággal" önmagában még nincsen semmi baj szerintem. Én most 24 éves vagyok, kicsilány korom óta egyik fandomból a másikba esek. Animés is voltam sokáig, a mai napig is szoktam nézni őket néha, de mostmár főleg filmekért és sorozatokért rajongok. Úgy gondolom, amíg nem áll meg az élet körülötted, addig nincs baj. Nekem annyi "problémám" van ebből csak, hogy főleg fanokkal barátkozom csak. A többi emberrel is szót értek úgymond, csak nem szívesen vagyok velük, mert úgysincs közös témánk.
2013. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megtetted az első lépést. Igen, mint minden dolog, ez is károsít, ha eltúlzod. Vannak nekem is ilyen ismerőseim, barátaim. Nagyon zárt mesevilágban élnek... ettől aligha tud a személyiségük fejlődni. Minden beszédtéma szinte anime... A való élet se rossz, csak nehezebb, mint a fantáziád és egy mesevilág. Meg kell küzdeni a céljaidért.
2013. júl. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Sophie-chan válasza:
54%

Ezidáig azt hittem, hogy csak nekem vannak ilyen problémáim, de megnyugtat h nem vagyok egyedül.:D Bár engem csak az igazán jó animék tudnak ennyire meghatni. Szerintem ezért nem kell leszoknod az animékről, csak tudd hogy hol a határ! Hisz nem csoda ha egy-egy animébe ennyire beleszeretsz, ez az "ideális" élet ami arról szól h egész életedben dolgozol, elveszel valakit gyerekeitek lesznek...stb. szerintem r_ohadtul unalmas. Én nem így szeretném leélni az életem, szeretnék valami hasznosat csinálni... nemigazán tudom kifejteni magam, de tömören elmondva: Lassan olyanokká válunk mint a robotok, és ez szerintem elszomorító... Sokan ezért menekülnek az animék világába. Én ezeken kívül mást nem is nagyon nézek, ki nem állhatom a valóság show-kat meg a többi celebekkel és sztárokkal hasonló förmedvényeket...

Nyugodtan bele lehet kötni abba amit ítam, de a véleményemet úgyse tudjátok megváltoztatni. ;)

15/Nő

2013. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem kritizálni szeretnék, csak nekem határozottan rossz érzéseim vannak a figurákat nézve. Szerintem nagyon elferdíti a lelket.
2013. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!