Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon élhetek valaha teljes...

Vajon élhetek valaha teljes életet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy évek óta, gyakorlatilag kiskorom óta szorongásom van. Emiatt nem sok barátom van, lányokkal nem nagyon tudok ismerkedni. Azonban lassan 1 éve járok pszichológushoz, és pszichiáterhez. Gyógyszert is szedek.

Azóta annyit javult a helyzetem, hogy volt pár randim néhány lánnyal, de ez 0. 1-2 találkozásban kimerült az egész, mert egyszerűen nem tudok miről beszélni, egy idő után meg a kérdésekből is kifogyok.

Apám 4 éves koromban kiment külföldre dolgozni, ez ahogy beszéltük a dokival, elég jól megviselhetett.

Na meg anyám apám is olyan közegben nőtt fel, ami nem valami jó. Mindketten megfélemlítve éltek, igaz apám egy fokkal jobb helyzetben volt, de neki meg meghalt az apja 11éves korában. A doktornő mondta is, hogy nem csoda hogy ez van velem, ha két szorongó szülőm van. Mondta, hogy ez nálam átöröklött is lehet, már ha lehetséges ilyen.

Egyébként évek óta fáj a két vállam is. Voltam vizsgálatokon, és az derült ki, hogy idegi alapú. 5évig fájt folyamatosan, semmi nem használt. Utána kb ,5-2 évre elmúlt, és most jött elő megint. Amúgy a thai masszázs ami segített.

Szerintetek gáz ez, ami velem van? Élhetek valaha teljes életet, vagy ezt már megette a fene? 22éves leszek, és annyira szeretnék majd egy gyereket, de ilyen helyzetben ki tudja, hogy valaha lehet is. Vagy az sem akarom hogy ilyen legyen mint én, mert szeretném megkímélni rengeteg rossz dologtól, úgyhogy ennek érdekében talán le is mondanék erről a vágyamról.



2013. máj. 26. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A vállfájásodról az jutott eszembe, hogy járj el úszni, jót tesz az izmoknak , a hátadnak, és talán még új emberekkel is ismerkedhetsz, új környezetbe csöppensz.
2013. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak ha te is akarod.


"Mondta, hogy ez nálam átöröklött is lehet, már ha lehetséges ilyen."


Ilyet egy valamirevaló szakember nem mond, ha igen, akkor váltsd le, mert több kárt okoz, mintsem hogy segítene.


A szorongásra való hajlam idegrendszeri-alkati szinten örökölhető, minden más tanult minta alapján épült be nálad. Ezt pszichiáternek is, pszichológusnak is tudnia kell.

2013. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig valóban létezik öröklött hajlam szorongásra, depresszióra, ami sajnos a mi családunkban is jelen van. De ez NEM jelenti sem azt, hogy beteg is leszel, sem azt, hogy ez már mindörökre így is marad! Nem kell lehúzni a rolót.

Sokáig én is rendkívül szorongó voltam, és tapasztalatból mondom, hogy túl lehet ezen lépni! Először is: el kell fogadnod, hogy te ilyen vagy, és ettől te még ugyanolyan teljes értékű ember vagy, mint bárki más! Paradoxnak tűnhet, de a változás mindig azzal kezdődik, hogy először is elfogadod, ami most van! Ne vegye el a kedvedet az ismerkedéstől az, hogy nehezen megy. Próbálkozz, légy türelmes magadhoz, egy idő után egyre jobban fog menni. Sok emberrel ismerkedj, mert minél nagyobb a szórás, annál nagyobb az esélye annak, hogy olyan emberre találsz, akivel tényleg megértitek egymást. Ugyanez igaz a lányokra is.

Sokat segíthetnek a példaképek is. Válassz példaképnek magabiztos embereket, és tanulj tőlük!

Remélem, tudtam segíteni!

2013. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, 2. Válaszoló, most látom csak, hogy ezt is írtad XD

Előző voltam.

2013. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit orokolhetsz az a hajlam, nem maga a szorongas, csak h tisztazzuk.

A valasz pedig igen, elhetsz teljes eletet, de sok munka aran. A pszichologus mellett ezeket a konyveket ajanlanam elolvasni:


The Narcissistic Family - Stephanie Donaldson-Pressman and Robert M. Pressman

Myth of Sanity - Martha Stout

Trapped in the Mirror - Elan Golomb

Character Disturbance: The Phenomenon of Our Age - George K. Simon

Unholy Hungers - Barbara E. Hort

2013. máj. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!