Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék kicsit nyitott...

Hogyan lehetnék kicsit nyitottabb, bátrabb, beszédesebb stb?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen barátkozok, csak azokkal tudok úgy 'normálisan' beszélgetni, akiket már régebb óta ismerek, de nem úgy, hogy pl. osztálytársam, mert az osztályom 90%-ával sem vagyok beszélő viszonyban, bár alapból nagy klikkesedés van. Szóval manapság nagyon lehangol az a téma, hogy nincs nagyon önbizalmam, és pont az a bajom magammal, hogy nincs önbizalmam, más semmi, mert a külsőmmel nincs semmi gondom, sem a személyiségem nagy részével, csak szorult belém egy kis antiszoc én is. Az osztálykirándulástól, ha két napos, falnak tudok menni, ugyanis nem bírok ki 1 teljes napot úgy, hogy mindig legyen mellettem valaki. Ráadásul a családban is én vagyok az amolyan láthatatlan ember, és eléggé rosszul esik, hogy rólam konkrétan sose esik egy szó sem, ha telefonon beszélünk, ha élőben.. Pedig velük még nyitottabb is vagyok, szoktam kérdezni dolgokat pl. nagynénémtől, de vagy 2 szóval elintézik a mondanivalójukat, vagy meg se hallanak.. Szeretnék extrovertáltabb lenni, de nem AZ akarok lenni! Nem tudom, hogyan erősíthetném ezt az oldalam, de az ugorjunk fejest az egészbe, vagyis pl: egyedül iratkozzak be egy néptánccsoporthoz dolog nálam biztos elsőre fog sülni, szóval inkább ilyen fokozatos önbizalomépítéses dolog jönne jól nekem.
2013. jún. 9. 18:34
 1/1 skiing válasza:
Nálam is pont ez a helyzet van :/ ... Állítólag a bulikba járás, vagy ha nem is bulikba, hanem több társasággal ha kimész vagy eljársz valahova, az már növeli az önbizalmadat.
2014. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!