Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pestiekben miért van felsőbb...

A pestiekben miért van felsőbbrendűség érzés a vidékiekkel szemben?

Figyelt kérdés
Bár lehet, hogy a kérdés pejoratívnak hangzik, de nem áll szándékomban bárkit is bántani vele. Most nem azért, hogy itt dícsérjem a vidéket, de számos pesti "szabály" itt nem érvényesül. Tisztább a levegő, nem vállalnak le a belvárosban, nem ütközök, előzékenyebbek, nincsenek látszatra nagy társadalmi különbségek (Nem úgy mint a nagy körúton, ahol a társadalom minden rétegével találkozok, ha ott tartózkodom.), igényesebb épületek, közlekedési eszközök, fejlett infrastruktúra. Az ország 2. legnagyobb városában lakom, és különb helynek találom, mint a fővárost (bár még lenne egy nehány előny, amiket most nem fogok sorolni).

2013. júl. 22. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Siófokon jobban észrevettem a felsőbbrendűséget mint Bp-n, ott senki nem foglalkozik semmivel, nem néznek meg miben vagy, mindenki elmegy egymás mellett
2013. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Talán lehet, azért érzem ezt, mert a Tiszántúl eléggé periférikus része az országnak mind földrajzilag, s mind társadalmilag, azonban mégsem marad el kulturális, oktatási, egészségügyi...stb. tekintetben a fővárostól. Hiába élünk itt, ha nem vagyunk megbecsülve országszerte.
2013. júl. 22. 12:25
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Inkább a vidékiek alacsonyítják magukat, ezáltal önigazolást nyerve bizonyos problémákra...


Én pesti vagyok, de évekig éltem Győrben, és Kelet-Magyarországon is. Nem néztem le senkit, mert nem az élőhelye határozza meg az embert szerintem.


Mégis többször tapasztaltam, hogy az emebrek a saját szerencsétlenségük leplezésére-indoklására használják azt, hogy ők vidékiek, hogy "keletiek". Olyan legapróbb dolgokban is, hogy pl. összeszedjék a falevelet a ház elől... Itt keleten jó ez így is, le se szharnak minket. Stb stb stb, Pedig ez pl. nemhiszem, hogy vidékfüggő lenne...

2013. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez nem egyénfüggő, bár szerintem nem rossz keleten élni. Lehet, hogy kevesebb a fizetés, de sok ismerősöm, aki innen költözött el Pestre most ott vegetál...
2013. júl. 22. 12:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is Tiszántúlon élek, és itteni rokonaim, ismerőseim egy része is Pestre menj. Néhány év alatt mind felvette ezt a bizonyos felsőbbrendű vonást, teljesen megváltozott a viselkedésük.

A született pesti rokonaink is pont ilyenek. Érdekes, hogy a dunántúli, a Pestieknél minimum 5ször 6szor gazdagabb rokonaimkra ez egyáltalán nem jellemző.

2013. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kellett a válaszomat lepontozni, de lehet ez a piros gomb nyomogatása is csak a fent említett önigazolás része...


A vidékiek is sokat lendítenének magukon ha kikapcsolnák ezt az önsajnálat üzemmódot, levennék azt a szemüveget, hogy őket mindenki utálja, mindenki lenézi őket, mert lehet épp ők beszélik be ezt maguknak.........


Én szerettem nem pesten lakni, annak is volt egy hangulata, és ha a munka elszólítana pestről mennék szívesen...

2013. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sejtem hol laksz :-)Én is különb városnak tartom, sokkal kulturáltabb, színvonalasabb, szebb. Az emberek is emberségesebbek. :-)
2013. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenki azt mondja hogy " fel megyek Pestre" ! Ez igazságtalanság!
2013. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Miért mit mondjanak utolsó? Hogy lejönnek Bp-re? Honnan le? A 600 lakosú Makkoshetyéről? Egyébként ezt inkább pont fordítva vettem észre, a vidékiek szidják Budapestet, hogy ilyen-olyar sz.r, zajos, retkes, koszos, meg milyen veszélyes, holott egyrészt fejlettebb a vidék nagy részénél, és most itt nem Sopronra vagy Debrecenre gondolok, másrészt Kelet- Magyarországon sokkal több leépült ember és apacs él arányában, ezáltal gyakoribbak a bűncselekmények is.
2013. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondhatnák mondjuk azt hogy elmegyek Pestre.


Én azért utálom Pestet mert nagy, és mert undorí a tömeg, és mert Magyarország tljes adójának a 80%-a oda megy, nem pedig arányosan szerte az országban. Ez mondjuk nem szép dolog, bár az tény hogy nem a pestiek tehetnek róla, akik külömben is bunkók.

2013. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!