Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az jó tulajdonságnak számít,...

Az jó tulajdonságnak számít, ha elfogadom a melegeket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok meleg, pusztán csak teljes mértékben elfogadom őket, mi több, ha a környezetem nem "tiltakozna" ennyire ellenük, akár ki is állnék mellettük, hiszen nem tehetnek arról, hogy ők azok. Próbáltam néhány embernek beszélni róla, de sokat nem értem el vele, csak a szokásos szidalmazó szöveget kaptam vissza, s jóformán nekem kellett elnézést kérnem... Fájó érzés az, hogy az emberek nincsenek tekintettel mások érzéseire, és amit nem értenek meg, azt pedig sokak elfogadhatatlannak tekintik, és tiltakoznak ellene teljes erejükkel, s nem is akarják elfogadni, és/vagy megérteni mások helyzetét. Az emberiség egyik legrosszabb, legundorítóbb tulajdonsága ez. Persze véleménye bárkinek lehet, de ne csak kiabáljuk a baromságot, hanem tanuljunk meg a véleményünk mellett érvelni is, "hogy mit miért...,és mit miért nem..."

Nincsenek meleg ismerőseim, hogy megkérdezzem tőlük, milyen érzés is ez számukra... de gondolom kellemetlen.



2013. júl. 29. 22:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"ennyi erővel a barna hajúak, a szemüvegesek, vagy a tangabugyit hordók is felvonulhatnának"

-> Miért lázongana, tolná mindenki képébe büszkén a saját milyenségét az, akit nem ítélnek/nyomnak el miatta?


"ha a környezetem nem "tiltakozna" ennyire ellenük, akár ki is állnék mellettük"

-> Akkor nem lenne miért kiállni.

2013. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Angelik@ ***** válasza:

Én transzszexuális vagyok, én is az LMBT "család" közé tartozom. Szerencsére az emberek többsége elfogad és nagyon kedvesek. Nem érzem magam kitaszítottnak. A parádézástól felfordul a gyomrom, de jobban inkább attól amit hírdet. Bárki gondolja hogy ez segít azokon az embereken akik ezzel kűzdenek meg nap mint nap? Sok gyerek szenved emiatt az iskolában, mert kilóg a sorból. Még szomorúbb a tény hogy valaki az öngyilkosságba menekül fiatalon. Azok az emberek akik pedig tehetnének ez ügyben, meleg parádéra invitálnak és hancúrozz az utcán mintha ez megoldana valamit is. Nincs itt semmi büszkeség nap, azok az emberek fizetve vannak és teszik a dolgukat. Felfordul a gyomrom ettől. Azzal hogy te hetero fiúként elfogadsz minket és ezt kimered jelenteni mások előtt, máris sokkal többet tettél értünk.

Köszönöm!

2014. márc. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!