Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz példát kaptunk a szülein...

Rossz példát kaptunk a szüleinktől?

Figyelt kérdés

Mi a tesómmal úgy nőttünk fel, hogy volt egy nagy kétszintes családi házunk, ahol a nagyszülők laktak az alsó szinte, mi meg a szüleinkkel a felsőn. Mindig kiegyensúlyozott volt a légkör, szinte soha semmi stressz, mert olyan soha nem volt, hogy jaj most ki megy a gyerekért, ha túlórázni kell, vagy ki marad otthon vele, ha beteg, mert a nagyszülők mindig ott voltak kéznél. Volt kivel tanulni, volt kivel beszélgetni, nem voltunk egyedül. Nyáron sem volt probléma az elhelyezés, szóval minden olajazottan működött. A pénzügyi része mindig külön volt, mindenkinek megvolt a saját élete, de ha kellett karnyújtásnyira volt a segítség. Most ugyan ez lenne a szituáció, csak most szüleink laknak az alsó szinten én meg a felsőn, tesóm pedig gyűjt arra, hogy a telken fel tudjon építeni egy saját házat magának, leendő feleségének, és gyerekeinek. És ezt szeretnénk a tesómmal mi is továbbvinni, de nem tudjuk, meg egyszerűen nincs hozzá partner. Mindegyikünk csak olyan emberrel ismerkedett meg, akinek az volt az első, hogy minél messzebbre menjünk velük. Nem értik meg, hogy utána majd milyen nehéz lesz mindenféle segítség nélkül nevelni akár több gyereket, több száz kilométer távolságból? Erre nem gondol senki? Aztán majd jönnek ide, nyavalyogni, hogy milyen nehéz, nincs hova tenni a gyereket, nem tudnak kikapcsolódni, nem segít senki.

Úgyhogy most tőletek kérdezem, ennyire rossz példában nőttünk fel, hogy lehetetlen továbbvinni?


2013. aug. 11. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Ti mindenképpen jó példát kaptatok de ma már nem "divat" összeköltözni anyóssal-apóssal. Megértem a szempontjaidat, de megértem azét az emberét is, aki nem szeretne egy már összehangoltan működő háztartásba "idegenként" odakerülve mindenkihez alkalmazkodni.
2013. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A partnereid és még naaaagyon sokan cipelnek a batyújukban olyan örökséget és azért gondolkodnak tévesen. Csakhát ezt hozta a kor.
2013. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik az ilyesmi, viszont vannak,akik attól félnek, hogy majd az anyós mindenbe beleavatkozik.

Minél távolabb akarnak menekülni, azért szakadnak széjjel a családok, azért nincs már összetartás, segitségnyujtás.

2013. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek. Anno apám is mind idegen került be egy jól működő háztartásba, de legalábbis amióta az eszemet tudom, soha nem érezte magát betolakodónak, vagy idegennek.


Hármasnak. Igazad lehet abban, hogy attól félnek, hogy majd anyósék mindenbe beleszólnak. Ami nem így van, de ezt csak mi tudjuk, mert ők még véletlenül sem próbálták volna ki. Mi bajuk esett volna, ha adnak egy esélyt az összeköltözésnek? És saját bőrükön tapasztalják meg, hogy ez nem így van. Engem leginkább ez zavar, hogy még esélyt sem adnak arra, hogy kiderüljenek a dolgok igazából.

2013. aug. 11. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked egyszerűen tökéletes a példád, nem veled van a baj. Nem tehetsz arról, hogy mások azt em tudják mit jelent beszélgetni valakivel, vagy meghallgatni, figyelni a másikra. Türelem, találkozni fogsz a társaddal.
2013. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, csak néha már attól tartok kifutok az időből, ugyanis júniusban múltam 35, a tesóm meg az idén lesz 39.
2013. aug. 11. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem azokat az embereket, akik messzire költöznek a családjuktól, szándékosan megfosztva ezáltal magukat a segítség minden lehetőségétől. Nálunk nincs lehetőség arra, hogy a nagyszülőkkel együtt lakjunk, hely híján, de szívesen laknék olyan helyen, ahol ez megoldható lenne - az általad vázolt előnyök miatt (gyerekfelügyelet stb. mindig megoldva).

Neked van igazad. Manapság sok hülyeség divatba jön. Orrba-szájba veszik fel az emberek a hitelt, az jó? Nem, mégis mennyien csinálják. Vagy a dohányzás, vagy bármi. Ezek nem jó dolgok, egyáltalán nem, mégis mennyien csinálják.

Tedd azt, amiről tudod, hogy jó, és próbáld meg figyelmen kívül hagyni a becsmérlő véleményeket.

2013. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!