Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én katolikus iskolába járok...

Én katolikus iskolába járok és kaptunk egy házi feladatot a nyárra. A pokolról kell egy tíz oldalas esszét írni és leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Leírnátok pár mondatban 5-10 mondatban, hogy mi a véleményetek a pokolról? Létezik, kik kerülnek oda, milyennek képzelitek el.... Nekem van egy elképzelésem, csak kíváncsi vagyok más véleményére is.
2013. aug. 7. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Hogyan lehet olyanról 10 oldalas esszét írni ami nem létezik?

Nagyon jó lenne ha a tanárod utána nézne a Bibliában,hogy nincs pokol,és csak azután adná fel a házi feladatokat!

2013. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Kezd azzal, hogy van két szekta, akiknek az a tanítása, hogy a pokol nem létezik, így dolgozik az ördög, hogy elhiteti a bűnös emberrel, hogy nem lesz semmi büntetés, csak elalusznak örökké. Szerencsétlen ostobák ezek, akiket meg tudtak vezetni.

Vajon miért is baj, hogy ha az ember abba a tévhitbe van ringatva, hogy senkinek sem lesz büntetés és ők mindenképpen a mennybe jutnak?


Jótanács: keress rá a jutubon a menny és a pokol bizonyságtételére, sokat fogsz találni. Van magyar is. Sok sikert a dolgozathoz!

2013. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg az Odaátot, ott láttam életem eddigi legzseniálisabb pokol-ábrázolását.(Nagyon röviden a pokolba kerülő embereket nap mint nap kicsi darabokra tépik és kínozzák, miközben felajánlják nekik, hogy nem kell tovább szenvedniük, de cserébe nekik kell ezt a kínzást csinálni másokkal.)

Egyébként szerintem nem létezik olyan, hogy pokol, ateista vagyok :D

Én egy ilyen hosszú esszénél azzal próbálkoznék a helyedben, hogy sok gondolatot összeütköztetnék, és ebből hoznám ki a saját véleményemet.

Sok művész gondolkodott a pokolról, sok könyv született a témában, pl: Biblia, Dante-Isteni színjáték. Vagy vesd össze más kultúrák képeivel, az ókori alvilággal, vagy a reinkarnációval.

Bocsi, kicsit túlpörögtem, nagyon szeretek fogalmazásokat írni és rég volt rá alkalmam :D

2013. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
A hiszekegyben azt imádkozzák, hogy Jézus alászállt a poklokba. Akkor hogyan is lehetne a pokol az örök gyötrelem helye a gonoszok számára, hiszen az Úr tökéletes és végtelenül jó?
2013. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kamuszagú kérdés. Nem adnak 10 oldalas esszét házinak, pláne nem a pokolról. Biztosan iskolás vagy? És melyik ez a katolikus iskola, megtudhatnám?
2013. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó könyv, és VALÓS dolgokat ír le benne az író. (ő már járt ott, tudja milyen) Nagyon érdekes, és biztos segíteni fog: [link]
2013. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Írj 1-1 oldalt a tízparancsolatra épírtve.
2013. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ismerem azt a könyvet és szerintem szar. A csávó álmodott valamit és azt hiszi, hogy valóság. 23 perc a pokolban..... Érdekes módon azt mondja, hogy pont olyan, amilyennek elképzelte, tehát csak elképzelte. Dr. Eben Alexander élménye sokkal hihetőbb, mint ennek a marháé.Valószínűleg alvási paralízisben szenvedett. Vagy az volt neki. Ez lehet egyszeri alkalom és neki pont a pokolról szólt. Másoknak arról szól, hogy elrabolják az idegenek. Ráadásul azt mondja, hogy a pokol a Föld alatt van, de ott csak a földkéreg, az asztenoszféra, a köpeny és mag van, ami nagyon is anyagi.
2013. aug. 7. 19:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy ne azt írd le, amit a pokolról mesélnek, hanem azt, hogy számodra mit jelent, mint fogalom.


Leírom a saját példám, hogy értsed mire gondolok. Számomra a pokol az, amikor a saját elmém kínoz mindenféle ostobasággal, amik megkeserítik az életemet. Pl. ha annyira haragszom valakire, hogy a düh minden gondolatomat lefoglalja, akkor hiába kerül az utamba bármi szép, nem tudom élvezni. És azt hiszem este, hogy a napom volt rossz... de ez még nem is annyira pokoli fájdalom. Az értelmetlen félelmek és az állandó szorongás sokkal inkább pokol. Amikor nem tudom legyőzni, akkor minden egyes perc, amit átélek rémes, akkor is, ha a napfényes csendes utcán sétálok. Ha tényleg létezik egy pokol a halál után, és engem abban a pokolban kínozni akarnának, elég ha azt éreztetik velem, amit a saját elmém művel velem most. Nekem ez a pokol.

2013. aug. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Érdekes. Egyébként nekem is van egy elképzelésem a pokolról, de most mások véleményére is kíváncsi vagyok. Közvélemény kutatást végzek.
2013. aug. 7. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!