Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne ezen változtatni?

Hogy lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Mert már nagyon unom, hogy mindenki nekem panaszkodik (a postás, a szomszédasszony, a kajafutár, aki reggelenként hozza anyám ebédjét, az eladó a pékségben, stb.), ontja rám sirámait, de amikor én is mondanék valamit magamról, azt egyszerűen meg sem hallják, és még csak eszükbe sem jut, hogy megkérdezzék, hogy velem mégis mi van.

Lassan már ott tartok, hogy semmi kedvem megkérdezni bárkitől, hogy hogy van, mert akkor jön a vég nélküli nyavalygás, de az, hogy tőlem is megkérdezze, az derogál nekik.

Szóval hogy érjem el, hogy ne csak szemetesládának tartsanak, hanem hús vér embernek, akitől néha igazán meg lehetne kérdezni, hogy van?

Vagy nincs más megoldás, csak az, hogy nem állok szóba senkivel?



2013. aug. 12. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés nélkül kezd el mondani boldogságod ill. komorságod okait. Így majd talán észreveszik, hogy neked is van bajod és örömöd. Amit csak akarsz tolj a nyakukba. Én is minden szó nélkül kiömlesztem a szívem, nem kell kérdezniük (max. amikor már olyan vagyok mint egy hervadt rózsa:(... ) Nyugodtan mondd el bárkinek akinek akarod a postásnak, a szomszédasszonynak sőt még a csúnyán néző vadidegennek is:) Pozitív pacsi!
2013. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb hogy nem tálalsz ki nekik. Még a végén visszaüt. A barátok és a család amúgy is kérdezi nem? Velük kell szerintem az ilyet megbeszélni, és nem a postással, mert az a következő ajtónál adja tovább.
2013. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kettes igazad van. Csak azt nem értem, hogy nekem miért tálal ki mindenki? Hiszen egyáltalán nem érdekel, de ha nem kérdezem akkor is ontják a sirámokat. Az oké, hogy én nem adom tovább, de akkor is, ha már kitálal, legalább megereszthetne egy kérdést, "És te hogy vagy?", hogy legalább azt érezzem, hogy emberszáma vesz, nemcsak egy panaszfalnak tekint.
2013. aug. 12. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az életre való alkalmasságod legnagyobb bizonyítéka, ha az emberek megosztják veled legtitkosabb gondolataikat."


Talán ezért,mert életrevaló vagy,és látják rajtad,hogy te megérted őket.Ez ellen csak kicsit védekezz,de ne úgy,hogy te is kimondasz magadból mindenféle negatívumot,meg pozitívumot se.Úgy védekezz,hogy pld.a postásnak megköszönöd,hogy kihozta a levelet,és gyorsan elköszönsz tőle.Vagy nem válaszolsz annál többet,hogy "jaj,nagyon sajnálom".

A pékesnél meg látszódjon rajtad,hogy csak a kenyér érdekel.

Lehet,hogy túlzottan sok és mély szemkontaktust tartasz és látszik,hogy jó ember vagy,aki megbízható-és sajnos efféle módon kihasználható is.:(

Sok szerencsét a továbbiakban!


-pozitívértékelő-

2013. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a dicsérő szavakat.

A tanácsaidat pedig igyekszem alkalmazni.

További szép napot!

2013. aug. 12. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!