Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek nyitottabb?...

Hogyan legyek nyitottabb? /bemutatás a családnak/

Figyelt kérdés

Nemsokára párom bemutat a családjának. Szűkebb családi körben már ismernek valamilyen szinten, most viszont jóval többen lesznek majd ott.

Ilyen helyzetekben nem találom magam fel, feleslegesnek érzem magam és úgy érzem, mintha én egyáltalán nem tartoznék oda közéjük.

Valahogy ezt jó lenne leküzdeni, mert emiatt eléggé zárkózott tudok lenni, ha sok ismeretlen ember van körülöttem. Valahogy semmi sem jut eszembe, hogy mit tudnék mondani, kissé különcnek érzem magam ilyen helyzetekben.

Tudom, hogy ez csak egy rossz gondolat, de hiába próbálok ellene tenni, hogy ne egy zárkózott személynek ismerjenek meg, valahogy mégsem sikerül...

Volt már valaki így?



#bemutatás #zárkózottség
2013. aug. 15. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem pontosan ebben a szituációban, de igen.

Szerintem, próbálj meg érdeklődő lenni. Én is kicsit ilyen vagyok, csak jól titkolom. :D Körülöttem levők mindannyian nyitott embernek gondolnak, pedig számomra néha nagyon nehéz új emberekkel barátkozni.

Pl.:

1. Voltam egy iskolában nyitott napon és várnunk kellett. Le kellett ülnöm addig pár ismeretlen lány mellé, akik szintén erre vártak. Egy kicsit gondolkodtam, s nagy nehezen megszólítottam őket: Sziasztok, titeket hogy hívnak?

Barátságos mosollyal mind végig. :D Eleinte nehéz, de rá kell venni magunkat az ismerkedésre néha.

2. Eladónak való köszönés. Nekem már néha az egy kihívás, hogy rendesen köszönjek az eladónak. így mindig egy mosoly mögé bújva köszönök, mikor kell.


Általában mindig rá kell venni magunkat belülről, hogy megtegyük az első lépést. Ilyenkor az a legfontosabb, hogy légy érdeklődő, barátságos. :) S tudd magadat rávenni az első lépésre! A többi már könnyebb lesz, szerintem.


Sok sikert hozzá!

2013. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! :)
2013. aug. 23. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!