Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan csináljam hogy az...

Hogyan csináljam hogy az öcsém kevésbé önző legyen? (lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nagyon önző gyerek (most 15 éves). Sosem tud másáért valamit csinálni, mindig csak maga miatt él. Ez engem zavar, de nem azért akarom megváltoztatni mert engem zavar, hanem mert tudom hogy az életében akivel találkozik, mást is fogja zavarni és sok kapcsolata emiatt tönkremehet. (Most jönnek a példák, nem fontos elolvasni ha nem akarjátok)


Például ha valahova megyünk együtt és anya ad 1500Ft-ot ebédre és éppen őnála van a pénz, biztosan elmegy és vesz valamit kb 1000Ft-ért. És még kér többet mert neki nem elég és ő nagyon éhes. Persze akkor odaadtam mert végülis én 200Ft-ból is tudok ebédelni, de tudom hogy mással ezt később nem tehetné meg. Vagy olyat szokott csinálni hogy van egy tál étel (pl egy tálnyi csirkeszárny) és megeszi a több mint felét és a maradék párat meghagyja a többi 3 embernek (szülők és egy 16 éves lány). Ez sem baj, mert nincs baj az anyagi helyzetünkkel, nem az hogy a többiek éheznének vagy valami, csak látszik ezen az önzősége.

Olyanon is látszik, hogy mondjuk a család most elment volna Párizsba, de végülis nem mentünk mert esik az eső a hétvégén és akkor mondtuk hogy akkor menjünk el valahova máshová. De ő csak Párizsba akar menni és sehova máshova, ezért ő inkább otthon marad. Na emiatt egy szülőnek is otthon kell maradnia vele, így már csak ketten tudtunk volna elmenni anyával, de inkább úgy döntöttünk hogy nem megyünk sehová mert apa is akart volna menni és nem lett volna fair ha ő nem mehet a tesóm miatt.


Bocsi hogy hosszú lett... Szóval hogyan tudnám ezt megváltoztatni? Hogy rájöjjön hogy nem csak magára kell mindig gondolnia, hanem másra is?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 15. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám magam így palira venni. Hass rá észérvekkel, vagy adj neki pár kokit. Alapból nem kellett volna engedni, hogy ennyire elkényelmesedjen.
2013. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi! igazából az egész család rájött hogy nem kellett volna hagyni hogy ilyen legyen, de már nagyon nagyon kiskorában is ilyen volt... mondjuk főleg valszeg azért mert a legkisebb és mindenki engedett mert a legkisebb...
2013. aug. 15. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!