Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet az akaraterőt...

Hogyan lehet az akaraterőt fejleszteni? Példákkal?

Figyelt kérdés

Próbáltam keresgélni a neten de valahogy nem találtam semmi hasznosat. Ki szeretnék jönni a depiből és változtatni az életemen, csak semmi akaraterőm nincs....

Szóval valaki, akinek már sikerült, adjon tippeket légyszi :)


2013. aug. 17. 12:34
 1/3 anonim válasza:
Sehogyan se. Nem lehet akaraterőt akarni. A depresszió hibás, rossz gondolatok összesége, amelyekkel tévesen értelmezed környezetet és benne magad. Először ezt kell rendbe rakni. (Irodalom: Szendi Gábor Párbajok nélkül c. könyve)
2013. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Micsoda depressziós az előttem szóló.

Az egyik legjobb módszer a sport, amit legelőször csak szépen lassan, hobbiként kezdesz el és nem feszíted túl magad. Viszont ügyelsz arra, hogy a lustaságod és kényelmességed ne legyen rajtad úrrá., tehát a kitűzött hosszt vagy mennyiséget mindig betartod. Egyelőre betartod, majd pl. 1-2 hónap után kezded túllépni lassan, de alapvetően mindig betartod.

Ugyanakkor különböző teendőkkel halmozod el magad úgy, hogy kevés szabadidőd legyen. Majd meglátod, hogy mennyire fogod akarni, hogy gyorsan elvégezd ezt meg azt, mert hamarosan pl. ide vagy oda kell eljuss, kell találkozz v.kivel, stb. :) Szerintem ez így működik.

Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de a szülők a gyerekek akaraterejét és teljesítményeit csakis extrakurrikuláris, azaz a hagyományos sulin kívüli tevékenységekkel tudják növelni. Sohasem értettem azokat a kényelmes gyerekeket, akiknek csak ennyiből állt a hétköznap: suli-haza-tévé/internet, haza-suli.

2013. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez jól hangzik de arra is tudsz valamit hogy ne legyen valaki eszméletlenül lusta?vagy ha nemmegy valami miért ne adja fel egyből?
2013. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!