Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet fejleszteni az...

Hogyan lehet fejleszteni az akaraterőt és a kitartást?

Figyelt kérdés

Egyre kevesebb dolog érdekel úgy igazán, semmi sem lelkesít. A kihívások tehernek tűnnek, ha elérek vagy befejezek valamit, azt elégedettség és öröm helyett unottan, közönnyel fogadom.


Hogyan juthatnék ezen túl, és tanulhatnék meg újra lelkesen küzdeni és örülni annak ha elérek valamit?



2013. febr. 26. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy? Fiú, lány?

Mert nálam is ugyanez a probléma van.


Én ezt olyan "fásultságnak" mondanám.

2013. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

25 vagyok és lány.

Nem értem az egész miértjét, ennyi idősen nem kéne fásultnak lennem. Mitől tud ez kialakulni? Még szinte nem csináltam semmit az életben, miért unatat mégis az egész?

2013. febr. 26. 22:41
 3/9 anonim válasza:

Tegyük fel, hogy 100 millió forint 5-10 éven belüli önerőbőli legális megkeresése és birtoklása adja meg a kérdésre a választ. Vagyis ez a válasz ára.


Nekilátnál-e eme feladatnak?

Elkezdenél-e dolgozni, tanulni, kutatni, utánajárni?

Félredobnád-e mások hozzá nem értő károgását eme feladat kivitelezhetetlenségét illetően?

2013. febr. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. válaszoló!


Optimális esetben, igen, engem nem motiválna.

De szerintem ez Magyarországon, legális úton irreális "cél" úgy, hogy a hitelt nyögöm. Ill. egyéb okokból a külföldre költözés is kizárt esetemben. (NEM nyelvtudás hiány miatt, beszélek nyelvet, hanem más, nem mondvacsinált oka van.)

2013. febr. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A pénz persze fontos, mert csekket fizetni azért kell, de a pénzkeresést is olyan muszályfeladatnak érzem, mint a wcpucolást. Megcsinálom, mert szükséges, de nem lelkesít, nem lelem benne örömömet. A probléma azt hiszem inkább lelki, mint fizikai.
2013. febr. 27. 11:40
 6/9 anonim válasza:
100%

Ebben az esetben végül is nincs is különösebb gondotok, és a gond nem annyira nagy és hatályos, hogy megtegyétek érte azt amit meg lehetne. Inkább jöjjön ajándékba valami sültgalambféle, s ha nem jön, akkor marad minden úgy ahogy van..


A cél nem irreális, inkább nincsenek meg a koordinátái, és a kellő térkép. Ezeket fel kell kutatni ;)


A mint korábban mondtam továbbra is tartom.



Nézzünk mást:


Az örömhöz, lelkesedéshez hatályos célok, tervek, álmok, programok, valamint ezekhez megvalósítási tervek kellennek egy komplett élettartamra nézve. Enélkül az örömöt és a lelkesedést el sem lehet képzelni.

És ehhez kellhet még egy stabil életfilozófia, amire építhetek, ami megmondja nekem, hogy mi miért számít, mi mennyit ér, mi mit jelent az életben, életemben, s hogy mi az értelme az egésznek.

S közben erősen ügyelnem kell arra hogy, nehogy filozófiai, metafizikai mérgezést kapjak a válaszok keresése közben.


Namost kinek-kinek magának ilyen kutatásokba kell bocsátkoznia.

Ennek a nehézségi szintje kb mint a 100 millió előállításának a nehézségi szintje – szerintem.

És várhatóan éppen nem lesz hú de izgalmas és színes dolog. (Nekem nem volt az)



Miért lehet jobb ötlet a 100 milliós felállás mit az utóbbi?

Mert az előbbi egy konkrét cél, amihez konkrétan haladni lehet, az utóbbi egy homályos massza, aminek a konkretizáláshoz várhatóan szintén fog vagy 5-10 év kelleni. Ezen felül az előbbi remekül körvonalazni fogja az utóbbiakra a választ, és megvalósíthatóságról és gondoskodni fog.

2013. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ utolsó, ment a zöld.
2013. febr. 28. 21:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Esattila!


Én is köszönöm az utóbbi válaszodat!

Így már érthetőbb maga a lényeg! Köszi!


4.

2013. márc. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szívesen, örülök, hogy segíthettem.


Egy könyvet tudnék meg ajánlani esetleg:

Molnár István: Megélhetéstan vállalkozó szelleműek számára.


A könyv sajnos bolti forgalomban szinte fellelhetetlen.

Online a kiadótól viszont rendelhető, és ott a tartalomjegyzékét is meg lehet tekinteni:


[link]


[link]

2013. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!