Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fáj egyeseknek, hogy...

Miért fáj egyeseknek, hogy nem tudok szépen írni? Miért kell cikizni miatta, miért kell, hogy szégyeljem magam?

Figyelt kérdés

Nem írok rohadt rondán, de nem olyan gyöngybetűkkel, ahogy meg van írva a nagy könyvben, hogy minden vonal tökéletes, az O szabélyos kör, körzővel se húzhattak volna jobbat.

És ezért mindig cikzik valaki, főleg a felnőttek, nagy 30-40 évesen könnyű cikizni a másikat 10-20 évesen.

Nem azért van ez, mert szarok másokra, próbálják csak kiolvasni, hanem egyszerűen nem megy. Nem tudok annyira szépen íves betűket formálni, nem tudom, lehet ez valami hiba, amit gyerekként, mikor tanítottak írni, jobban erőltetni kellett volna, vagy segíteni, jobban odafigyelni rám, de nem, akkor is cikizett a tanár 3.-4. ben.

Gimiben, megírtam egy házi dogát(máshol lehet géppel beadni, itt nem lehetett) minden héten feladatak az érettségire gyakorlást 2-3-4 oldalt, és cikizett a tanár.

Volt, hogy beadtam, tök jól megfogalmaztam, beadom, ránézett: "Ez mi? Írd meg újra!" Átmásoltam, több órába tellett, hogy szépen átmásoljam akkor meg kaptam rá egy 5öst.

Vagy mikor értékelték a dogákat, nekem mindig az jött, hogy "szégyeld magad, macskakaparás!"

De nem azért, mert lusta vagyok, szarok rá, egyszerűen nem tudok rendes tempóban szépen írni.

Amikor diktált a tanár, és akkor "jó, mostantól szépen fogok írni." mi történt: 1 mondatot leírtam szépen, a tüöbbiek már a 3. at fejezték be.

Az alá írásom is olyan amilyen, és megjegyezték, hogy "Te így irsz alá? Hát szép mondhatom, a macskám szebben ír, már ne haragudj!"

De mi a bajuk? Ez egy aláírás, az is lehetne az aláírásom, hogy xyz. Nincs rá szabály. Főleg, mikor cégek emblémáit nézem, és az alapító olyan autógrammot nyomott oda a termékre, hogy kiolvasni nem lehet, hogy "James".


Na és a másik, hogy azt hinné az ember, hogy ha rondán ír, ki tud bármit olvasni. A nagy francot, ezt többszörire tudtam elolvasni.

De errer az irodalom tanárom azt mondta volna, hogy szebben írt mint én: [link]

Ennél 100x olvashatóbban írok. De miért cikizik mindenki?

Miért nem fogadják el, hogy van aki gyöngybetűkkel tudd quva gyorsan írni, más meg gyöngybetűkkel tud fél óra alatt leírni valamit?

Mindig cikiznek valakik, pedig nem tehetek róla.

Szégyelnem kellene magam?

És különben, a 21. században a facebook, és internet világában, miért nincs minden legépelve? Mindenkinek van nyomtatója...



2013. aug. 28. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, én 22 éves fejjel kaptam vissza úgy egy dolgozatomat, hogy ráírta a tanár: olvashatóan írj, nem magadnak készítesz jegyzetet. Most sem írok szebben, de azért ki lehet olvasni és ez a lényeg. Az egyik kolléganőm olyan rondán ír, hogy a férfiak is rosszul lesznek tőle, de szerinted kit érdekel?
2013. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Engem sem érdekel, de cikizés megy miatta.

Persze a tanár csak azért is kiolvasta az érettségimet, holott 100x mondta, hogy "Ha így írod az érettségid, nem fogom kijavítani!" csak kijavította. :D

2013. aug. 28. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:

az írásképen azért is akadnak ki sokan mert sokmindent feltételeznek belőle.

például azt hogy valaki rendetlen vagy hogy nem szorgalmas annyira , nem pontos, ha rondán ír.

ez akkor lesz probléma igazán mikor, már annyira ronda hogy az olvashatóság rovására megy, én speciel nem szeretek kézel írni mivel én sem tudnám elolvasni :P

2013. aug. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem a legszebben írsz de nem kell érte cikizni!!!!!


Van osztálytársam aki sokkal csúnyábban ír nyuggi

2013. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!