Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyeseknek miért van ilyen...

Egyeseknek miért van ilyen maradi felfogásuk?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésnél láttam egy kissebb veszekedést, hogy a vizsla kin vagy benti kutya e. Egyszerűen nem értem, hogy egyesek, hogy lehetnek ilen középkori gondolkodásuak.
2013. aug. 18. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mert sokak szerint minden kutyának kint a helye.
2013. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

KINTI IS!!!

Hahaha, csak vicceltem, hátha ugrotok. :D

2013. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Igaziból ki hogy fogja fel a kutyatartást. Mondjuk én is inkább a kinti tartást részesítem előnyben, mondjuk nem egy yorkit tennék ki, hanem mondjuk egy nagyobb kutyát. Nekem is van egy keverékem, kint lakik. Nagyon sokat van velünk, nappal szinte mindig a kertben vagyunk, teszünk-veszünk, mindig ott van velünk. Pluszban séták, foglalkozások. Éjjel meg alszik. Ha úgy van szoktatva hogy hozzászokik a hideghez meleghez akkor kibírja a vizsla is a telet, persze szigetelt házzal, netán fűtött előszobai alvással. De nehogymár nappal ne tölthesse az időt kint! :)
2013. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Na ez nekem egy érzékeny téma, mert a szüleim szerint a vizsla alapvetően kinti, szerintem meg minimum kinti-benti kutya. Úgyhogy mikor vizslánk lett, hatalmas harcok kezdődtek, szigetelt és függönyözött ház ide-vagy-oda, először elértem, hogy minden este beengedjük kicsit a fűtött lépcsőházba és azt, hogy ha mínusz van, akkor ott is aludjon, ma már egész nap a sarkamban van a kutya, a lakás minden pontjába bejáratos és akárhányszor dönthet, hogy hol legyen, inkább bejönne. Így nyáron éjszaka kint alszik, de jobban is jár azzal a hűvössel:) Egyébként nem az időjárás a fő érvem (az enyém például imádja a havat, az esőt és még nem láttam fázni), hanem az, hogy elképesztően igényli a társaságot. Én nagyon sajnálom, hogy nem sikerült hamarabb kiharcolni ezt a bejárósságot, mert ha a legkritikusabb első hónapokban többet van mellettem a kutya (persze sétáltunk és játszottunk, de mégsem vagyok egész nap kint), akkor nem lett volna annyi kötődési gondunk, mint amennyi volt. Elég elvarázsolt a drágám és vele szó szerint küzdelem volt még egy stabil szemkontaktus kialakítása is, ami a legtöbb benti kutyánál magától kialakul. Na meg, nagyon hiányozna nekem, hogyha nem heverészne a szobámban, mikor netezek vagy a konyhakövön, mikor vacsorázom.

De azért sikerült valamit meghonosítanom a családban, mert ha majd én elköltözöm és jön velem a kutya, ide pedig érkezik egy kölyök, hiába nagytestű, bejáratos lesz, mert már a szüleim is meggyőződtek a pozitívumokról:))

2013. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha az illető nem elvetemült kutyabarát mint én, és a hozzám hasonlóak, azok úgyis kint fogják tartani ha tetszik ha nem.

Ez alól kivételt képeznek azok akik tényleg sok kutyát tartanak, vagy tenyésztenek, /nem a törpe kutyákra gondolok/ mert azt gondolom nem volna okos dolog ha az összes kutya leamortizálná a lakást, vagyis a rengeteg lábnyomot sem öröm takarítani folyton.

1-2-3 kutya nyugodtan lehet lakásban is és kint is.

2013. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!