Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen velem? (meg...

Miért ilyen velem? (meg mindenkivel) elutasító, szigorú, zárkózott. Szerintetek? LEíRÁS LENT! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátommal több mint egy éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, mindketten most töltöttük a 18at. Van egy bátyja is, 27 éves. Csak az anyukájuk él, mert az apjuk meghalt 3 éve autóbalesetben...


Amikor először voltam náluk, be lettem mutatva, és jól kijöttünk az anyukájával, leültünk ebédelni, a bátyja viszont épp hogy rám köszönt, aztán végig feszültség uralkodott az asztal körül.. (nem tudom miért, de a bátyja olyan.. szóval egy pillanatra sem mosolygott, nem érdekelte ha mondott valamit az öccse, meg se szólalt, és éreztem rajta hogy nem érdekeljük stb)


Furcsa a személyisége, olyan megközelíthetetlen..

Barátom sokszor meséli, hogy milyen jót szoktak beszélgetni, meg hogy együtt voltak bulizni stb, de én egyszer sem láttam őket beszélgetni, vagy úgy viselkedni mint 2 testvér..

Inkább csak azt hogy a bátyja nagyon szigorú vele és érzéketlen.. Mintha idegenek lennének..


Ültünk kint a verandán és barátom mondott neki valamit, nagyon lelkesen, erre a bátyja bunkón rávágta hogy "És?" (olyan "ki a fenét érdekelsz" hangsúlyban) Akkor mindenki elhallgatott, ő pedig felállt és elment.


Mikor találkozunk ő rám sem néz, nem is köszön, csak ha előbb én, és mikor eszünk, akkor sem néz rám,(meg senkire) én meg nem tudom, mit mondjak, mert ő olyan.. nagyon szigorú és elutasító.. Nem szeretek a közelében lenni, mert úgy érzem, mintha teljesen lekezelően nézne rám..


De közben meg látszik, hogy törődik az öccsével.(néha rákérdez hogy miért volt ez, meg hogy volt, de akkor is, minta rögtön észbekapna és magára húzná ezt a nemtörődöm, elérhetetlen, szigorú oldalát, és a kedves kérdést ellensúlyozza valami bunkósággal)


Nagyon komoly, ő tartja fent a családot, és mondta barátom, hogy mióta történt a baleset, nem szokott nevetni.. (meg mikor ottvagyok, alig szólal meg, általában a szobájában van vagy elmegy otthonról)


1 hete volt, hogy hazavitt, de közben meg sem szólaltunk a kocsiban, de mikor megköszöntem és kiszálltam, tök kedves hangsúllyal mondta hogy nincs mit, szia.

És olyan furcsa volt, mert sosem hallottam tőle ilyesmit.



Amúgy nem zárkózott, sok barátja van, meg sokat bulizik is.. Lehet hogy úgy érzi én betolakodom a családba..


Rengeteg dologra gondolok, de nem tudom, melyik áll legközelebb a valósághoz.. Szerintetek?


Én szeretnék vele jóban lenni, ezek ellenére is.

Szerintem belül mindenkiben ott van a kedvesség, csak van aki nehezebben nyílik meg.. Én szeretek lelkizni és beszélgetni stb (nem vagyok nyálas de meghallgatok bárkit és nagyon megértő vagyok)


Nem esik jól, hogy ilyen velem. Igaz nem csinál semmit, mert szó szerint észre sem vesz, és nem is érdeklem..


Fogalmam sincs, hogy mit mondhatnék, olyan mintha valami szigorú, érzéketlen ...nem is tudom mivel beszélnék, pedig igazából tudom, hogy megvan a jó oldala(meg a haverjaival is jár ide-oda, meg vannak fent képek róluk ahol mosolyog és tök más), csak valamiért próbálja bizonyos határokon túl tartani a legtöbb embert, és nem akarja kimutatni az érzéseit..


Teljesen azt érzem, hogy ő csak eljátssza hogy sebezhetetlen, erős és senki nem árthat neki... Szerintem eltolja magától az embereket..


Mit tehetnék? Szeretnék jól kijönni vele, de nem tudom, mit tegyek.. Előbb jó lenne tudni, mi lehet a baj..

Szerintetek?


Nagyon érdekelnek az emberek, szeretek megismerni új embereket, és nem szeretek általános, unalmas témákról beszélgetni, hanem szeretek mindenkinek a lelkébe látni, megérteni az érzéseit stb.. Ezért érdekel ez ennyire.



2013. aug. 28. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át ezt egy kicsit.És meg fogod érteni miért viselkedik így.

A párod bátyjának megvan a saját élete.A képek és az általad elmondottak alapján látható, hogy jól tudja magát érezni ha nem kerül olyan helyzetekbe, ahol szembe kell néznie saját elfogadó és megértő képességével.Lehet ti a pároddal még nem dolgoztok.Ő dolgozik.És azt mondtad ő tartja el a családot.Ez a párod bátyja részéről lehet nehezen elfogadható állapot.Szembesülnie kell többféle dologgal amit el kell fogadnia.Lehet nem tud magára sem költeni a megkeresett pénzéből.De mégis el kell fogadnia valahogyan a helyzetet.Az, hogy kedvetlen és szigorú, az ebből adódhat.

Ha van rá lehetőségetek valamilyen módon segítsetek ti is amit tudtok.

Csak gondolj bele mit jelentene neki, ha mondjuk ti is elkezdenétek dolgozni.

Örülne neki ez nyilvánvaló.Tudnátok leadni ti is a közösbe.

Már az is sokat jelenthet, hogy megemlítitek neki, hogy szeretnétek besegíteni anyagilag ha lesz rá lehetőségetek.Megváltozna a viselkedése, ezt garantálom!

2013. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rengeteget keres, nemrég vett egy gyönyörű szép Audit is magának, és mindig viszi a családot ide-oda nyaralni.. (Belgium,Róma stb.)


Nekem 2 nővérem van, és mikor nálunk vagyunk, párom nagyon jól elvan idősebbik nővéremmel(a fiatalabb külföldön tanul)és én is szeretnék párom bátyjával jól kijönni..


Eleinte azt hittem rám pikkel, és velem van a baja, de aztán rájöttem hogy a testvérével is rideg.. Igen! Ez is jó szó rá!


Párom persze mindig azt mondja, hogy szerinte nem így van, mert szoktak beszélgetni, meg ilyesmi.. Lehet ogy ő ezt már megszokta és ezért..

2013. aug. 29. 13:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól még h sokat keres elfáradhat a munkában és akkor lehet h már nem nagyon van kedve semmihez. Ilyen szempontból egyet értek az első kommentelővel. De ha nincs barátnője akkor lehet h az a baj h az öccsének van kivel megosztani az érzéseit neki meg nincs (gondolom neki meg nincs nagyon kedve lelkizni veled) Szóval marad a poker arc. Néha én is ilyen vagyok akkor szoktam edzeni mert avval le tudom vezetni. -nekem ez ugrott be arról amit írtál.
2013. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!