Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek mi a jó...

Mi a véleményetek mi a jó döntés, végig csinálni valamit, csak azért mert elkezdted, vagy ha azt érzed, hogy erre nincs szükséged, abbahagyni és beismerni, hogy ezt nem akarod?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy tanfolyamról van szó, amiből már nincs olyan sok hátra nekem, de már elkezdeni sem akartam, csak külső nyomásra megtettem, és úgy érzem csak vesztegetem vele az időmet. Közben mindig úgy hozta az élet, hogy a magánéletemben sokkal fontosabb változások történtek, és eddig szenvedtem vele, hogy csináltam a kötelességet is és ezért meggebedtem, de most úgy érzem, hogy inkább a nyugalmat választanám. És nem rontanám el életem újabb szép élményét azzal, hogy megszakadok. Szerintetek ez nagyon gáz? Ti a magánéletet más dolgok elé helyezitek? (van munkám, csupán továbbképzésről van szó, ami később jól jöhetne).
2013. szept. 2. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A plusz tudás sosem elpazarolt idő. Nagon sokn jajveszékelnek álláskeresésnél, hogy "bárcsak befejeztem volna..". Csináld végig, jó lesz az még valamikor.
2013. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a célban szoktam gondolkodni. Ha átmeneti hullámvölgyről van szó, amit elérnék az fontos, akkor tovább folytatnám.

Ha viszont azt látnám, hogy a végeredmény (egy bizonyítvány) nem olyan, amit el akarok érni, akkor feladnám- persze attól is függ, hogy mennyi időt-energiát öltem bele és mennyi van hátra, mert a cél előtt nem adnám fel (hátha jó lesz valamikor valamire alapon).

2013. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez jó részt attól is függ, hogy milyen ember vagy, olyan aki, ha elkezd valamit már csak azért is megcsinálja vagy inkább belátja, hogy butaság volt és megáll. Ha úgy érzed, hogy inkább a magánéletedre fektetnél nagyobb hangsúlyt, akkor tedd azt, de csak akkor ha tényleg biztos helyed van a munkádban. Egyébként, ha később megbánod, akkor legalább tanultál az esetből és akkor és ott az adott pillanatban a legjobbat választottad.
2013. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azért fejezném be mindenáron, mert máskülönben minden időt, minden energiát, amit odáig beleötem, tökéletesen feleslegesen pazaroltam el. Nem írhatom bele az önéletrajzomba, hogy majdnem elvégeztem egy tanfolyamot..
2013. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi van még hátra?

Ha nem sok, akkor fejezd be.

2013. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Két írásbeli és egy szóbeli vizsga van még hátra. Az oktatás része már lement, meg van olyan tárgy is amit már kipipáltam. Most arra jutottam, hogy valószínűleg csak eltolom egy kicsit. Idén ősszel biztosan nem csinálom meg, de lehet, hogy jövőre megpróbálom, hogy ne vesszen el a korábbi idő. Csak nagyon nincs meg a kellő motivációm sajnos. Egyébként tudom, hogy már rég túl lennék rajta, ha igazán akarnám/akartam volna. Ezért is tanakodok, hogy van-e így értelme...
2013. szept. 3. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor inkább csináld meg most. Ez már a célegyenes, itt inkább ne add fel. Ráadásul ahogy megy az idő, egyre nagyobb erőfeszítés kell, hogy rávedd magad a tanulásra és a vizsgára - ha vársz, akkor már szinte biztos, hogy nem fogsz vizsgázni!
2013. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 vizsga az már nem sok, fejezd be inkább minél előbb.

Ha húzod-halasztod, csak rosszabb lesz, és sose fejezed be.

2013. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!