Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek a Magyarok?

Miért ilyenek a Magyarok?

Figyelt kérdés
Sokszor az az érzésem hogy már vége a magyar nemzetnek , az ország kőzel felét nem is érdekli a nemzetisége ,amire büszkék lehetnénk azt ócsaróljuk , saját nemzetünket szídjuk és mindenben megoszlunk . Régebb láttam egy kérdést , amiben a magyar himnuszról kérdezték hogy szép é , megnéztem a válaszokat nagy kiváncsian , arra számítottam hogy mindenki igent mond , akartam hallani hogy dicsérik , de a töbség közömbösen szídta , ócsárolta . Vannak olyanok akik a Székelyeket lerománozzák , vagy cigányozzák , Felvidékieket szlovákozzák .................. , pedig egyrész ugyan annyira magyarok a felmenőik mint az országon belülieknek , másrészt pedig több nemzetiség van bennük mint bármeik országon belülinek , ők tudják hogy magyarok , nem ócsárolják őseiket , szokásaikat , himnuszukat büszkén éneklik tudván hogy mindenkinek sokat jelent . Még lehetne Magyarország is nagyobb , de nem ilyen emberekkel , nem hogy az életüket áldoznák , a següket nem lennének képesek megmozdítani Facebook elől , aztán kimagyarázzák hogy nem érdekük ez az egéssz , talán már meg se érdemelnénk egy 1940 es Magyarországot se ..vélemények ?

2013. szept. 3. 18:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
már meg van a píz húzok is el ebből a rákos országból a gecbe :DDD
2013. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Persze h vége! Hol van a magyar génkészlet?? Elsvábosították a népet, évszázadokkal ezelőtt, a mai Magyarország területén... (Ehhez képest a többi kisebbség minimális arányú.)


Erdélyben meg a mindenhol szokásos zsidók és cigányok mellett nem csak németek (szászok), de több más nép (román, örmény, ukrán, egyéb szláv) is keveredett velük.


TEHÁT AKI A MAGYAR ÁLLAMPOLGÁROKRÓL MOND VÉLEMÉNYT, AZ ÁLTALÁNOSSÁGBAN EFÉLE KEVERÉKRŐL MOND!

2013. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Egy ekkora országot tönkreteszünk..Mit kezdenénk egy akkorával? Sokan nem kötődnek az országhoz, de ennek is meg vannak az okai.. ha őszintén mérlegeled a helyzetet rájössz, hogy itthon rendkívül nehéz megélni.. ha választanom kell, hogy eltartom a családom, amihez külföldre kell mennem vagy jó magyarként itthon döglünk éhen mindannyian kövezzenek meg, de inkább lelépek külföldre.. A mostani fiatalok többsége, ha csak nem erős nemzeti érzelmű családból származik (ami egyre kevesebb van a kiábrándultság, a pocsék helyzet, a magyar valóság miatt) már nem úgy nő fel, hogy otthon azt hallja a hazám szép, magyar vagyok, tanul a kultúránkról stb.. Sőt szélesebb látó körük miatt (mert már minden elérhető a neten) hamarabb rájönnek mekkora gáz van ebben az országban.. A himnusz nekik már csak egy vers, amit be kell magolni irodalomból, kötelező énekelni ünnepségeken meg felállni, ha szól.. meggyőződésem, hogy több ember szeretné a sóskát, ha az oviban, kiskorunkban nem erőszakolták volna belénk.. Nagyjából ez a helyzet a himnusszal is.. Ez egy régi mű, illemből tudják, de ne várd, hogy egy abszolút modern felfogású, érthetően kevésbé hazájáért lelkesülő fiatal ódákat zengjen róla.. Örülj, hogy vannak hazaszerető emberek, járjatok Turul fesztiválra meg ilyesmi, a Kárpátia tényleg nagyon jó zenekar, meg szavazzatok a Jobbikra, de ne várd, hogy mindenki a múltba tekintgessen, sírjon egy nem létező hazamiatt, kötődjen ahhoz, ami most van, miközben nem tud megélni, máshol könnyebb neki, és egyre csak nehezítik a dolgát..
2013. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Lehet hogy van pár hülye,de akkor is a saját nemzetünkrôl,és a sajàt hazánkról van szó,úgyhogy visszafoghatnátok magatokat..

Amúgy meg tipikus hozzáállás hogy 'elhúzok innen és külföldön majd minden tökéletes lesz'. Hàt több olyat ismerek akinek nem jött be,mint aki sikerrel járt.

Szóval könnyû òcsárolni az országot,de nem csak akkor kell magyarnak lenni mikor minden jól megy.

2013. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"elhúzok innen és külföldön majd minden tökéletes lesz"


Igen, nagyon sok ember indul el semmi nyelvtudással, utánanézéssel, paprok nélkül, végzettség nélkül.. Nyilván nekik ott se lesz egy álom, de sok embert ismerek, akinek összejött.. Azok pedig, akik jó végzettséggel rendelkeznek, megfelelően felkészültek, nekik tényleg sokkal könnyebb lesz odakinn.. Külföldön értékelik a tudást, nem véletlenül támogatják a továbbtanulókat.. Itthon sajnos csak a hátráltatás, ellehetetlenítés megy.. A kormány nem szereti az értlmiségieket.. Azok átlátnak rajtuk.. de mgeoldják, mostmár az új igazgatóikkal, a 4ig sulizással megpróbálják ezén kiskortól belenevelni az elvárásaikat a gyerekeinkbe.. Máshogy látjuk a világot, nincs ezzel baj szerintem.. Egyszerűen el kéne fogadni, hogy vannak, akik már nem boldogok itt, nem tudnak kötődni ehhez az országhoz.. Ettől függetlenül minden tisztelet azoké, akik tudnak.. De persze ti ebben csak ócsárolást láttok hiába is próbálom normálisan vázolni a helyzetet.. Ez a másik, amiért sokan nem boldogok.. Mert a saját hazájuk kiutálja őket, ha szótmernek emelni, hogy ez nem jó, ne adj Isten úgy érzik nem tudnak tovább tűrni és lelépnek.. Ha meg megtalálják a bodlogságot odakinn, na az egyenesen bűnnek számít egyesek szemében.. Légy szélsőségs, harcolj a hazádért, szebb jövőt, de ne bántsd a társad, ha ő úgy érzi nem szeretne..

2013. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hiába mond bármelyik nemzeti érzelmű magyar bármit,én amellett tartok ki,hogy a hazaszeretetből nem élek meg.Szerintem szép szín a piros,fehér és a zöld is,meg szép az,hogy lengetjük a zászlót,meg minden ünnepség előtt ez a mondat hangzik el,hogy "És most énekeljük el a Himnuszt"-"Hallgassuk meg a Himnuszt!"..stb.Az viszont igaz,hogy a magyar Himnusz szomorú,letargiás..ha valaki ezt nem hiszi el,hadd idézzek,ez például olyan,mintha Istennek felhánytorgatnánk,hogy már eleget bűnhődtünk,és most követeljük a jót:

"Balsors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbűnhődte már e nép

A múltat s jövendőt!"

Ez is szomorú rész:

"Vár állott, most kőhalom,

Kedv s öröm röpkedtek,

Halálhörgés, siralom

Zajlik már helyettek.

S ah, szabadság nem virul

A holtnak véréből,

Kínzó rabság könnye hull

Árvánk hő szeméből!"

-Ez is miről szól?Nem buzdít minket ez semmire,hogy álljunk fel a semmittevésből,hanem elmondja,hogy leromboltak mindenünket.

ETTŐL FÜGGETLENÜL SZERINTEM SZÉP,MEGHATÓ A HIMNUSZUNK,de nem büszke!Pedig egy népnek bármilyen múltja is van,de büszkének kellene lennie.

A felvidéken élőkről annyit mondanék,hogy nem mindig olyan barátságosak,meg nem mindig olyan aranyoskák,meg számomra ők furcsák.Velük csak negatív élményem van,sajnos.A lényeg viszont az,hogy az ember megszokta már(a többség),hogy aki 'Szlovákiában' él,az szlovák.A szlovákok(a nagykutyák) rengeteg magyarellenes törvényt hoztak,kettős állampolgárságot csak titokban lehet csinálni,mert ha a magyart felveszik hivatalosan,akkor a szlovákot elvennék tőlük.


Viszont a románokkal,székelyekkel úgy vagyok,hogy szeretem és tisztelem őket,mert velük még eddig csak pozitív tapasztalataim voltak.Két tanárom is Romániából jött,de magyarok,és rendkívül megkövetelik,amit megtanítanak(illetve bocsi,az egyikőjük már elment,jött helyette a másik).Az elsővel is jóba lettem,meg a másodikkal is.A második nagyon közvetlen,optimista,pozitív kisugárzású,az édesanyja nagyon jól nevelte őt,kiskorától kezdve 22 éves koráig Romániában élt,de az egyetemre már itt ment el,szóval Magyarországon végzett.Vannak módszerei,meg az óra előtti szigorúsága(2 db kréta kell,meg csend,meg helyen ülni).Ezeket a módszereket Romániából hozta át magában,és ezek a módszerek bizony eddig,amint láttam,beváltak sokaknál.

Van még egy szegényebb elvált anyuka a kisfiával,akik nagyon segítőkésze,szintén optimisták,nem látják ilyen felhősen az életet,mint mi,teljesen magyarok,akik évente 5-10-szer végighallgatják ezt a szomorú himnuszt.Ők nem hallgatták ennyit,nekik szebb himnuszuk van,a székely himnusz..nekem kifejezetten jobban tetszik ez.

Innen is idézek:


"Ki tudja merre, merre visz a végzet

Göröngyös úton, sötét éjjelen.

Vezesd még egyszer győzelemre néped,

Csaba királyfi csillagösvényen.


Maroknyi székely porlik, mint a szikla

Népek harcának zajló tengerén.

Fejünk az ár, jaj, százszor elborítja,

Ne hagyd elveszni Erdélyt, Istenünk!"


Ők nem jajveszékelnek,hogy úristen,most mi lesz,meg mi volt,hanem megkérik az Istent,hogy ne hagyja Erdélyt elveszni,hogy Isten segítse meg őket.Hittel is,vagy akár hit nélkül is úgy lehetne fogalmazni,hogy a magyaroknak kicsit optimistábbnak kellene lenni.

A parlamentbe pedig nem egymással kellene a pártoknak harcolni,hanem az ország helyzetét kellene javítani,de így csak egymás ellen vagyunk fordítva.Miért nem vesszük ezt észre?Mindegyik párt ezt csinálja!!GurcsányFeri is meg OrbánViktorka is!Sőt,a Bajnai is ezt csinálta.Hozzájuk jött a többi bohóc,és elherdálták a MI pénzeinket a hülye páncélkocsijaikra,ami viszont már kell is nekik,mert sok magyar felfog ébredni(remélem!!).

Most kellene észbekapnunk,hogy nem egymásnak kell menni,hanem a parlamentben kell keresni a bajok forrását,a politikusokat!Őket kell leváltani,vagy valami,mert ők csak ülnek a hátsójukon,és így aztán még lesz okunk énekelni,hogy "Vár áll ott,most kőhalom.." !!!

2013. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nem azzal van a bajom hogy valaki külföldre megy,hanem azzal hogy ócsárolja Magyarországot.
2013. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Szép nagy szavak, de mégis mit akarsz? Életemet áldozni? Hogyan, miért? Nekem tényleg nem érdekem ez az egész. Mit adott nekem ez az ország? Minden politikusunk hazug disznó, az emberek bunkók, aki teheti, lelép. Nekünk már befellegzett, nemsokára kisebbség leszünk a saját országunkban.

A Himnusz meg nem tetszik, mert szomorú, egyenesen sirató hangulatú, ebből is látszik a hozzáállás, depresszív nép vagyunk, a himnuszunk is az.

2013. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj én aláìrom hogy a hazai politikai élet egy nagy 0..nem is ezért szeretem az országot,hanem a kultúránk, a történelmünk stb miatt..

A cigànyság viszont másik kérdés..és ha így halad tényleg belôlünk lesz kisebbség..inkább ôket kéne kitelepíteni,nem a magyaroknak kiköltözni innen.

2013. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
De ha van lehetőséged és kedved is külföldre menni, akkor még mindig egyszerűbb fogni a sátorfát és lelépni, mint bekopogni a "szomszédba" és megmondani a 15 fős kellemes illatú családnak hogy indulás kifele innen..
2013. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!