Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám kezelni autokrat...

Hogyan tudnám kezelni autokrata apámat?

Figyelt kérdés
21F
2013. szept. 8. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem idegen szóval írtad volna ki, bizonyára többen értenék a kérdést.


Egyébként sehogy. Kerüld el. Költözz el. Stb.

2013. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az ilyen embereknek vannak dolgai amikre harapnak, pl amit nekik kellene csinálni, vagy ők is megcsinálhatnák, de nincsen kedvük. Ilyen esetben azt tudod csinálni, hogy előre megcsinálod. Sajnos mindig tudnak valami újat kitalálni, szóval minden egyes alkalommal végig kell zongorázni velük a dolgot, de egy idő után nagyon nem tudnak már fogást találni rajtad. Majd észreveszed, hogy megváltoznak valamelyest a dolgok. Sajnos még ebben az esetben is mindig kitalálnak valami fasságot, viszont sokkal kezelhetőbbek lesznek és amikor konfliktus lesz - mert biztos lesz - el tudod majd kezdeni sorolni te mit csináltál. Természetesen fogják nyomni a de én dolgozom, de ez az én házam, de én, de én, mindig tudnak kitalálni valamit. Úgyhogy azt tudom neked javasolni, hogy a fent leírt módszerrel tarts ki ameddig el nem tudsz húzni, aztán dobizzál. Lehetőleg 50+ km-re, hogy ne is tudjanak számonkérni semmit.
2013. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na igen. Minden úgy van, ahogyan Te leírtad. Mivel egyetemen vagyok, ezért hosszasabban csak az évi három hónapot kell kibírnom. Elég nehéz igazából, már egy ideje valóban az általad leírt "taktikát" használom. De kimerítő és mindenben hibát kap. :(

Viszont az utóbbi napokban nem igazán szólok hozzá, csak úgy elmegyek mellette, mindenféle verbális vagy non-verbális jelzés nélkül. Úgy veszem észre, hogy ez valahogyan befolyásolja. Keresni a csatornákat, próbál szóba állni velem (máskor meg kioktat, ha mondok valamit). Mikor megyek el mellette akár hozzám ér, tehát fizikai kapcsolatot keres. Érdekes jelenség, és mondhatom, hogy nagyon is élvezem :)

2013. szept. 9. 13:01
 4/7 anonim válasza:

Szerintem ne feszítsd a húrt nagyon. Ne ignoráld, mert azzal provokálod, hosszabb távon neked lesz rosszabb.


A másik, hogy a tökéletesség van elvárva. Én megtanultam úgy csinálni minden munkát amit kaptam, csak profitáltam belőle. Javaslom te is tégy így.


Mondjuk egyetlen egy dolgot nem tudtam elsajátítani és ez pedig a gondolatolvasás... :D Mert a világért se tudják megmondani mit szeretnének, azt persze te találd ki... XD

2013. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na igen… a maximalizmust szépen belém ”nevelte”.

Amúgy ez a kettősség valóban meg van. Ha egyedül döntesz két lehetőség között, egészen biztosan utólag azt mondja, hogy a másikat kellett volna választanod.

2013. szept. 9. 13:15
 6/7 anonim válasza:
Vannak ugye időszakai, pl. hazajön belédköt, bejön a kertből belédköt stb. Ezeket ki kell figyelni, na akkor kell elhúzni messzire, majd kb 10-20 perc után megjelenni. Mert ha nem vagy jelen, akkor meg jön a panasz, hogy jaj de soha nem látlak, stb stb.
2013. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, csak akkor kötekedik (és nem csak) szegény anyukámmal. Akkor már inkább velem. Én jobban bírom.


A legrosszabb mégis az a család állandó tehetetlenség érzése, amikor nincs jelen. Máskor nagyon megy a munka. Még ha teljesen hülyeség, hasztalan akkor is működik és haladunk... Tehát a teljesítmény nagyobb, mintha demokrata, vagy ráhagyó lenne. Viszont, ha elmegy erős a blokk.

2013. szept. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!