Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan mondják azt az emberi...

Hogyan mondják azt az emberi tulajdonságot, amikor valakinek nincs szüksége egy adott dologra, der soha nem adná kölcsön?

Figyelt kérdés

Irigység? Nekem ez jut eszembe, de az irigység az nem az, mikor a másiknak jobb a kocsija, háza, szebb, okosabb, jobban tanul, és ezért utáljuk őt?


Szóval amit én kérdek az az, hogy valakinek van valamiből 4 cucca, de csak 1 is elég lenne neki, illetve 4 et nem tud egyszerre használni. Kölcsön kérnéd az egyiket, és erre azt mondja, hogy "De nekem kell! pont ma használtam azt!" Vagy "áhh, most épp elromlott, tegnap előtt!" és ez hazugság a részéről, mert kölcsön tudná adni, nem tudja használni mind a 4et egyszerre, de akkor se adja oda.

Inkább ott rohadt a garázsban, polcon, szekrényben, de nem adja oda.

Dumákkal elküld melegebb éghajlatra.

Hogy nevezzük az ilyen embert?

Mi a jelzője?



2013. szept. 12. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Birtoklási vágy is szóba jöhet.
2013. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%
zsugori,fukar?
2013. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy csak fél,hogy tönkreteszik............amúgy önző,azt hiszem.
2013. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

zsugori

nem segítőkész

túlságosan aggodalmaskodó (ha azért nem adná oda, nehogy véletlenül tönkretedd vagy elveszítsd)

2013. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
aki ilyen, azt én egyszerűen önzőnek hívom.
2013. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

önző,tesóm is ilyen ha pl kölcsön kérem egy ruháját,akkor kitalálja hogy jajj pont azt akartam felvenni

de azért többnyire kölcsön adja (hosszas kérlelés után):D

2013. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Na, de ha én négy cuccomért megdolgoztam,ha az enyém akkor talán jogom van nem odaadni,nem?

Én sem szívesen adok kölcsön dolgokat.Valahányszor kölcsönadtam valamit,vagy nem kaptam vissza,vagy könyörögni kellett érte,vagy sérülten került vissza.Mindebből az vontam le,hogy nem tartják tiszteletben a tulajdonomat.

Kettő ezer könyvem van és nem olvasom mindet egyszerre,de amit kölcsön adtam soha nem jött vissza.A ruháimba meg ne járjon más.Ez nem önzőség.Amire nincs szükségem azt odaadom örökbe,akkor az már az övé,és azt csinál vele amit akar.

2013. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon függ attól, hogy aki kéri azt a bizonyos dolgot, az hogyan viszonyult a múltban a másikhoz, szerintem. Az emberek nem felejtenek még akkor sem, ha egyes felszínes és taktikus emberek azt hiszik, hogy igen.

Másrészről pedig lehet, hogy keményen megdolgozott az illető azért a tárgyért és félti, hogy a másik elrontja, elszakítja, eltöri, stb. Nem hiszem azt, hogy minden tárgy állandóan használatban kell legyen ...

Én minden esetre alig fogadok el olyasmit, amit nem szívesen ad ide valaki és vagyok olyan toleráns, hogy megértem: neki ott van a limit.

2013. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj már add már kölcsön a fűnyíródat :D
2013. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!