Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki olyan, ha valaki...

Mindenki olyan, ha valaki költsön kap valamit, egy időre, akkor addig nem adja vissza, amíg a kölcsön adó nem nyaggatja érte?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalat. Meg van beszélve valami 1 konkrét időpontra, hogy kölcsön adom 1 jövő péntekig.

Jövő szombaton sincs meg a cucc. Nem kerestek érte hogy vissza adnák. Akkor jön az, hogy várok még 1-2 hetet, úgy sem sietős.

És akkor se keresnek.

Szóval valamit kölcsön adok 1 hétre, meg is beszélem, hogy "jövő péntekre kell vissza ok?" akkor megy a "persze persze jójó!"

De 3 hét múlva se hívnak, keresnek, hogy "akkor vissza adnám, köszi!" Így 3 hét után már felhívom őket, hogy mi van, meg van még amit adtam? És sokszor el is felejtik, hogy kölcsön adtam nekik.


Mindenki ilyen? Ha valamit kölcsön kap egy időre, akkor tojik rá, hogy vissza szolgáltassa? Addig marad nála, amíg az nem kezd el nyaggatni, aki oda nem adta?



2013. szept. 11. 15:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha nem kérik vissza, akkor meg is tartja az ember örökké?
2013. szept. 11. 15:46
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy meg is tartja, nekem is ez a tapasztalatom, már félek bármit kölcsöadni, mert hónapokig, vagy soha nem kapom vissza.

Számomra ez érthetetlen, ilyet nem lehet elfelejteni, én biztosan észben tartanám ha valamit vissza kell adnom, és nem is szoktam kölcsönkéregetni semmit.

2013. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne sokat költsön, vegyen inkább kölcsön!
2013. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Őket nem arra tanították, hogy a máséra jobban kell vigyázni például. Én nem szeretek kölcsön kérni cuccokat, nem kell a másé. Ha mégis, akkor tartom magam a megbeszéltekhez, és én mondom meg, mikor hozom vissza. És akkor úgy is van.
2013. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én nem vagyok ilyen. igaz kölcsön sem kérek nagyon semmit. de amikor volt ilyen, akkor időben visszaadtam. ha valami közbejött telefonáltam.


én is tapasztaltam az általad leírtakat. ezért is fogadtam meg, hogy senkinek semmit. max. 2 embernek, akikről tudom, hogy olyanok, mint én.

2013. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Manapság a kölcsönadás nagyon kényes dolog. Én is megjártam sajnos, eléggé nagy összegekkel. Vannak olyan emberek, akikben annyira teng az önbizalom, mint pl. a romákban is, hogy nagyon rá tudják venni a másikat egy kis kölcsönadásra.

Emiatt is húzódnak el nagyon az emberek egymástól és hazudoznak a vagyonukról, javaikról ...

2013. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!