Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a becsület? Szeretünk...

Mi a becsület? Szeretünk dobálózni ezzel a szóval, szeretünk kérkedni vele, szeretnénk mi is becsületesek lenni. Vagy kinevetjük a becsületet, utána meglepődünk hogy mindenki gerinctelen, egoista, talpnyaló.

Figyelt kérdés
A médiából ömlik a szenny, ilyen műsorok mint az éjjel-nappal Budapest sugároztatnak főmusoridőben ahol a főüzenet, hogy legyél kigyúrt, lehetőleg kancigány, leszolizott, tetovált, primitív, nagyhangú mert ettől leszel te az alfahím, ha meg nő vagy pározz mindenkivel mint a kutyák, a nézeteltéréseidet meg oldd meg a lehetőleg leghangosabban, káromkodva, mint ahogy a cigányasszonyok veszekedése kihallatszik az utcára még ha lenne ablak a putrijuk oldalában akkor is. Szóval, gondoltam feldobom a témát, ki-ki fogalmazza meg számára mit is jelent a becsület szavunk. Nem azért mert én tudom, és ki akarok oktatni mindenkit, hanem mert én sem vagyok tisztában veke. Nehéz rátapintani.

2013. szept. 13. 00:43
1 2
 11/11 Mirk ***** válasza:
100%
Ha szavamat adom, azt megtartom. Ha egyezséget kötünk, ahhoz tartom magam. Ha nem teszel nekem keresztbe, én sem fogok neked. Nem alacsonyítom le magam aljas húzásokkal. Felelősséget vállalok a tetteimért és szavaimért, ez a becsület. Felelősségvállalás. Az erkölcs és egy értékrend szerinti viselkedés és élet.
2013. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!