Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a kényszerességem...

Mit tegyek a kényszerességem ellen? Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Már két éve, hogy kialakult nálam az, hogy nem tudok hosszasan az emberek szemébe nézni beszélgetéskor, és nem tudom melyik szemükbe nézzek. Tudom, hogy ez nagyon furán hangzik és most biztos sokan hülyének gondolnak, de ez egy betegség, amit nagyon nehéz leküzdeni, főleg azért mert ezt, ha az emberek észreveszik, akkor nem tolerálják, hanem inkább provokálnak és így én sem tudok megfeledkezni erről a problémámról. Sőt még otthon se megértőek velem, nem természetesek, hanem erőltetik, hogy rájuk nézzek és így egy ördögi kör alakul ki. Pedig beszéltem nekik a problémámról és kértem, hogy legyenek toleránsabbak velem, mert akkor nekem is könnyebben elmúlik ez a betegségem, de ők nem értik meg. Mit tegyek? Tudom, hogy ezt nekem kell leküzdeni, ezen még pszichológus sem segíthet. De így nagyon nehéz, hogy a családom és mások is inkább ráerősítenek erre az állapotra. Már nem bírom tovább, sokszor úgy érzem, hogy feladom. Van valakinek valami ötlete, esetleg van valakinek hasonló gondja? Légyszi normális válaszokat.
2013. aug. 27. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez furcsa,én se szoktam sokáig az emberek szemébe nézni,bár szerintem akár idegesítő is lehet.Persze ha szólok valakinek akkor ránézek de mondjuk egy hosszú történetet mesélek akkor nem nézek egy 20 percig a szemébe pislogás nélkül:D Néha rá-rá nézek,ennyi.

A szüleiddel nem tudom mit csinálj...

2013. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pedig csak nézz a szemükbe!Bármelyikbe nézhetsz..akár nézhetsz a homlokuk közepére is.. az mindig jó pont...mert akkor valamennyire úgy tűnik,mintha tartanád a szemkontaktust..

Velem meg pont az a baj,hogy nagyon hosszan,sokáig tartom.Az átlagember ebben elfárad,hogy tartsa velem a szemkontaktust,de ennek köszönhetően bíznak bennem az emberek,és rájönnek,hogy nem csak megérteni akarom őket,hanem megismerni is.

2013. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!