Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnék tenni paranoia ellen?

Mit tudnék tenni paranoia ellen?

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött ez az egész,hogy még pár éve le fékezett mögöttem egy autó,kiszállt belőle 4 cigány és boxerral,ökköllel ütni kezdtek,szó szerint amíg mozogtam(voltak előzményei a dolognak,de azt most nem fogom le írni)3 fogam törött ki,az arccsontom megrepedt és eltört az orrom.ez az esemény után vettem észre magamon,hogy félek kimenni az utcára,ha meglátok egy romát összerezzenek,és ha mögöttem ép lelassít egy autó,szinte pánik roham tör rám,alig kapok levegőt gyorsan ver a szívem,..stb..az lenne a kérdésem,hogy mit tudnék tenni ez ellen?
2013. aug. 22. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Pszichológus.

Ha meg is vertek,akkor nem ártana.

Engem "csak" kiraboltak,de nélküle eltartott egy ideig,amíg helyre jöttem.

2013. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerezz magadnak egy barátnőt,aki mindig melletted van,és,ha bármi történik kihívja a rendőrséget. Kerüld a környéket,ahol ez történt,ha mégis arra kell menni,kérd meg hogy maradjon le tőlled,és figyeljen nem történik-e valami rossz.Amint tudsz költözz el,így békén hagynak.
2013. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szerezz magadnak egy barátnőt,aki mindig melletted van,és,ha bármi történik kihívja a rendőrséget. " Ja, mert ez csak így megy... A barátnőt biztos békén hagyják, főleg, amíg tárcsázza a 104-et. Miért is egy lánynak kellene megvédenie a kancigányok elől?

Kedves kérdező, fordulj pszichológushoz, egyedül nem hiszem, hogy túl tudsz ezen lépni vagy ha mégis, később elő fog jönni újra, akár súlyosabb formában is. Pszichológushoz járni teljesen normális dolog, sokan összekeverik a pszichiáterrel vagy egy kalap alá veszik őket, ezért kezelik furcsán ezt a dolgot, pedig nincs benne semmi rossz.

2013. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

járt hasonlóan egy ismerősöm.

neki egy vérömleny maradt az agyában az eset után és kb 2 évig élt parában,mire ki tudta magát emelni belőle.

mondjuk őt nem csak ütötték,hanem fél napig vallatták is a saját lakásában,kórházba is került,meg rengeteg utókezelésre járt.

ez a dolog olyan,mint a harctéri sokk,vagy a poszttraumatikus stressz,ami egy ilyen eset után nem lenne csoda.

tényleg nem ártana szakemberrel beszélned,aztán ha jobban vagy,akkor elkezdeni egy küzdősportot és egy fegyveres harcművészetet,hogy teljesen felülírd az esetet,megtanuld használni a tested és kegyetlen bosszút tudj állni.

2013. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!