Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha rájöttem rossz...

Mit tegyek, ha rájöttem rossz iskolát/életcélt választottam?

Figyelt kérdés

Ahol most vagyok fősulin, 3 év után rájöttem, hogy mi is akarok lenni, viszont ennek semmi köze ahhoz ami most tanulok.


Ti mit tennétek? Abbahagynátok itt a tanulást és megpróbálnátok felvételizni oda, ahová szeretnétek? Vagy már 3 év túl sok ahhoz hogy kárba vesszen?


2013. szept. 17. 19:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van! Csak nem akarok a szüleim nyakán lógni!
2013. szept. 17. 19:47
 12/14 AeonFLUX ***** válasza:
Úgyse lesz belőled rádiós, álmodozz csak. 1000 meg 1000 médiaszakos közül pont te kellennél? Hagyjuk.
2013. szept. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Antimod ***** válasza:

És a rádiózáshoz muszáj éppen média szak?

Tudod hányan dolgoznak rádiónál teljesen más végzettséggel?

Ha vannak kapcsolataid, nem biztos, hogy éppen az lesz az akadály, hogy nem olyan főiskolára jártál. Aztán meg az sem jöhet még rosszul, ha kiszerettél a rádiózásból.

2013. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát nem várod el a szüleidtől, hogy pénzeljenek. Nem akarsz levelezőn. Akkor mit vársz? Itt valaki simizze meg a buksidat és pénzelje a dolgaidat? :D

Elvégzed ezt, mert ha már 3 évet beleöltél és mégse jönne össze az álom, akkor marad valami lehetőséged. Elmész dolgozni, keresel rá elég pénzt és ahogy tudod, megcsinálod amazt.

(A rádiózás meg tényleg életképtelen cél kicsit, ismerősöm 3 helyen dolgozott két szak mellett, tele volt rádiós kapcsolatokkal, mindhárom helyre várták véglegesre is, aztán mire elvégezte az egyetemet, mindhárom helyről leépítettek mindenkit, és 3 szék között a földre huppant. Most a csuda médiás diplomáival egy piszok unalmas munkahelyet talált, de ezért is összetehette a két kezét és bevetette a nem kevés kapcsolatát, de így sem tuti, hogy jövőre is lesz hol dolgoznia. És ő még jó helyzetben van... De tényleg egy piszok törtető embert képzelj el.

Szép dolog az álmodozás, de abból még ugyan éhen halhatsz. Nem azt mondom, hogy tuti nem jön össze, vagy hogy ne küzdj az álmaidért, de ez most nem kifejezetten keresett és piacképes végzettség, úgyhogy legyen egy biztos B terved az életre. Meg azért én a helyedben utánanéznék a karrierlehetőségeknek a szakmámmal, az egyetemen csomó felesleges és uncsi dolgot is tanítanak az embernek és a nagyvilágban lehet van olyan karrierlehetőség, amit élveznél.

2013. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!