Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy barátnőmnek elmondtam,...

Egy barátnőmnek elmondtam, hogy miért nem talál szerintem hapsit, erre megsértődött, az arcomba vágta, hogy ő bezzeg mindig jóindulatú irányomban, és elrohant. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Annyira nem jó barátnőm, és nagyon gázok az emberi kapcsolatai. Pl mindenkiben a nagy Őt látja, egyből elvárja, hogy belészeressenek, ha nem így történik, akkor zsarolja őket, hogy ez mikor fog megtörténni, erőszakos stb. Sajnálom szegényt, mert velem tényleg mindig jóindulatú.
2010. jún. 12. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a barátság alapja az őszinteség. Nekem kevés barátom van, de értük tűzön-vízen. Ha kell, a szemükbe mondom, hogy hülyeséget csinálnak, ha kívülállóként jobban látom. Ez csak az előnyére szolgálhatna, hogy segítesz, de elég sokan inkább besértődnek, fejüket a homokba dugják. Nem tudsz vele mit kezdeni, máskor nem leszel őszinte vele :S ennyi.
2010. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig kimondom az őszintét, és nem igazán érdekel, hogy rosszul esik-e neki vagy nem, mert egy barát dolga, hogy észhez térítse, vagy visszahúzza a földre. Vannak helyzetek, amikor megsértődik pár ember, de kis idő múlva mindig beismerik, hogy igazam volt.


A kérdésre válaszolva csináld te is ezt. Nyílván nem úgy értem, hogy le kell ordítani a fejét, hanem szimplán normálisan beszélni vele erről.


Mond azt neki, hogy te is ugyanúgy jóindulatból mondtad, mert szeretnéd, ha boldog lenne, ehhez viszont bizonyos határokat, elvárásokat visszább kell vennie.

2010. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami baj lehet vele tényleg. Mondjuk önértékelési zavar. Ezt az is igazolja, ahogyan a te mondandódat reagálta le.

De kérdezte ő valójában, hogy mi lehet a baj vele, vagy csak mondtad és ő nem igazán kíváncsi arra?

Merthogy csak annak lehet segíteni, aki maga is partner abban. Más esetekben nem érdemes.

2010. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátságnak pont az a lényege, hogy ilyen témákról is tudsz beszélgetni a barátaiddal. Ha ezen megsértődött, vele van a baj...
2010. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kb úgy fogalmaztam, ahogyan a második válaszoló írta. Igazából azért kezdtem el erről beszélni, mert már egyszerűen nem bírom hallgatni a pasi-sztorijait, meg én nem tudok partner lenni abban, hogy bólogassak, hogy igen, minden fiú szemét, meg minden csaj élete célja, hogy pasit fogjon.


Igazából kicsit összezavarodtam most már, nem tudom, érdemes-e fenntartani ezt a kapcsolatot. Az idő 90%-ában a hapsis dolgairól beszélgetünk (hiába próbálok másról), és nem látja, hogy ő rontja el folyton. Önértékelési zavara tuti van, de az a típus, aki szerint a világ hülye és nem ő.

2010. jún. 12. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már ilyen barátnőm. Akik nem olyan igazán közeli barátom, azoknál már lemondtam arról, hogy megpróbáljak tanácsokat adni, mert ebből úgy is csak sértődés lesz, vagy egyszerűen nem értik meg. Aki meg közeli barátom, az úgyis felfogja, hogy mit akarok mondani. De az emberekre nehéz ám hatni és szerintem felesleges ezt a lányt terelgetned, találni fog ő magának párt, az ilyen lányok mindig találnak, esetleg nehezebben, de ha megtalálják azt a (kötélidegzetű) srácok , akkor boldogok lesznek.
2010. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak róla szólnak a dolgok, akkor ez csak egy irányba barátság. Te meg a lelki szemetese vagy.

És bizony az igazság néha fáj. De neki kell rájönnie, hogy igazad volt.

2010. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

NE legyen lelkiismeret-furdalásod emiatt.

Nekem 1 (egy) barátom van. Olyan, aki BARÁT. 20 éve. Az életemet adnám érte. És ő viszont.

Maradéktalanul és 100% őszintén elmondunk mindent egymásnak, akár jellembeli dolgokról legyen szó, akár valami titkos gondolatról.

Szóval, ha az illető nem ez a kategória, akkor lapozz.

34/F

2010. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!