Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon feszült vagyok, és...

Nagyon feszült vagyok, és hülyeségeket csinálok. Hogyan tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés
Nemsokára egy komoly vizsgám lesz. Tudom én, hogy semmi sem megismételhetetlen, de iszonyúan feszült vagyok. Nem bírok odafigyelni dolgokra, kisebb-nagyobb baleseteim vannak, ettől még idegesebb leszek, és félek, hogy a végén fejre állok az úton a kocsival, ha ilyen szétszórt maradok. Hogyan tudnék lehiggadni, és rendesen odafigyelni, amire kell?
2013. szept. 28. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Néha szánj magadra több időt!Vagy válassz ki egy napot,ami csak a tiéd,és csak a vágyaidra megy el.Nekem ilyen lett a szombat.Amikor senkivel,sehova nem megyek,ahova nem akarok.Nem csinálom azt,amit muszáj.. csak azt,ami tényleg jól esik,pld.zenehallgatás,gépezés,filmezés,tévézés..stb.:) Nyugalom kell neked is!


Ha így nem fog menni,akkor lehet,hogy csak a xanax segít,DE AZT MEG NEM AJÁNLOM!

2013. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A Xanaxot én se szeretném szedni, mert letompít, és most tanulni kéne. Ráadásul dolgozom is közben, szóval nem egyszerű. Van valami praktika, ami kevés időt vesz el, de jól lenyugtatja az embert? Leginkább az ijeszt meg, hogy még a kocsival is bénázok (sikerült jól lehúzni), pedig alapjáraton jól vezetek. A vizsgára pedig sokat kell utazni közúton, és szeretném, ha biztonságosan tudnék közlekedni.
2013. szept. 28. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Jah,vezetni is tanulsz...én is!:) Hát így a leghatásosabb nekem a sima zenehallgatás volt,na meg a meditáció alkalmanként.Jah,meg találj valamit,amit naaaagyon szívesen szeretsz csinálni.(nem a masztira gondoltam,még mielőtt bárki is kifigurázXDDD)
2013. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, elvileg vezetni már rég nem kéne tanulnom, pont ettől lettem ideges... Már az se megy, amivel semmi gond nem volt. Amúgy köszi a tippet, majd bevágok valami jó zenét az útra, hátha segít.
2013. szept. 28. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja,értelek,akkor bocsi,félreértettem valamit.Nyugtató hatású zenéket rakj fel és ne gondolj mindig arra,hogy minél jobban teljesíts!Ha valamire rágörcsölsz,az bizony lehet,hogy úszik.Bár persze nem biztos.
2013. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megfogadom a tanácsot. Igazad van, tényleg nem szabadna rágörcsölni, de én már csak ilyen vagyok sajnos (de jó is lenne, ha az ember könnyen tudna alakítani a rossz tulajdonságain).
2013. szept. 28. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Oszd be jól az idődet. Gondold végig, hogyan tudod egyenletesen felosztani a tananyagot, amit a vizsgádra tudnod kell. Pl. szánj rá X órát naponta, de azt becsülettel tanuld végig, ne fészen meg gy-n lógj közben :) emellett hagyj mindig Y időt a kikapcsolódásra, amibe nem nyúlhat bele a tanulás. Azt pedig csak te tudod, hogy mi lazít el vagy hogy vezeted le a feszkót: kondi, futás, sör, bor, szórakozás, fürdés, zenehallgatás, alvás, olvasás, beszélgetés, játék stb., találod kell olyan elfoglaltságot, ami kikapcsol és épp hozzáférhető számodra.
2013. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!