Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki egyke gyerek, akinek...

Aki egyke gyerek, akinek nincs testvére, az miért mindig csak magára gondol?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani! Ez a saját tapasztalatom.

A haverjaim, nagy részének nincs testvére, ugye manapság az 1 gyerek a megszokott, vagy az egy se.

De azt tapasztaltam velük, hogy Ők nem szeretnek osztozkodni, csak magukra gondolnak, az nem jut eszükbe, hogy van más is rajtuk kívűl.

pl. Amelyik haveromnak van testvére, az szívesen osztozkodik.

Van csokija, vagy üdítője, vagy bármi, és ott vagyunk többet, miután kinyitotta megkínál mindenkit, hogy "nem kértek?"

Az a haverom meg amelyik egyke gyerek, annak eszébe se jut megkínálni senkit, kinyitja megeszi, aztán kész.

Sőt, ha egyik haverom megkívánta tőle a csokit, és megkérdezte, hogy: "úúhh, az finom, adsz 1 kockát belőle?" Jött a válasz: "de ez az enyém!" "na... Csak 1 kockát kérek!" "Jajj, de akkor nekem nem marad!"

:D Ja 1 kocka miatt nem marad 1 tábla csoki kb. :D

Vagy megyünk valahova, éás megbeszéljük, ki mit kér, vagy mennyi jegyet, és akkor közösen fizetünk, nem egyenként 4 en, hanem, mindenki belead kb 1 ezrest és kijön az ára.

És mikor az egyke haverom kérne, akkor csak magának kér, és utána: "De nekünk nem is kérsz?" "jaaa... Nektek is! Hát majd külön mindenki!" Vagy ha valakin segíteni kéne, akkor azt mondják, hogy "minek segítsek neki? Segítsen magán!"


Jó ezek nem nagy dolgok, nem kéne ezen fenn akadni, csak ezt tapasztaltam.

Hogy aki egyke gyerek az csak magára gondol, nem gondolja végig, hogy rajta kívűl is vannak mások és ezért mindig kihagyja a többieket.

Miért? Nem tanulta meg az osztozkodást gondolom, de az fontos, ha az ember nem egy remeteként él egy sivatagban nem?



2013. okt. 1. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
nem minden egykére illik ez a leírás.. vannak bizonyos emberek akiket jobban elkényeztettek mikor kicsivolt csak ő számított.. ilyen a,világ .. és ez már csak durvább lesz..
2013. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egyke, mégis általánosságban az egyke haverod álláspontját képviselem. Persze, ahol a józan ész diktál (például közös fizetés, hogy hamarabb végezzek a pénztárnál, netalántán több jegy együtt olcsóbb is), ott belemegyek a közösbe, de elsősorban nem miattuk, hanem magam miatt; és hogy ez nekik is jó, az már csak hab a tortán.

Ha kínálgatok néha, azt is azért, mert nekem jó látni, hogy örül annak, amit én adtam neki. :P

Mentségemre szolgál, hogy én tényleg remeteként élek a mai társadalom "sivatagában". :)

2013. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem sincs testvérem de ez inkább illem vagy gesztus. Én sose voltam ilyen. Nekem az a furcsa inkább hogy ahol sokan laknak ott állandó a jövés menés. :D
2013. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!