Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is csak jót mondasz magadró...

Te is csak jót mondasz magadról? Nem hibás az, mikor kérik, hogy mutatkozzon be az ember, és jellemezze magát? Mindenki jót mond magáról!

Figyelt kérdés

Van amikor az ember bekerül egy új társaságba, iskolába, ilyen közösségbe. És mondják, hogy "kérlek mondj magadról pár szót, és jellemezd magad!"

Na és megfigyeltem, hogy mindenki előadja, a "kedves vagyok, segítőkész, szorgalmas..." közben meg pont nem azok.

Tehát nem az kellene, hogy az embert MINDIG másnak kellene jellemeznie, aki ISMERI nem pedig csak rámond dolgokat?

Osztálytársam is előadta első órákon, hogy "szeretek segíteni másokon, kedves vagyok..." aztán olyan bunkó emberrel még nem volt dolgom, mindenért beszólt, amihez semmi köze nem volt, kiröhögött Ő röhögött a leghangosabban, gúnyolódott, tőle még 1 ceruzát se lehetett kérni!

Ezért kérdezem. Nem rossz az, hogy "mutasd be magad, meg a személyiséged!" dologban, hogy senki nem mondta még, hogy "lusta vagyok, és ne szóljon hozzám senki!"?



2013. okt. 3. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Iskolai közösségben nekem tetszene, ha valaki elmondaná a rossz tulajdonságait is, a jók mellett.

De pl. állásinterjún ez nem túl nyerő :)

Mi olyat csináltunk egyszer az iskolában, hogy mindenkinek volt egy papírja, körbe kellett adni, és az egyik oldalára mindenki írt róla egy rossz tulajdonságot, a másikra egy jót. Így mindenki megtudta, hogy hogyan látják mások az osztályban. Utána megbeszéltük, hogy kinek mennyire egyezett a saját magáról elképzeltekkel az, ahogy mások látják. Jó volt nagyon!

2013. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre, hogy mondj magadról ezt-azt, tényeket kell válaszolni, nem olyan megfoghatatlan dolgokat, hogy pl. kedves vagyok. Erre el kell mondani, hogy pl. hobbim az olvasás és az úszás, van két testvérem és egy kutyám, akit Józsinak hívnak.

A "Mutasd be magad, meg a személyiséged!" az már egy más kérdés. Ebben az esetben nem bemutatkozásról van szó, itt a habitusodról, a jellemedről kell beszélni - bár itt is meg lehet említeni ehhez kapcsolódó konkrétumokat. Pl. hobbim az olvasás, mert érdekelnek az emberek motivációi, szeretem megismerni mások gondolkodásmódját.

Bemutatkozáskor nem kell a negatív dolgokat kiemelni, ha a személyiségedről beszélsz, akkor meg lehet említeni őket, de akkor sem mindegy, hogy hogyan. Ne azt mondd, hogy pl. bunkó vagyok, mert ennek így semmi értelme. Mondd el, hogy mikor és miért vagy bunkó. Pl. rosszul viselem, ha valaki folyton nyafog, ezért a nyafogós emberekkel hajlamos vagyok bunkónak lenni.

2013. okt. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem ezekre a sulis bemutatkozásokra, nem nagyon volt divat szerintem mifelénk még. A tanfolyamon, ahová járok, annyi volt, hogy kinek mi a neve, mit dolgozik, hol él, a szakmában dolgozik-e, kb. ennyi.


Ha ismerkedés van, akkor meg szépen előjönnek apránként a dolgok, alakuló haveroknál/barátoknál én nem szoktam elhallgatni a hibáimat, jó, ha tudnak mire számíthatnak velem kapcsolatban.

2013. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!